Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Neinteresē pavāra palīga, iekārtu operatora un citas profesijas


atlikušas 250 zīmes


Neinteresē pavāra palīga, iekārtu operatora un citas profesijas (8)

Autors: Sarmīte Pujēna
Pirmdienā, 05. novembrī, 2018 | BIRKAS: tehnikums , Aiga Ūdre , izglītība , RTU
Izdrukāt Ziņot
Tehnikuma kolektīvs šā gada pirmajā mācību dienā.
Tehnikuma kolektīvs šā gada pirmajā mācību dienā.
FOTO: Publicitātes

Šajā mācību gadā Liepājas Valsts tehnikumā mācības pirmajā kursā uzsāka 397 jaunieši, taču virkne tirgū pieprasītu profesiju palikusi bez interesentiem.

Kā portālu irliepaja.lv informēja tehnikuma direktora vietnieks audzināšanas un personības attīstības jomā Aiga Ūdre, 3. septembrī mācības profesionālās izglītības kompetences centra (PIKC) "Liepājas Valsts tehnikums" 1.kursa grupās uzsāka 397 izglītojamie. Tas ir par vienu mazāk, nekā bija ieplānots valsts budžetā.

"Šajā mācību gadā pie mums profesionālo izglītību apgūt izvēlējušies par 15 jauniešiem vairāk nekā pērn. Ir ļoti grūti prognozēt, kāda būs jauniešu interese par piedāvātajām izglītības programmām, tāpēc katras uzņemšanas rezultāti mēdz sagādāt pārsteigumu," saka Ūdre.

Piemēram, šogad jauniešiem bijusi negaidīti liela interese par izglītības programmām "Komerczinības", "Banku zinības un finanses" un "Mehatronika".

"Liels prieks ir par to, ka jaunieši izvēlējās apgūt kvalifikāciju "Lokmetinātājs metināšanā ar mehanizēto iekārtu aktīvās gāzes vidē" (MAG), un šobrīd jau varam gatavot jaunos speciālistus, kuri Liepājā ir ļoti pieprasīti. Savukārt atsevišķas grupas ar kvalifikāciju "Programmvadības metālapstrādes darbgaldu iestatītājs", "Atslēdznieks", "Inženierkomunikāciju montētājs", "Kokapstrādes iekārtu operators", "Pavāra palīgs" un "Konditora palīgs" nevarējām atvērt izglītojamo trūkuma dēļ," teic Ūdre.  

Tehnikums no savas puses veicis daudzveidīgus pasākumus, lai informētu jauniešus par šajā izglītības iestādē iegūstamajām kvalifikācijām, taču iespējams, nepieciešama intensīvāka informācija pamatizglītības posmā, lai jauniešos rastos interese par profesijām, kuras sabiedrībai ir ļoti nepieciešamas, atzīst Ūdre.

Trešdaļa izvēlas mācības turpināt
Šogad tehnikumu absolvēja 219 absolventu, un tas ir par četriem vairāk nekā 2017. gada vasarā.

"Liela daļa absolventu atrod apgūtajai specialitātei atbilstošu darba vietu, bet katru gadu apmēram 30% no absolventiem izvēlas turpināt mācības. Ļoti bieži jaunieši izvēlas turpināt studijas tepat RTU Liepājas filiālē un Rīgas Tehniskās koledžas Liepājas filiālē, Liepājas Universitātē, bet ir arī citas izvēles," stāsta Ūdre.


Sludinājums

Opis
13:09 | 05/11/18
ZIŅOT
(-2)
(5)
+

Vajag jau skolās reklamēt šīs profesijas - ja jau ir pieprasījums, tad nebūs grūti jaunatni pārliecināt

Jeblonskis
13:27 | 05/11/18
ZIŅOT
(-13)
(1)
+

Parazīteļu iestāde sāk uztraukties?
Tiešām samazinās maksātspējīgo pamuļķīšu sabiedrība?
Latvieteļi gan turpina būt pamuļķīši, bet to naudiņu vairs Geiropa nedod.
Tagad varēsiet pisties dupsī lai nopelnītu, sīkās gnīdas.

Skirmpish
17:18 | 05/11/18
ZIŅOT
(-4)
(0)
+

6 gnīdas lasa šo lapeli.

nunu
15:29 | 05/11/18
ZIŅOT
(-2)
(1)
+

...nomierinies, nomierinies, nomierinies...

Skirmpish
17:17 | 05/11/18
ZIŅOT
(-4)
(0)
+

Iepisies kakā!

viedoklis
19:16 | 05/11/18
ZIŅOT
(-5)
(1)
+

Vai tad pm.par pavāra palīgu ir jāmācās?:D Tādā amatā ņem ikvienu alkānu, jo ir maza samaksa. Arī par pavāru nav jāmācās. Tā ir zemu apmaksāta profesija. Ja esi inovatīvs, neviens tev izglītību neprasīs. Lai tiktu par šefpavāru, tur ir milzīga konkurence un pazīšanās. Domāju, ka vispār šo iestādi būtu jāklapē ciet. Tie, kas grib ko iemācīties izvēlas Latvijas universitāti vai Stradiņus!

Hugo
14:46 | 11/11/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Skandinavija shefpavara alga ap 5000 eu,pavariem no 3700 eu pirms nodokliem. Profesija ir pieprasita Danija un Norvegija,strada daudz pavaru no Lietuvas.

Varis
22:38 | 05/11/18
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Alida un es domāju ka varētu būt arī tā ir atbildīgā amatpersona un Hercegovina ir ļoti labi un kreisi uz Miskasti pēc mēneša no to saņemšanas brīža līdz ar to arī ir ļoti labi un pa kādu cenu datorsalons un Hercegovina

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki