Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Mūžībā aizgājis ilggadējais kluba "Fotast" biedrs Alfrēds Niedols


atlikušas 250 zīmes


Mūžībā aizgājis ilggadējais kluba "Fotast" biedrs Alfrēds Niedols (1)

Pirmdienā, 13. februārī, 2017 | BIRKAS: Alfrēds Niedols , Fotast , Liepājas metalurgs , Normunds Niedols , nāve
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Ziedonis Safronovs

Svētdien, 12.februārī, mūžībā aizgājis ilggadējais Liepājas fotokluba "Fotast" biedrs Alfrēds Niedols, portālu informēja fotoklubā.

Atvadīšanās no Alfrēda Niedola paredzēta Dienvidu kapu kapličā piektdien, 17.februārī, pulksten 14. Apbedīšana Klampju ciema Ceriņu kapos Nīcas novadā pulksten 15.

Liepājnieku biogrāfiskajā vārdnīcā teikts: Alfrēds Niedols dzimis 1929. gada 12. novembrī Medzes pagastā. Pēc profesijas metalurgs, mākslas fotogrāfs. Divu dēlu – Normunda un Māra – tēvs. Mācījies Vērgales, Medzes-Saraiķu un Kapsēdes pamatskolās. 1944-1950 strādājis tēva saimniecībā un kolhozā "Dzintars". 1950-1953 karadienestā. 32 gadus, no 1953. līdz 1985.gadam, bijis rūpnīcas "Sarkanais metalurgs" (vēlāk "Liepājas metalurgs") darbinieks, pēdējos 20 gadus bija maiņas priekšnieks.

Rūpnīcas meistaru skolā ieguvis vidējo izglītību. No 1965.gada Liepājas Tautas fotostudijā, piedalījies daudzās vietējās un pasaules fotomākslas izstādēs. Vairāku bukletu un grāmatu fotogrāfiju autors. Otaņķu pagasta "Žūrniekos" izveidojis ārstniecības un garšaugu bioloģisko saimniecību SIA "Vinja." 2004.gadā apbalvots ar Barikāžu piemiņas zīmi par piedalīšanos Latvijas neatkarības aizstāvēšanā 1991.gada janvārī.

Alfrēds Niedols ir teicis: "Kad man bija jāizlemj, vai par pirmo paša nopelnīto algu pirkt uzvalku vai fotoaparātu, izvēle krita par labu fotoaparātam, un No tā laika darbojos fotogrāfijā. Manas bildes bija arī pašā pirmajā Liepājas fotostudijas izstādē, kas notika 1958. gadā. Vēlāk bijušas arī daudzas citas izstādes, manas fotogrāfijas iekļuvušas katalogos, bukletos, kalendāros, grāmatās un uz kartītēm, aizceļojušas uz daudzām valstīm visā pasaulē."

Sludinājums

...
12:53 | 14/02/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

...

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki