Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Meistarklasē turpina iepazīt līgavas pūra tradīcijas


atlikušas 250 zīmes


Meistarklasē turpina iepazīt līgavas pūra tradīcijas

Otrdienā, 25. novembrī, 2014 | BIRKAS: vedības , Humanitārais institūts , folklora , meistarklase
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Liepājas Universitāte

Trešdien, 26.novembrī, pulksten 15 Liepājas Universitātes Kurzemes Humanitārajā institūtā, Kūrmājas prospektā 13, notiks meistarklase "Līgavas pūrs senatnē un mūsdienas".

To vadīs Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis (vadītāja Solveiga Pētersone), informē LiepU sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Timermane.

Interesentiem būs iespēja klausīties dziesmās un stāstos par puišu un meitu cerēšanos, pūra darināšanu un pūra saturu. Varēs uzzināt, kas bija otrais pūrs un kam to izdalīja, kas ir skāteris un kādam nolūkam tas kalpoja. Būs iespēja arī aplūkot Nīcas novada Otaņķu pūra saturu, otaņķnieču senākās kāzu fotogrāfijas, kā arī piedalīties kāzu rotaļā.

No 2014.gada novembra līdz 2015.gada martam Liepājas Universitātes Kurzemes Humanitārais institūts (KHI) piedalās projekta "Latviešu godi Lejaskurzemē – vedību tradīcijas no senatnes līdz mūsdienām" īstenošanā. 26.novembrī notiks projekta 2. meistarklase.

Pavisam projekta laikā tiks realizētas 5 meistarklases par latviešu kāzu tradīcijām, piedaloties Lejaskurzemes etnogrāfiskajiem ansambļiem un folkloras kopām. Mērķauditorija – vecāko klašu skolēni, studenti, folkloras interesenti.

Projekts tiek realizēts ar Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes "Kultūras pārvalde" finansiālu atbalstu. Plašāka informācija: Daiga Straupeniece, tālr. 26485926, e-pasts: daiga.straupeniece@inbox.lv.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki