Vidusskolā vismaz 150 skolēnu, klasē – 25

BIRKAS:
izglītība

Skolu tīkla sakārtošanai Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi četrus reģionu blokus, katrā no tiem piedāvājot atšķirīgus minimālā skolēnu skaita kritērijus.

Muzejā tapusi jauna muzejpedagoģijas nodarbība

BIRKAS:
muzejpedagoģija , muzejs

Liepājas muzejs piedāvā jaunu muzejpedagoģijas nodarbību, kas iepazīstina skolēnus ar mežģīņu vēsturi, pielietojumu un to radošu  izmantošanu.

NVO projektu konkursos piešķirti 97 tūkstoši eiro

BIRKAS:
NVO , projekts

Noslēdzoties NVO projektu līdzfinansēšanas konkursiem, projektu izvērtēšanas komisija lēmusi līdzfinansējumu 97 tūkstošu eiro apmērā piešķirt 27 nevalstiskajām organizācijām.

LiepU pirmo reizi uzsāk sadarbību ar universitāti Filipīnās

BIRKAS:
Sintija Leigute , LiepU , Erasmus , Maija Demitere

Liepājas Universitātei ir apmēram simts sadarbības partneraugstskolas visā pasaulē. Tagad tām ir pievienojusies vēl viena – Ateneo de Manila Universitāte Kesonā Filipīnās.

Ar Liepājas jauniešiem runās par smēķēšanu (3)

BIRKAS:
smēķēšana , 1.ģimnāzija

Kampaņas "Spēks pateikt NĒ!" komanda turpina izbraucienus uz reģionu skolām, lai ar sarunātos par atkarību izraisošajām vielām un motivētu jauniešus izvēlēties veselīgas nodarbes un hobijus.

Gaidāma bezmaksas lekcija par uzturu diabēta gadījumā

BIRKAS:
lekcija , LOC , veselības aprūpe

Lai vairotu iedzīvotāju zināšanas par veselīgu uzturu diabēta un prediabēta gadījumā, tiek organizēta bezmaksas veselīga uztura lekcija par uzturu diabēta pacientiem.

Būs gan Vienības brauciens, gan "Ģeņ pobedi" (9)

BIRKAS:
Vienības brauciens , 9.maijs , Krievu kopiena , Nacionālā apvienība , komisijas , Dome , Romans Miloslavskis , Didzis Jēriņš

Lai gan vēl jānoslēdz līgumi un jāsaņem dažu institūciju saskaņojums, tomēr ir skaidrs, ka maijā būs gan gadskārtējā "Uzvaras dienas" atzīmēšana, gan Vienības brauciens.

Visvairāk EP vēlēšanām tērēt plāno "Attīstībai/Par!"

BIRKAS:
Eiropas parlaments , vēlēšanas

Korupcijas apkarošanas un novēršanas birojs (KNAB) uz 12.aprīli apkopojis datus par politisko partiju deklarētajiem priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumiem.

Būs ievērojamas pārmaiņas LiepU skolotāju studiju programmās

BIRKAS:
Linda Pavītola , LiepU
Linda Pavītola

Liepājas Universitātē (LiepU) tiek izstrādātas jaunas pedagoģijas studiju programmas, kas paredz līdzšinējo programmu slēgšanu līdz 2022.gadam.

13 godalgas skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencē (2)

BIRKAS:
Izglītības pārvalde , RTU , zinātniskie darbi
Skolotājs Uldis Žaimis ar valsts ZPD konferences dalībniekiem no Liepājas Raiņa 6. vidusskolas.

Liepājas skolēni, kuri bija izvirzīti dalībai Latvijas 43. zinātniski pētniecisko darbu (ZPD) konferencē, atgriezušies ar 13 godalgotām vietām, informē Liepājas Izglītības pārvalde.

Aicina iesniegt jaunatnes iniciatīvas projektus

BIRKAS:
PuMPuRS , konkurss , izglītība , Izglītības pārvalde

Izglītības pārvalde aicina jauniešu organizācijas no 17.aprīļa līdz 20.maijam iesniegt pieteikumus jaunatnes iniciatīvu projektu konkursā mācību priekšlaicīgas pārtraukšanas mazināšanai.

Diena, kad Latvijas valdība uzkāpa uz kuģa "Saratov" (10) Žurnālistu izbraukums jūrā pa kuģa

BIRKAS:
Kārlis Ulmanis , brīvības cīņas , kuģis Saratov , Juris Raķis , vēsture , SEZ , osta
Vēstures entuziasts Juris Raķis.

16.aprīlis ir diena, kad 1919.gadā Kārļa Ulmaņa valdības ministri bija spiesti patverties uz kuģa "Saratov" klāja un divus mēnešus britu aizsegā uzkavēties priekšostā.

Noteikti labākie eseju rakstītāji par Jani Rozentālu

BIRKAS:
muzejs , izstāde , konkurss

Izstādes "Janis Rozentāls. No Kurzemes kolekcijas" ietvaros jaunieši tika aicināti rakstīt esejas par šo tēmu, informē Liepājas muzeja vēsturniece Sandra Šēniņa.

Noslēgumam tuvojas projekts RUECVET

BIRKAS:
Inta Klāsone , LiepU , Patriks Morevs , Valentīna Kaļiņina

No starptautiska projekta RUECVET izvērtējuma semināra Maltā ir atgriezušies Liepājas Universitātes mācībspēki – Inta Klāsone, Valentīna Kaļiņina un Patriks Morevs.

Aizvadīts mazo vokālistu konkurss "Cālis 2019"

BIRKAS:
konkurss , Laumiņa , Cālis

Svētdien Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienībā "Laumiņa" norisinājās mazo vokālistu konkurss "Cālis 2019". Konkursā piedalījās bērniņi vecumā no 3 līdz 5 gadiem.

Pastiprinātu uzmanību pievērsīs drošības jostu lietošanai (1)

BIRKAS:
Policija , drošība , satiksme

Ikdienā, strādājot ierastajā režīmā, Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatē, ka tomēr ir cilvēki, kuri nelieto drošības jostas paši un arī nepiesprādzē savus bērnus.

Aicinās ekspertus noteikt, kā celt pilsētas izglītības kvalitāti (14)

BIRKAS:
ekspertīze , Dome , izglītība

"Grozot" pilsētas šā gada budžetu, deputāti apstiprināja arī 20 000 eiro lielu summu izglītības ekspertu algošanai.  Kādu uzdevumu pašvaldība devusi šiem ekspertiem?

Konference: Paaugstināt veselības pabalstu, veidot dzīvojamo fondu

BIRKAS:
konference , Diakonijas centrs , Mārtiņš Urdze , nabadzība

5. aprīlī Liepājas Krusta evaņģēliski luteriskajā baznīcā notika Liepājas Diakonijas centra rīkota konference "Lemti nabadzībai? Kā izdzīvot cilvēkiem ar īpašām vajadzībām?".

Septīto reizi aizvadīta labdarības akcija "Paēdušai Latvijai"

BIRKAS:
Paēdušai Latvijai , labdarība , Rimi

Pagājušajā nedēļas nogalē 42 "Rimi" veikalos Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Saldū, Talsos, Kuldīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās jau septīto reizi notika labdarības akcija "Paēdušai Latvijai".

Liepājnieku manta, darījumi, biznesa jaunumi

BIRKAS:
Uzņēmumu reģistrs , izsole , tiesa , mantojums

Portāla lasītāju ērtībām piedāvājam vienviet apkopotas aizvadītās nedēļas izsoles, tiesu, mantojumu, Uzņēmumu reģistra u.c. saskaņā ar likumu "Latvijas Vēstnesī" publicējamas ziņas.