Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Muzejā tapusi jauna muzejpedagoģijas nodarbība


atlikušas 250 zīmes


Muzejā tapusi jauna muzejpedagoģijas nodarbība

Ceturtdienā, 18. aprīlī, 2019 | BIRKAS: muzejpedagoģija , muzejs
Izdrukāt Ziņot

Liepājas muzejs piedāvā jaunu muzejpedagoģijas nodarbību, kas iepazīstina skolēnus ar mežģīņu vēsturi, pielietojumu un to radošu  izmantošanu.

Nodarbība izstrādāta balstoties uz izstādi "Mežģīņu šarms un noslēpumi", ko veidojis Liepājas muzejs sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā, franču izstāžu kuratori Anna Kamijī, Rundāles pils muzeju un Tukuma muzeju, kā arī  Liepājas kultūras pārvaldes atbalstu, informē Liepājas muzeja galvenā muzejpedagoģe Maruta Eistere.

Muzejpedagoģijas nodarbībā "Mežģīņu burvība" skolēniem būs iespēja iepazīties ar vienu no senākām Eiropā izkoptām amata prasmēm: mežģīņu darināšanu, lai izprastu neparasto valdzinājumu, kas piemita mežģīnēm  sākot ar 16.gadsimtu līdz pat mūsdienām.

No diegiem vītas, pītas, tamborētas, knipelētas un vēl citās tehnikās darinātās mežģīnes parādās apkaklēs, aprocēs, vēdekļos un tērpu audumos. Nodarbības laikā skaidrosim kā atšķirt šīs dažādās apģērba detaļas un mežģīņu aksesuārus, aicinot bērnus pēc izvēles veidot improvizētus mežģīņotus darbiņus, iepazīt mežģīņu audumu specifiku, veicinot radošu izdomu.

Nodarbība paredzēta 3.–7. klašu skolēniem. Tās ilgums 60 minūtes. Lai arī izstāde "Mežģīņu šarms un noslēpumi. Francijas un Eiropas mežģīņu pavedieni no 16. gadsimta līdz mūsdienām" Liepājas muzejā būs aplūkojama līdz 5. maijam, nodarbības būs pieejamas arī pēc izstādes.

Nodarbībām un grupu ekskursijām lūdzam pieteikties, zvanot pa tālruni 29605223, 63422604 vai rakstot elektroniski: maruta.eistere@liepaja.lv; muzejs@liepaja.lv.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki