Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

LSM vērtē partijas un kandidātu piedāvājumus Liepājā


atlikušas 250 zīmes


LSM vērtē partijas un kandidātu piedāvājumus Liepājā (24)

Trešdienā, 26. aprīlī, 2017 | BIRKAS: vēlēšanas , CVK , LSM , LTV
Izdrukāt Ziņot

Latvijas Sabiedriskie mediji savā mājaslapā lsm.lv publicējuši apkopojumu par visām partijām un galvenajiem kandidātiem Liepājā, kas startēs gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās.

LSM un Tautas panorāma internetā veltījuši mūsu pilsētai atsevišķu sadaļu, papildinot to ar plašiem statistikas datiem.

Kā ziņo lsm.lv, vēlēšanām Liepājas pilsētā līdz noteiktajam termiņam iesniegti desmit saraksti ar kopumā 166 kandidātiem, liecina informācija Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mājaslapā. Par varu pilsētā grasās cīnīties 14 no 15 pašreizējās domes deputātiem.

Vairākas partijas – "Liepājas partija", Latvijas Reģionu apvienība, Nacionālā apvienība, "Saskaņa" un "Vienotība" – katra vēlēšanām pieteikusi 18 deputātu kandidātus. Partija "No sirds Latvijai" izvirzījusi 17 deputātu kandidātus, bet 15 kandidāti ir trim partijām – Jaunajai konservatīvajai partijai, partijai "Liepāja kvadrātā" un nacionālajai savienībai "Taisnīgums". Partija "Gods kalpot mūsu Latvijai" piedāvā 14 vietvaras kandidātus.

Zaļo un zemnieku savienībā ietilpstošā pašreizējā Liepājas varas partija "Liepājas partija" vēlēšanām pieteikusi 18 deputātu kandidātus. Pirmais numurs sarakstā ir ilggadējais pilsētas mērs Uldis Sesks. Nākamie sarakstā arī ir pašreizējie deputāti – Gunārs Ansiņš, Vilnis Vitkovskis, nodibinājuma "Iespējamā misija" valdes loceklis Helvijs Valcis.

Vēl sarakstā ir citi "Liepājas partijas" domes deputāti – Liepājas Neredzīgo biedrības vadītājs Māris Ceirulis, Liepājas Reģionālās slimnīcas vadītājs Edvīns Striks, kā arī Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieka vietnieks Uldis Hmieļevskis.

No "Liepājas partijas" saraksta pašvaldību vēlēšanās kandidēs arī kādreizējais Latvijas futbola izlases spēlētājs, tagad futbola kluba "Liepāja" valdes priekšsēdētājs Māris Verpakovskis, kā arī Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas direktore Inga Auziņa, arī Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla.

"Liepājas partija" priekšvēlēšanu programmā norādījusi vairākus darbības virzienus, tostarp par labiekārtotu vidi, ērtu satiksmi un citus.

Arī partija "Saskaņa" pieteikusi 18 deputātu kandidātus. Saraksta augšgalā ir pašreizējais Saeimas deputāts Valērijs Agešins. Otrais numurs ir Agešina palīgs Saeimā Indulis Jankovskis. Trešā sarakstā ir Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas SIA "Lauma Fabrics" sagādniece Ludmila Rjazanova.

"Saskaņa" norādījusi vairākas prioritātes darbā Liepājas pilsētas domē, viena no tām – "labklājība, veselība un drošība".

Partijas "Saskaņa" deputātu kandidātu sarakstā nav neviens 2013.gadā pašvaldību vēlēšanās no "Saskaņas centra" ievēlētajiem un Liepājas pilsētas domē strādājošajiem deputātiem – Jurijs Hadarovičs, Romans Miloslavskis un Naums Vorobeičiks.

Hadarovičs un Miloslavskis atrodami partijas "Liepāja kvadrātā" saraksta augšgalā. Šī partija pieteikusi kopumā 15 deputātu kandidātus. Trešais numurs šīs partijas sarakstā ir apvienotās arodbiedrības "Lauma" vadītājai Kristīnei Martinsonei, bet ceturtais – Liepājas krievu kopienas valdes loceklei Ellai Veinbergai.

Partijas "Liepāja kvadrātā" norādītais galvenais mērķis "ir pilsētas izaugsme, attīstība un liepājnieku labklājības līmeņa paaugstināšana".

Latvijas Reģionu apvienība pašvaldību vēlēšanām Liepājā pieteikusi 18 deputātu kandidātus. Saraksta augšgalā ir pašreizējie domes deputāti – AS "Liepājas papīrs" prezidents Jānis Vilnītis, AS "Lauma Lingerie" valdes priekšsēdētāja Linda Matisone, SIA "Profesionālās izglītības, tālākizglītības un eksaminācijas centrs" direktora vietnieks Atis Deksnis un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras firmas "Ekspertīze" valdes loceklis Ģirts Kronbergs.

Visi četri augstāk minētie kandidāti iepriekš, 2013.gada pašvaldību vēlēšanās, Liepājas pilsētas domē ievēlēti no eksprezidenta Valda Zatlera dibinātās un tagad jau likvidētās Reformu partijas.

Partija kā galvenos pilsētas attīstības virzienus norādījusi sabiedrību, ekonomiku un vidi.

Arī Nacionālā apvienība (NA) vēlēšanām Liepājā pieteikusi 18 kandidātus. Saraksta augšgalā ir Valsts darba inspekcijas vecākā inspektore Diāna Švānberga, SIA "Kursas putni" valdes priekšsēdētājs Artūrs Butāns un Liepājas simfoniskā orķestra Mārketinga un komunikācijas daļas vadītāja Daina Vanaga.

NA norādījusi vairākus darbības virzienus Liepājā, tostarp "tautsaimniecība un pilsētvide", "atbalsts ģimenēm" un citus.

Tāpat partija "Vienotība" vēlēšanām Liepājā pieteikusi 18 kandidātus. Pirmais numurs sarakstā ir Liepājas Raiņa 6. vidusskolas direktors Kārlis Strautiņš, kam seko SIA "Liepājas autostāvvietas" valdes loceklis Armīns Robežnieks, kā arī Latvijas Radošo savienību padomes valdes priekšsēdētāja un nodibinājuma "Via Cultura" vadītāja Dace Bluķe.

Viens no "Vienotības" norādītajiem darbības virzieniem – plašāka jauniešu iesaiste pilsētas politikas veidošanā.

Kādreizējā tieslietu ministra Jāņa Bordāna dibinātā Jaunā konservatīvā partija (JKP) vēlēšanām Liepājā iesniegusi sarakstu ar 15 kandidātiem. Saraksta augšgalā ir biedrības "Satversmes aizsardzībai" valdes loceklis Uldis Budriķis. Viņš, kā liecina partijas mājaslapā pieejamā informācija, agrāk strādājis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) par Politikas plānošanas nodaļas galveno speciālistu, taču Jaroslava Streļčenoka biroja vadības laikā darbu KNAB zaudēja.

Otrais numurs sarakstā ir Liepājas Universitātes studiju programmas "Kultūras vadība" direktoram un lektoram Uldim Drišļukam, bet trešais SIA "Viks L" valdes loceklei Ludmilai Kravčenko.

JKP norādītais uzdevums – "normāli strādājošas pārvaldes izveide".

Arī nacionālā savienība "Taisnīgums" vēlēšanām Liepājā pieteikusi 15 deputātu kandidātus. Pirmais sarakstā ir Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas fizikas skolotājs Kristers Krafts. Seko nacionālās savienības "Taisnīgums" vadītājs un SIA "Apvārsnis" projektu vadītājs Viktors Birze un SIA "ExpressCredit"  reģionālais vadītājs Mārcis Butāns.

Partija norāda, ka tai "vissvarīgākais liekas nevis dārgi un nepraktiski projekti, bet apturēt pilsētas iztukšošanos, sniedzot iespējami lielu atbalstu ģimenēm ar bērniem".

Kādreizējās valsts kontrolieres, tagad Saeimas deputātes Ingunas Sudrabas veidotās partijas "No sirds Latvijai" (NSL) vēlēšanām Liepājā iesniegtajā sarakstā ir 17 deputātu kandidāti. Pirmais numurs sarakstā ir AS "Latvijas gāze" Liepājas iecirkņa vecākajam meistaram Zigmundam Embrektam. Seko Liepājas Universitātes lektore Iveta Tumaščika un SIA “iCotton” izpilddirektors Sergejs Binkovskis.

NSL minētais uzdevums: "veicināt pilsētas ekonomisko attīstību, paaugstinot liepājnieku labklājību, atbalstot uzņēmējdarbību un konkurētspējīgu izglītību".

Partija "Gods kalpot mūsu Latvijai" vēlēšanām Liepājā pieteikusi 14 deputātu kandidātus. Pirmais sarakstā ir Liepājas Jūrniecības koledžas Laivu bāzes pārvaldnieks Jurijs Timofejevs. Nākamais ir pašreizējais Liepājas domnieks un Liepājas Kompleksās sporta skolas direktors Naums Vorobeičiks, kurš Liepājas domē 2013.gada vēlēšanās ievēlēts no partijas "Saskaņas centrs" saraksta. Trešā sarakstā ir komersante Kristīne Stebļinska.

Partijas norādītie darbības virzieni – atbalsts ģimenēm un dzimstībai, caurskatīt veselības aprūpes sistēmu pilsētā, uzlabot drošības situāciju pilsētā un citi.


Sludinājums

viss notiek
11:56 | 26/04/17
ZIŅOT
(-8)
(11)
+

Par pārmaiņām - par nacionālo savienību Taisnīgums un Konservatīvo partiju. Apnikuši resnie buržuji.

Par jaunajiem
11:58 | 26/04/17
ZIŅOT
(-4)
(7)
+

Ar nacionālo savienību Taisnīgums nekādas pārmaiņas nebūs. Tur tas Birze katru reizi kandidē, un nekas šajā ziņā nemainās.

inspektors
15:58 | 26/04/17
ZIŅOT
(-0)
(9)
+

Ir tāda sajūta, ka domes troļļiem tas Birze gaužām nepatīk.

Suns
15:55 | 26/04/17
ZIŅOT
(-4)
(1)
+

Ceru, ka Birze kandidē pirmo un pēdējo reizi. Būs nedaudz paspēlējies puisītis.

kgb
12:27 | 26/04/17
ZIŅOT
(-4)
(1)
+

Citos nesanāca, tagad šajā.

cvk
12:01 | 26/04/17
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

No Taisnīguma saraksta Liepājā Birze Viktors kandidē PIRMO reizi. Ja kas...

Divi pensi
13:10 | 26/04/17
ZIŅOT
(-5)
(5)
+

Kā Jānis tik operatīvi varēja no prezidenta Zoo Reformu partijas pārmesties uz Šķēles LRA ?

ko brīnies!
13:12 | 26/04/17
ZIŅOT
(-7)
(8)
+

Vilnītis partijas maina kā zeķes. Vieglāk nosaukt tās, kurās viš nav bijis.

Divi pensi
13:17 | 26/04/17
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Priecē ka šogad kandidē veselas Trīs Saskaņas- divas puspartijas un Centrālais fīrera grupējums !

ibuprofens
15:19 | 26/04/17
ZIŅOT
(-2)
(3)
+

Visu laiku piedalījās 3 Saskaņas - vai PCTVL vai "Dzimta valoda" vai Osipovu partija. Brīnums ka tīko pamanīja ...

Man arī prieks
13:49 | 26/04/17
ZIŅOT
(-6)
(18)
+

Priecē, ka Liepājai būs jauns mērs - vai nu Kristers Krafts, vai nu Jānis Vilnītis. Viss mūsu rokās!

desa
13:28 | 26/04/17
ZIŅOT
(-6)
(6)
+

Es par Budriķi

b
13:47 | 26/04/17
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

kur tad Neimanis no Sudrabas ?

c
14:55 | 26/04/17
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Grobiņā

???
16:18 | 26/04/17
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Neredzu nevienā Sarakstā Kesenfeldu. Vai tad vinam apnicis pret Sesku cínīties, vai arī ir citi iemesli?

Juris
21:06 | 26/04/17
ZIŅOT
(-5)
(2)
+

Kesenfelds sleepjas zem Vilniša! Lupata! Gan 1 gan 2. Taa jau varetu par to Vilniiti balsot, bet ja sapinies ar to Kesi - mana balss zaudeta!

pupsiks
16:45 | 26/04/17
ZIŅOT
(-1)
(9)
+

Ar Sesku cīnīties nav jēgas, viņš acīmredzot nolēmis pie tā amata turēties līdz 100 gadu vecumam, ja to sasniegs. Citiem, vai jaunākiem, vai gudrākiem, nav ko cerēt. Pietuvināto pašvaldības kantoru un iestāžu ierēdņu armija sabalsos. Tiem vienalga, kā pārējai parasto liepājnieku pelēkajai masai, ka tikai paši pie sesku pupa...

Aloizs( Norkus)
20:24 | 26/04/17
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Bet Seska pups ir łoti silts un patīkams un arī presiž....man patīk vińa pups...

:)
20:20 | 26/04/17
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Sesks lika un Neimanis iestäjās Sudrabas partijā, jo Neimanis eksistė tikai un vienīgi no Seska žēlestības. Savādāk vińš būtu apałš nulle.

kabatas partija
21:08 | 26/04/17
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Un Binkovski no iCottona Ansiņš pievilka šim sarakstam. Korupcija?

Aloizs( Norkus)
20:26 | 26/04/17
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Bet msn patīk Seska pups, jo tas ir arī presižs.

G
23:36 | 26/04/17
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Kesenfelds ir pilsētas posts. Ja Vilnītis ir sapinies ar Kesenfeldu, tad man nav ko teikt. Tas ir ārprāc: Kristietis ar cietumnieku un Liepājas izzadzēju.

G
23:41 | 26/04/17
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Loti iedpējams, ka Kesenfelds ir krievu agents un pilda Maskavas norādijumus.

Karosta
08:27 | 27/04/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Bet man varbūt patīk Vorobeičika pups - treknāks!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki