Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Muzejā būs tikšanās par zvejnieku kolhozu "Boļševiks"


atlikušas 250 zīmes


Muzejā būs tikšanās par zvejnieku kolhozu "Boļševiks" (1)

Piektdienā, 20. aprīlī, 2018 | BIRKAS: muzejs , izstāde , Boļševiks , zvejniecība , Dainis Enģelis , Ziedonis Balčus
Izdrukāt Ziņot

26.aprīlī pulksten 17.30, noslēdzot izstādi "Liepājas ostai 320, Liepājas SEZ 20", Liepājas muzejā ikviens interesents aicināts uz tikšanos, kurā būs iespēja iepazīt zvejnieku kolhozu "Boļševiks".

Kā informē Liepājas muzeja muzejpedagoģe Maruta Eistere, "Boļševiks"savā laikā bija lielākā un jaudīgākā zvejas saimniecība Latvijā.

Pasākumā būs iespēja tikties ar z/k "Boļševiks" pēdējo valdes priekšsēdētāju, kapteini Daini Enģeli un valdes priekšsēdētāja vietnieku, kapteini Ziedoni Balču, kā arī ar kultūras dzīves un festivāla "Jūras pērle" organizatori Maiju Tammi. Pasākumu apmeklēs cilvēki, kuru darba mūžs bija saistīts ar z/k "Boļševiks", tā ir unikāla iespēja vēl iepazīt šo savulaik tik ievērojamo Liepājas vēstures daļu, kavēties atmiņās vai vienkārši dzirdēt pagātnes stāstus.

1946. gadā "Boļševiks" tika dibināts kā piekrastes zvejnieku artelis. Pirmie tam piederējušie kuģi, ar kuriem zvejnieki devās jūrā, bija trofejas kuģi no Vācijas, tā saucamie "kocenieki". Neskatoties uz tādu tehnisko nodrošinājumu 1951.gadā zvejnieku kolhozs kļūst par miljonāru. 1954. gadā "Boļševiks" ar 248 biedriem bija lielākā un bagātākā zvejas saimniecība Latvijā. Līdz ar jaudīgāku kuģu paradīšanos varēja domāt ne tikai par piekrastes zvejniecību, bet arī par tāljūras zveju, piemēram, par lašu zveju.
Z/k "Boļševikā" dažādos laika posmos ir strādājuši ievērojami cilvēki – īstie jūrnieki, kā kapteinis Jānis Kivlenieks, Imants Štālbergs, Ervīns Kibelko u.c.

Izstādei veltītā pasākumu ciklā muzejā runāts par Liepājas piekrastes jūras īpatnībām, Liepājas ostu kā unikālu inženiertehnisku būvi un ostas infrastruktūras attīstību, par cilvēku lomu ostas un zvejniecības nozares attīstībā – gan sava ciltskoka pētniecību, gan, ko nozīmē būt zvejniekam. Tāpat vēlamies atcerēties tos, kuri strādāja z/k "Boļševikā" un vēl var dalīties savās atmiņās par to ar mums.

Izstāde "Liepājas ostai 320, Liepājas SEZ 20", veltīta Liepājas ostas vēsturei un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) 20 gadu jubilejai, tajā var iepazīties ne tikai ar Liepājas ostas vēstures norisēm jau no 17. gadsimta, bet pirmo reizi muzeja apmeklētājiem ir iespēja arī uzzināt vairāk par Liepājas SEZ darbību 20 gadu periodā un tās nozīmi ostas un pilsētas attīstības kontekstā. Izstāde Liepājas muzejā būs apskatāma tikai līdz 26. aprīlim. Tā tapusi sadarbībā ar Liepājas SEZ un ar Liepājas kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu.

Ieeja izstādē un pasākumā bez maksas.


Sludinājums

Paldies
10:37 | 21/04/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Paldies Jurim Kriķim.Bez viņa darba nebūtu šī pasākuma.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki