Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

NA dod priekšroku medijiem, nevis vēlētājiem


atlikušas 250 zīmes


NA dod priekšroku medijiem, nevis vēlētājiem (26)

Autors: Sarmīte Pujēna
Piektdienā, 17. augustā, 2018 | BIRKAS: Nacionālā apvienība , Artūrs Butāns , Normunds Dzintars , vēlēšanas , Saeima
Izdrukāt Ziņot
Preses konferences laikā.
Preses konferences laikā.
FOTO: irliepaja.lv

Nacionālās apvienības (NA) Kurzemes saraksta kandidāti ceturtdien, 16.augustā, bija izvēlējušies rīkot preses konferenci un aicināt uz tikšanos žurnālistus, nevis vēlētājus.

Lielu atsaucību preses konference, kas notika Liepājas Latviešu biedrības nama foajē, nebija raisījusi arī mediju vidū, jo ieradušies bija tikai divas korespondentes, kas pārstāvēja laikrakstu “Kurzemes Vārds” un portālu irliepaja.lv.

Nacionālo apvienību preses konferencē pārstāvēja ne tikai 11 nākamās Saeimas kandidāti un daži Liepājas nodaļas biedri, bet arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, kurš ceturtdien bija ieradies Liepājā, lai ar pašvaldību un SIA “Liepājas RAS” pārrunātu bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādi.

Vispirms NA Kurzemes saraksta 3.numurs Artūrs Butāns, kurš vadīja preses konferenci, vārdu deva ministram, kurš atgādināja par apvienības vērtībām – stiprām un kuplām ģimenēm un nacionālu valsti, kā arī apliecināja, ka viņa vadītā ministrija turpmāk stingrāk kontrolēs atkritumu glabāšanu un pārstrādi.

Tālāk vārds tika dots pārējiem klātesošajiem deputātu kandidātiem, kuri bija mērojuši ceļu uz Liepāju no Rīgas, Saldus, Talsiem, Grobiņas.

Kurzemes saraksta pirmais numurs – vides inženiere Ilze Indriksone no Talsiem – pastāstīja, ka jau astoņpadsmit gadus ir kopā ar NA. Indriksones pārliecība ir, ka labklājība bez kultūras nesniedz attīstību valstij un ka Latvijas nākotne ir zinātne un kultūra, nevis globāli uzņēmumi. Indriksone uzteica pašreizējo kultūras ministri Daci Melbārdi, kura padarījusi "milzīgu darbu".

Artūrs Butāns solīja gādāt par mājražotājiem un atgriezenisko saiti ar vēlētājiem, bet tiesību zinātņu doktors un Saeimas deputāts Ringolds Balodis pastāstīja, ka joprojām iestājas par spēcīgu valsts pārvaldi, proti, prezidenta un premjera varas stiprināšanu, kā arī uzskata, ka ir jāmaina vēlēšanu sistēma.

Lažas speciālās internātpamatskolas direktors, aizputnieks Linards Tiļugs (sarakstā ar 5.numuru) gari kritizēja izglītības sistēmu, ministriju, kurā nav neviena, kas atbildētu par speciālo pedagoģiju, lai gan pēc starptautiskiem zinātniskiem pētījumiem esot atzīts, pasaulē cilvēku ar garīgās attīstības traucējumiem īpatsvars svārstās no 3–5 %. "Analizējot demogrāfijas datus un izglītojamo izvietojumu dažādās izglītības programmās, māc bažas par to, ka šobrīd Latvijā šis īpatsvars varētu būt augstāks nekā vidēji statistiskais pasaulē," sacīja Tiļugs.

Kandidāts ar 11.numuru, filoloģijas zinātņu doktors, Liepājas 1.ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotājs Normunds Dzintars bija kritisks pret uzsākto izglītības reformu, kas esot sasteigta, jo skolotājiem netiek dots laiks jaunievedumu aprobācijai. Tāpat kaut kur esot pazudusi nacionālās izglītības koncepcija.

Ar sevi iepazīstināja arī citi klātesošie Saeimas kandidāti.

Kopumā preses konference bija gan solīda, taču, jāatzīst, arī garlaicīga.

Sludinājums

Jaunlatvietis
06:23 | 17/08/18
ZIŅOT
(-1)
(27)
+

Kāpēc netbrauca maksātnespējas ,, kuratori" Raivis Dzintars un Parādniks, lai pastāstītu par mīlestību uz jaunām ģimenēm un latgaļu valodu kā valsts valodu. Arī līgavas skapja neveiksmīgam vedējam tieslietu ministram Rasnačam vajadzēja būt šajā Liepājas preses konferencē un pastāstīt par savu grūto cīņu ar maksātnespējas negodīgajiem administratoriem.

u
07:39 | 17/08/18
ZIŅOT
(-0)
(14)
+

vai tad Diana Švānberga varēja nociesties un sarunu laikā neuzvilka nevienu dūmu....

N. Dzintars
08:06 | 17/08/18
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Precizējums interpretācijai: runa nebija par to, ka pazudusi nacionālās izglītības koncepcija. Koncepcija ir. Ir 90. gadu sākumā pazudusi (pārtraukusi darbību) institūcija, kas nodarbojās ar izglītības procesa analīzi un programmu izstrādi. Rakstā var saprast, ka projektā nav koncepcijas. Tā gluži vis nav. Tas, ka pārmaiņas ir nepieciešamas, ir skaidrs. Izglītības kvalitātes latiņa arī ir ceļama - tas arī droši vien skaidrs un pieņemams.
Galvenais, ko šajā sakarā vēlējos piedāvāt, ir atjaunot Pedagoģijas pētniecības institūtu (agrāk Skolu zinātniski pētnieciskais institūts), kas profesionāli strādā gan ar mācību satura izvērtēšanu, gan standartu un programmu radīšanu.
Jauku dienu!

filologs
12:20 | 17/08/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Precizējums ir nepieciešams ne tikai mediju ``interpretācijām``, bet arī pašu darbībai, darba saturam. Kam jums neko neizsakošais nosaukums - ``nacionālā`` (apvienība) ? Vārds ``nacionāls`` jau sen ir padarīts par lamuvārdu, kaut gan tas nozīmē tikai cilti, tautu kā etnosu (no latīņu `natio`). Gan tautas (arī pūļa), gan mediju domāšanā un vārda lietošanā. Tad nebrīnieties, ka ik vēlēšanās (un pat ikdienā) jums jānodarbojas ar aizstāvēšanos, nevis ar informēšanu par darba un nodomu saturu. Ja te brīvi darbojas krievu savienības, visādu citādu etnisku grupu kopienas, tad kāpēc jums (vai mums) nav nosaukumā ``Latviešu apvienība``? Vai ne tieši tāpēc, ka tā ir faktiski atkal kārtējā daudznacionālā apvienība ar daudznacionāliem nodomiem? Kāpēc joprojām visi citi etnosi ir par sevi, cīnās par sevi, bet vārdus `latvieši`, `latvisks`, `latviskums` nedrīkst pieminēt?

N. Dzintars
08:09 | 17/08/18
ZIŅOT
(-4)
(7)
+

Jā, virsrakstu arī vajadzētu atbilstošu. Šī bija reize, kad programmas prezentācijas mērķauditorija bija mediji. Tādēļ ne visai korekti ir rakstīt, ka priekšroka medijiem, nevis vēlētājiem. Vēlētāji ir prioritāte. Tikšanās noteikti būs. Par garlaicību - šova tiešām nebija, bet šovam paredzēti citi sarīkojumi. :)

Neredzu
09:08 | 17/08/18
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Un kur tad Švānbergas kundzīrte?

TP
07:13 | 20/08/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Švānbergas vietā atnāca Tautas partijas biedrs Tiļugs, kurš ir partijas sarakstā darvas karote un lielākais kauna traips. Kā NA var tik zemu krist?

Aitubars
09:23 | 17/08/18
ZIŅOT
(-2)
(8)
+

Gaidām mums paredzēto šovu.

Opis VA
09:47 | 17/08/18
ZIŅOT
(-2)
(14)
+

Nu cik var solīt un savas noplukušās spalvas spodrināt.Jau 25 gadus tikai babelē un babelē. Visiecienītākā frāze- Mēs pie tā strādājam. Tautai no tādas strādāšanas jau krīt nost bikses un sāv veidoties apātija. Nezinu par ko balsošu, bet droši zinu par ko nebalsošu. tie ir tie Āži, tās partijas kuras Latvijā jau ir pie šprices šos 25 gadus.. NA,,zaļzemnieki un Āboltiņas putra.

Sanitāre
11:30 | 17/08/18
ZIŅOT
(-3)
(10)
+

Es jau 40 gadus esmu sanitāre, un pie tiek smagākajiem slimniekiem. Un Tiļuga kungam ir simts procenti taisnības, ka Latvijā 30 % ir ar garīgās uzvedības traucējumiem. Man gan liekas, ka vairāk, jo dažiem, tai skaitā tādiem abiem Dzintariem ir dziļi slēpti simptomi.

opā opā
11:55 | 17/08/18
ZIŅOT
(-3)
(2)
+

Pa 40 gadiem vajadzēja pamanīt, ka otri 30 % ar garīgiem traucējumiem vēl jāskaita klāt no ``medicīnas p a k a l p o j u m u s n i e d z ē j u``, kuros ietilpst arī sanitāri, vidus. Un vēl no ``medicīnas pakalpojumu`` vīkšītāju (organizētāju) vidus. Sanitāra vēlme stādīt diagnozes arī ir simptoms.

Līķu Fricis
11:45 | 17/08/18
ZIŅOT
(-5)
(13)
+

Pa skuju taku lēni, lēni dodas NA paņemot līdzi arī MNA..................

Bernāti
11:50 | 17/08/18
ZIŅOT
(-7)
(5)
+

Kultūras ministre, manuprāt, daudz izdarījusi atšķirībā no citiem. Kamdēļ padarītais autoram jāliek pēdiņās un jāizsmej?

mehs
11:53 | 17/08/18
ZIŅOT
(-3)
(13)
+

Kurš būs tik saspiedies, lai balsotu par ambiciozo un uzpūtīgo tūtiņdreijeru Buķiku no putniem? Tas hipsteru bariņš, kas pa kafūzi spietoja? Uzlicis stiļagas brilles un tik svarīgu džeku no sevis mētā a reāli sūda piparbodi nebija spējīgs vadīt. Valstvīrs ibio :D

Riktīgais
12:18 | 17/08/18
ZIŅOT
(-3)
(9)
+

Patīk partijniekiem lasīt komentārus, un iepirst kādu sevis slavinošu vārdu, tikai neviens nespēj, negrib no viņiem atbildēt, ko tad šie saulveži ir darījuši 25 gadus, kāpēc par vēlētāju reizi četros gados atceras, skuju taka šiem parazītiem, atā atā

xc
12:53 | 17/08/18
ZIŅOT
(-3)
(15)
+

`Vispirms NA Kurzemes saraksta 3.numurs Artūrs Butāns, kurš vadīja preses konferenci, vārdu deva ministram, kurš atgādināja par apvienības vērtībām – stiprām un kuplām ģimenēm`
Gerhards ņirgājas laikam....
Puse no katras ģimenes ir arzemēs....lai galus savilktu
Un ar to viss stiprums beidzas

X
13:55 | 17/08/18
ZIŅOT
(-2)
(13)
+

Šoreiz gan piekrītu, jo Butāns nu galīgi nav piemērots, ar savu Ķursas putniņu projektu nav spējis izvilkt, kur vēl vadīt valsti! Kur palika tas Latvijas lepnums Raivis, jumtu licējs Mārtiņš, "neuzticīgais" Jānis T.? Nezinu gan par Diānu, vai nikotīna tvans joprojām zobos?

Edvīns
15:20 | 17/08/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Vai tas vav tas Raivis, kas adoptējis Dzintara māsas bērnus un tāpēc senāk toRaivi lika visādos sarakstos,

re
16:02 | 17/08/18
ZIŅOT
(-2)
(6)
+

Un viņi domā, ka par šiem vēlēs. Kaut gan .... zemē, kur uzaust saule, kas viss nenotiek.

Ya
15:50 | 18/08/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Padomāju, ir divas zemes, kur uzlec saule. Žēl, bet šoreiz nav runa par Japānu.

domā, ko runā
13:21 | 18/08/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

uzlēcošās saules zeme līdz šim bija Japāna ;)

Sonijs Eriksons
20:43 | 17/08/18
ZIŅOT
(-1)
(11)
+

Nu nav jums nevienas harizmātiskās personības, kuras dēļ būtu vērts balstot. Sorry, čaļi un meitenes, nav. Bet balsot par ignoranto Rabarberu vai shēmotāju Gerhardu un līdzīgiem politiskiem līķiem, ko VL stiepj līdzi no vēlēšanām uz vēlēšanām, kaut kā vairs roka neceļas.
Skatīsimies citos sarakstos, izņemot, protams saskaņveidīgos un viņu fārmklubu kpv.

A
06:39 | 18/08/18
ZIŅOT
(-3)
(5)
+

kalab ne kpv ,tur vismaz veco šmurguļu nav!

Ģirts
11:08 | 18/08/18
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

https://barometrs.com

liene
09:54 | 19/08/18
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Nu aplauzīsues un pat 5 proc. nedabūs šie,būs jāiet uz Kursas putniem traukus mazgāt šiem!!!!

Janka
23:25 | 20/08/18
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Ja nav kazai piena,tad nav! Skuju taku nopelnījuši godam!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki