Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Ministrs nav pilnībā apmierināts ar Liepājas SEZ pārvaldību


atlikušas 250 zīmes


Ministrs nav pilnībā apmierināts ar Liepājas SEZ pārvaldību (13)

Autors: Sarmīte Pujēna
Trešdienā, 08. maijā, 2019 | BIRKAS: osta , SEZ , Jaunā konservatīvā partija , lidosta , Tālis Linkaits
Izdrukāt Ziņot
Satiksmes ministru (vidū) Liepājā sagaidīja domes priekšsēdētājs ar vietniekiem un SEZ pārvaldnieks ar vietniekiem.
Satiksmes ministru (vidū) Liepājā sagaidīja domes priekšsēdētājs ar vietniekiem un SEZ pārvaldnieks ar vietniekiem.
FOTO: no flickr.com/photos/liepaja_lv

Papildināts. Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP), kurš 8.maijā bija ieradies vizītē Liepājā, preses brīfingā atzina, ka Liepājas SEZ pārvaldība notiek "pareizājā virzienā", bet vēl esot, ko darīt.

"Ar pilsētas vadību mēs šodien šo jautājumu izrunājām, un es ceru, ka tuvākajā laikā pie tā nevajadzēs atgriezties."

Jautāts, vai tas ir viss, kas viņam sakāms, ministrs ar zīmīgu skatienu lika saprast, ka sīkāk nepaskaidros.

Tā kā valdība deklarējusi, ka paredzēts izvērtēt un reformēt lielo ostu pārvaldības modeli, paredzot to pārveidošanu par valsts kapitālsabiedrībām, ministrs komentēja arī šo jautājumu:

"Izskatīsim, izanalizēsim veidus, kādā valstī daudz vairāk kontrolēt, kas notiek lielajās ostās, bet liepājniekiem varu teikt, ka pamatā tas attiecas uz Rīgu un Ventspili. Liepāja drīzāk tiek piesaukta balastam, jo lielā osta tomēr. Problēmas ir samilzušas Rīgā un Ventspilī, un tās ir jārisina. Tas, ko mēs esam izdarījuši, – mēs sākām ar valsts pārstāvju nomaiņu visās ostās. No Satiksmes ministrijas puses valdēs tiek deleģēti augstākās klases juristi, kādi mums ministrijā ir, un es ceru, ka pret to nevienam nekādu pretenziju nav. Likumība un tiesiskums tiek nodrošināts ostu darbā.

Nākamais solis ir ostu valžu atalgojums. Man liekas, ka nav normāla situācija, ka cilvēki saņem gandrīz vai otru algu brīvostas valdē, manuprāt, par katru darbu ir jāsaņem samērojama samaksa, un mēs gribam šo samaksas līmeni pielīdzināt tam, kāds ir valsts uzņēmumu padomēs. Neteiksim, ka tas ir būtiski zemāks, bet par kādiem divdesmit procentiem zemāks ir.

Tad nākamais solis ir izvērtēt to pienākumu, atbildības un kontroles apjomu, kāds pašlaik ir brīvostās, un to arī samērot ar kapitālsabiedrības atbildības, kontroles un citiem aspektiem. Veiksim arī attiecīgu pētījumu, izpētīsim, kāds pašlaik ir stāvoklis, kāds ir regulējums citās valstīs un citās kapitālsabiedrībās, un es ceru, ka mēs līdz gada beigām nonāksim pie risinājuma.

Tālākais un ilgākais ir ostu pārveidošana par kapitālsabiedrībām, to mēs uzmanīgi, izvērtējot īpašumu sastāvu katrā no ostām, vētīsim un pētīsim līdz atradīsim visām pusēm pieņemamu risinājumu."

Vizītes laikā Liepājā ministrs bez Speciālās ekonomiskās zonas un ostas 50. piestātnes, kur klātienē vēroja ostas padziļināšanas darbus, bija apskatījis arī lidostu, un brīfingā atzina, ka Liepājā saredz daudz "veiksmes pazīmju". Ministrs uzteica lidostu par to, ka pasažieru skaits aug, kā arī, ka nav tikai pasažieru apkalpošana vien, bet darbojas arī pilotu skola, top tehniskās aprūpes centrs un tiek domā arī par privāto lidmašīnu apkalpošanu. Linkaits norādīja, ka valsts ir ieguldījusi līdzekļus lidostas rekonstrukcijā, savukārt pašvaldība veicina pasažieru pārvadājumus, un izteica cerību, ka pašvaldība to darīs arī turpmāk*.

Domes priekšsēdētāja padomniece Agija Tērauda pēc tikšanās domē informēja, ka "Liepājas pilsētas domes pārstāvji tikšanās laikā saklausīja ministra atbalstu, lai rastu trūkstošo finansējumu atlikušo astoņu zemās grīdas tramvaju iegādei, kā arī iespējas nākamajā Eiropas Savienības fondu plānošanas periodā piesaistīt līdzekļus pārvada izbūvei uz Ziemeļu priekšpilsētu".

Satiksmes ministrijas galvenā rūpe šobrīd esot sabiedriskā transporta tīkla uzlabošana un jauna, efektīga tīkla izveidošana, pamatā liekot vilcienu satiksmi. Vispirms ministrija tikšot glā ar elektrovilcieniem Rīgā, bet nākamais solis būšot stratēģijas radīšana dīzeļvilcienu segmentā. Arī šajā jomā Linkaits cer tikt skaidrībā līdz gada beigām.

*Lidosta pērn pašvaldībai izmaksāja ap diviem miljoniem eiro.

Sludinājums

Vitauts
21:14 | 08/05/19
ZIŅOT
(-3)
(4)
+

Pārapgarotie mūļi

Jūlis
10:47 | 09/05/19
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Nu,es gan teiktu, ka izņemot Deksni, kurš izskatās normāls, visi pārējie ir saēdušies vecu desu, spriežot pēc mūļiem !

Jūlis
10:47 | 09/05/19
ZIŅOT
(-1)
(8)
+

Nu,es gan teiktu, ka izņemot Deksni, kurš izskatās normāls, visi pārējie ir saēdušies vecu desu, spriežot pēc mūļiem !

Mūlis
21:32 | 08/05/19
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Bildē gan visi izskatās sabozušies, nevis apgaroti. Tev laikam rādās.

Juta
21:50 | 08/05/19
ZIŅOT
(-0)
(11)
+

(Satiksmes ministrijas galvenā rūpe šobrīd esot sabiedriskā transporta tīkla uzlabošana un jauna, efektīga tīkla izveidošana, pamatā liekot vilcienu satiksmi.)
Ha, ar tādu grafiku, kā kursē vilciens Liepāja-Rīga, pat bērnudārza mazulim būtu viedoklis, ka tas ir pilnīgi garām un nenesīs peļņu. Nevar taču ķeizaram - Šķēles kungam maizīti atņemt!

Melo acīs skatīdamies
22:05 | 08/05/19
ZIŅOT
(-26)
(3)
+

Muļķības Linkaitis runā. Tipisks populists un tukšs PR! Viņš saka to, ko grib sabiedrība dzirdēt. Muļķis kubā!!! Par kādu vilciena satiksmes atjaunošanu viņš runā. Uzgrūdīs atkal uz pašvaldības pleciem, tāpat kā lidostu! Kauns par tādu ministru. Ne tikai bez mugurkaula un skaidras vīzijas, bet izrādās ir piedevām vienkārši stulbs populists.

Paldies!
22:02 | 08/05/19
ZIŅOT
(-0)
(15)
+

Brīnišķīgs foto! Paldies fotogrāfam. Vienā bildē redzams, ka ministrs labi strādā.

Fotosiena
07:07 | 09/05/19
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Paldies Aigaram Prūsim par šo fotogrāfiju.

Liepājnieks
22:36 | 08/05/19
ZIŅOT
(-2)
(20)
+

Norkusa atrašanās SEZ valdē spilgts piemērs korumētības augonim LIEPĀJĀ

y
04:33 | 09/05/19
ZIŅOT
(-0)
(20)
+

nav vairs zemnieku ministri un šo ministro neesamība ļoti krasi ir izmainijuši šo kungu sejas pantus.

Lustens
10:25 | 09/05/19
ZIŅOT
(-7)
(5)
+

Piekritu, ka visas ministra runas ir tīrs populisms, jo liekās ka viņš saka ko izdarīs līdz gada beigām, bet nesaka kādi labumi buš tajai pašai Liepājai un tās atlikušiem iedzīvotājiem.
Man ir vēl viens jautājums uz kuru neesmu nekad san''emis atbildi- iedzi'votāju skaits ir sarūcis par trešdalū, bet Saeimā sēz 100 troņu mantinieki, kā li'dz šim. Ja kļu'dos, tad atvainojos.!

Nu,nu
13:12 | 09/05/19
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Varējāt jau nu gan ministra uzvārdu pareizi uzrakstīt!!!

HFHF
16:19 | 10/05/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

kĀDA ŠĶIRBA vISI TAK SAPROT KA LEITIS .

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki