Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Mācībās pilnveidos iemaņas mīnu meklēšanas operācijās


atlikušas 250 zīmes


Mācībās pilnveidos iemaņas mīnu meklēšanas operācijās

Pirmdienā, 15. augustā, 2016 | BIRKAS: Jūras spēki , kuģis Tālivaldis , mācības
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no shipspotting.com

No 16. līdz 22.augustam notiks Baltijas valstu jūras eskadras mācības "Squadex II 2016", kurās piedalīsies arī Latvijas Jūras spēku Liepājā bāzētais mīnu kuģis M-06 "Tālivaldis".

Līdz ar viņu mācībās Lietuvā piedalīsies Lietuvas kuģi M-52 "Suduvis" un P-14 "Aukstaitis", kā arī Vācijas mīnu kuģis M-1059 "Weilheim", informē Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Veita.

Mācību mērķis ir veicināt Baltijas valstu jūras spēku militāro sadarbību, uzlabot eskadras saliedētību, sekmēt Latvijas un Lietuvas sadarbību mīnu meklēšanas operācijās, kā arī pilnveidot personāla zināšanas, plānojot un vadot eskadras līmeņa mācības.

Baltijas valstis Baltijas valstu jūras eskadras (BALTRON) sastāvā kuģus deleģē rotācijas kārtībā laikā uz sešiem līdz 12 mēnešiem, veidojot vienību ar diviem mīnu kuģiem un štāba un apgādes kuģi. Šobrīd BALTRON štābā uzdevumus pilda Latvijas un Lietuvas virsnieki.

Eskadras kuģi piedalās jūras atmīnēšanas operācijās un militārajās mācībās Baltijas valstu teritoriālo ūdeņu un ekonomiskās drošības stiprināšanā, kā arī meklēšanas un glābšanas darbos.

Viens no galvenajiem Baltijas valstu jūras spēku sadarbības projekta mērķiem ir paaugstināt kuģu personāla profesionalitāti, piedaloties ikgadējās mīnu meklēšanas mācībās un operācijās, tostarp NATO pretmīnu vienības realizētajās operācijās. Vienlaikus šāda sadarbība veicina savstarpējo savietojamību starp Baltijas valstu jūras spēkiem.    

Šā gada laikā BALTRON kuģi piedalīsies sešās mācībās Baltijas jūrā. Šo mācību laikā ik gadu Baltijas jūrā neitralizē desmitiem mīnu, torpēdu un citu sprādzienbīstamu priekšmetu, kas pārsvarā ir palikuši no iepriekšējās karadarbības šajā reģionā.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki