Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Muzejs aicina uz 1991.gada barikāžu atceres pasākumu


atlikušas 250 zīmes


Muzejs aicina uz 1991.gada barikāžu atceres pasākumu

Pirmdienā, 15. janvārī, 2018 | BIRKAS: barikādes , muzejs , LTF , ugunskuri , zemessardze
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Liepājas muzejs

Sestdien, 20.janvārī, pulksten 17 muzeja ekspozīcijas "Liepāja okupācijas režīmos" pagalmā, K. Ukstiņa ielā 7/9, ikviens ir aicināts uz 1991.gada barikāžu atceres pasākumu.

Klātesošos uzrunās Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis. Barikāžu laika sajūtas, tautas vienotības garu un ticību Latvijas neatkarības idejai atmiņā atsauks toreizējais LTF Liepājas nodaļas valdes loceklis Imants Aizkalns, informē Liepājas muzeja vēsturniece Anna Norvele.

Solot uzticību neatkarības idejai arī nākotnē, pasākuma laikā Zemessardzes 44. kājinieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Vilmārs Vecvagaris pieņems deviņu jauno zemessargu zvērestu.

Īpašu veltījumu barikāžu dalībniekiem sarūpējusi vīru kopa "Vilki". Pēc pasākuma pagalmā visi dalībnieki aicināti doties uz muzeja zāli, lai kopā ar Sudmaļu ģimeni izdziedātu barikāžu laikā tautā iemīļotas dziesmas.

Zemessardzes 44. kājinieku bataljons un Liepājas muzejs pasākuma dalībniekus un apmeklētājus cienās ar lauku virtuves karavīru biezputru un karstu tēju.

Šogad aprit 27. gadadiena kopš Latvijas Tautas frontes organizētajām barikādēm, kurās piedalījās Latvijas neatkarības aizstāvji no visiem novadiem. Tas bija satraukumu pilns laiks, kad kopā pulcējās visi, kuri savā sirdī loloja ideju par brīvu valsti.

1991.gada janvāra barikādes bija organizēts tautas pretspēks Maskavas inspirētajam bruņotā apvērsuma mēģinājumam Viļņā 12.-13.janvāra naktī. Padomju armijas daļas un speciālās nozīmes vienības uzbruka Lietuvas galvenajam televīzijas tornim, nogalinot 13 cilvēkus un daudzus ievainojot.

Protestējot pret vardarbību Viļņā un izsakot vienprātīgu atbalstu Latvijas neatkarībai un likumīgi ievēlētajai Augstākajai Padomei un valdībai, 13.janvārī dienas laikā Rīgā tika izveidotas barikādes. Svarīgākās valsts un sabiedriskās ēkas tika apjoztas ar smago tehniku vairākos lokos, un tautas manifestācija Daugavas krastmalā pulcēja vairāk kā pusmiljonu iedzīvotāju. Arī Liepājā sargāja Liepājas valdi, sakaru centru un laikrakstu redakcijas, un televīzijas torni.

Katru gadu janvārī barikāžu laikā skumjās pieminām bojāgājušos un ar sajūsmu atceramies Latvijas tautas varonību, kas vienoti cēlās aizstāvēt savas valsts tikko atdzimušo brīvību.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki