VARAM ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība) piektdien Latvijas Pašvaldību savienības kongresā veltīja kritiku vietvarām par nespēju sadarboties, informē lsm.lv.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministrs uzsvēra, ka administratīvi teritoriālā reforma notiks, vēsta LTV "Panorāma" korespondente Anete Bērtule.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards piektdien, 18.augustā, Latvijas Pašvaldību savienības kongresā veltīja kritiku vietvarām par nespēju sadarboties un uzsvēra, ka administratīvi teritoriālā reforma notiks.

Gerhadrs kritizēja pašvaldības par savstarpējiem strīdiem, kuru dēļ Latvija palaida garām vairākus iespējamos investīciju projektus. Viņš norādīja, ka dažādas pašvaldības kontrolē dažādas partijas, un tāpēc vietvaras nereti nespēj efektīvi sadarboties.

Ministrs uzsvēra, ka ir obligāti jāsāk administratīvi teritoriālā reforma.

"Ir būtiski jāsamazina pašvaldību skaits. Jūs varat man nepiekrist, bet tas notiks tāpat," sacīja Gerhards.  

Arī premjers Māris Kučinskis, kura pārstāvētā Zaļo un Zemnieku savienība vada daudzas Latvijas pašvaldības, bija kritisks. Viņš norādīja, ka valdības prioritāte ir skolu tīkla sakārtošana, un šajā jautājumā atpakaļceļa nav.  

Slikto izglītības kvalitāti pierāda starptautiskie pētījumi un daudz kur reģionos izglītības kvalitāte ne vien klibo, bet tās nav, sacīja Kučinskis.  

"Nenogaliniet bērnu nākotni!" aicināja premjers, mudinot pašvaldības nebremzēt skolu reformu.  

Jau ziņots, ka 2015.gada nogalē valdības koalīcijas partijas vienojās par valsts teritoriālā iedalījuma pilnveidošanu, nosakot sadarbības teritoriju izveidošanu un paužot atbalstu 29 sadarbības teritoriju izveidei. Ministrijas pārstāve uzsvēra, ka valdības rīcības plānā VARAM ir noteikts uzdevums – izveidot valsts pārvaldes (pašvaldību) institūciju sadarbības teritorijas.

Kučinskis un Gerhards jau iepriekš norādīja, ka līdzšinējās administratīvo teritoriju reformas nav devušas gaidīto rezultātu, tādēļ jādomā, kā citādi līdzsvarot novadu attīstību.

VARAM sagatavojusi piedāvājumu arī par 16 apriņķu izveidi. Tie būtu novadi, apvienoti ap noteiktu centru. Šobrīd Latvijā ir 30 nacionālas un reģionālas nozīme attīstības centri. Bet tikai puse no tiem kļūtu par apriņķu centriem.