Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

LPS kongresā Liepājā pieņem rezolūciju par mediķiem


atlikušas 250 zīmes


LPS kongresā Liepājā pieņem rezolūciju par mediķiem (1) Latvijas Pašvaldību savienības 27.kongress Liepājas Olimpiskajā centrā

Sestdien, 21. maijā, 2016 | BIRKAS: LPS , medicīna , LOC , kongress
Izdrukāt Ziņot

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) piektdien aizvadītajā gadskārtējā kongresā Liepājas Olimpiskajā centrā pieņēma rezolūciju par medicīnas darbiniekiem reģionos.

LPS aicina valdību noteikt lielāku atalgojumu ģimenes ārstiem, kuru darba vieta ir ārpus Rīgas, kā arī novērst normatīvos ierobežojumus, kas liedz pašvaldībām atbalstīt jaunos medicīnas speciālistus.

Rezolūcijā, kas piektdien pieņemta LPS gadskārtējā kongresā, tiek norādīts, ka ekonomisko un administratīvo likumsakarību ignorēšana, centralizējot un koncentrējot veselības aprūpi, ir novedusi pie kritiskas situācijas veselības aprūpes pakalpojumu pieejamībā.

Kongresa dalībnieki izsaka aicinājumu valdībai veicināt speciālistu piesaisti lauku reģioniem, tostarp palielinot viņiem atalgojumu, kā arī atteikties no idejas veselības finansējuma problēmas risināt uz pašvaldību rēķina un novērst normatīvos ierobežojumus, kas liedz pašvaldībām atbalstīt jaunos medicīnas speciālistus. Kā atbalsts tiek minētas stipendijas un atbalsts dzīvokļa jautājumu risināšanā. Rezolūcijā arī izteikts aicinājums palielināt valsts pasūtījuma kvotas reģionālajām un lokālajām slimnīcām, kas pakāpeniski atslogotu universitātes klīnikas no tām neraksturīgām funkcijām.

Tāpat pašvaldības vēlas, lai valdība atzīst, ka pašvaldībām piederošās slimnīcas un citas veselības aprūpes iestādes var darboties kā sociālie uzņēmumi un tām ir piemērojams sociālās uzņēmējdarbības atbalsts. Dokumentā ir paskaidrots, ka Eiropas Savienībā par sociālo uzņēmējdarbību atzīst tādu saimniecisko darbību, kurā peļņa nav galvenais motīvs.

Jau ziņots, ka piektdien Liepājā norisinās LPS 27.kongress, kurš tiek aizvadīts ar moto "Kas taupa uz izglītību, tas neredzēs labklājību!".Attēli:

Sludinājums

arčibalds
13:37 | 22/05/16
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Es atbalstu! Īpaši Liepājas "mediķus".Esiet vēl nekaunīgāki, ciniskāki, brutālāki,alkatīgāki,rupjāki pat nekā līdz šim, vainojiet valdību, Beļeviču, Kučinsk.... tikai NE SAVU ATTIEKSMI PRET PACIENTIEM UN SAVIEM PIENĀKUMIEM!i

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki