Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Multimediālā stendā iepazīstina ar ES drošības aspektiem


atlikušas 250 zīmes


Multimediālā stendā iepazīstina ar ES drošības aspektiem

Autors: Krista Bulgakova, sabiedrisko attiecību speciāliste
Trešdienā, 24. aprīlī, 2019 | BIRKAS: ES , drošība , kampaņa , Kurzeme
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Publicitātes

No 23. aprīļa līdz 14. maijam tirdzniecības namā "Kurzeme", Lielā iela 13, 1.stāvā apskatāms ceļojošs multimediālais stends "#EUprotects/ ES – sargājam kopā".

Lai veicinātu iedzīvotāju izpratni par pārrobežu sadarbību dažādos drošības aspektos, Eiropas Komisija (EK) īsteno informatīvo kampaņu "#EUprotects/ ES – sargājam kopā". Tās ietvaros ikviens var izzināt drošības jautājumus, iepazīstot dažādu profesionāļu pieredzes stāstus. Kampaņas ietvaros dažādās Latvijas pilsētās tiks izvietots ceļojošs multimediālais stends.

Krievijas oficiālajiem kanāliem izvēršot plašu dezinformācijas kampaņu kaimiņvalstīs, skatītāju, klausītāju un lasītāju uzskatus spēcīgi ietekmē melīgas ziņas. Eiropas Ārējās darbības dienesta Stratēģiskās komunikācijas komandas eksperts Jānis Rungulis un viņa kolēģi četru gadu laikā Eiropas Savienībā, Moldovā, Ukrainā, Baltkrievijā, Azerbaidžānā, Gruzijā un Armēnijā identificējuši vairāk nekā 5000 nepatiesu ziņu.

"Nenoliedzami, iedzīvotāju un plašsaziņas līdzekļu izpratne par Kremļa dezinformācijas kampaņām ir ievērojami pieaugusi. Tomēr mums vēl ir daudz darba, lai visi saņemto informāciju uztvertu kritiskāk," par Eiropas Ārējās darbības dienesta veikumu saka Jānis Rungulis, pazīstamā Liepājas rakstnieka un žurnālista Māra Runguļa dēls. Eiropas Ārējās darbības dienesta pienākums ir ne vien pamanīt dezinformāciju, bet arī atspēkot to ar faktiem un gādāt par melīgo ziņu izskaušanu no masu medijiem. Tādējādi Jānis Rungulis, pats būdams publiski nepamanāms, rūpējas, lai nepatiesas ziņas plašsaziņas līdzekļos parādās mazāk.

"#EUprotects/ ES – sargājam kopā" kampaņas centrā ir cilvēki, kuri strādā ar pārrobežu jautājumiem, realizē ar ES atbalstu saistītus projektus, saskaroties ar dažādiem profesionālajiem izaicinājumiem, pilda savus pienākumus, apvienojot spēkus un sadarbojoties arī ar citu ES dalībvalstu profesionāļiem visdažādākajās jomās.

Drošības sajūta ir svarīga ikvienam no mums. Drošības jēdziens mūsdienās skar ikvienu dzīves jomu vai nozari, un drošības īstenošana ir viens no galvenajiem izaicinājumiem gan indivīda, gan sabiedrības līmenī. Bez ugunsdzēsēju, robežsargu, medmāsu, dispečeru, policistu, terorisma apkarotāju, pētnieku, brīvprātīgo un citu nozaru profesionāļu darba un ieguldījuma Eiropas vide nebūtu tik droša, par kādu to varam uzskatīt pašlaik. Šo cilvēku darbs reizēm ir nepamanāms un dažkārt paliek nenovērtēts. Tādēļ Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti iepazīt drošības dažādos aspektus un neaizmirst par drošību arī savā ikdienā tās visdažādākajos izpausmes veidos.

Plašāk par kampaņu:ŠEIT.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki