Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Nekonstatē pārkāpumus krievu valodā notikušā pasākumā


atlikušas 250 zīmes


Nekonstatē pārkāpumus krievu valodā notikušā pasākumā (5)

Pirmdienā, 06. februārī, 2017 | BIRKAS: VVC , valsts valoda , Jurijs Hadarovičs , Vilnis Vitkovskis
Izdrukāt Ziņot

Izskatot iesniegumu saistībā ar Ziemassvētku egles iedegšanas pasākumu Karostā, kas lielā mērā esot noticis krievu valodā, Valsts valodas centrs (VVC) pārkāpumus nav konstatējis.

VVC secinājis, ka Liepājas dome formāli nav pārkāpusi Valsts valodas likuma prasības, jo pasākumā ir nodrošināts tulkojums valsts valodā.

Tomēr VVC ieskatā amatpersonu uzrunas svešvalodā nav laba prakse, kas veicinātu ātrāku sabiedrības integrāciju, aģentūru LETA informēja VVC pārstāve Sarmīte Pāvulēna.

Ar iesniegumu VVC bija vērsusies Liepājā reģistrēta partija "Nacionālā savienība "Taisnīgums"", aicinot izvērtēt Liepājas domes reliģisko lietu komisijas pērn 27.novembrī Karostas mikrorajonā rīkoto Ziemassvētku egles iedegšanas pasākumu, kas esot noticis svešvalodā.

Paskaidrojumā, kas saņemts no Liepājas domes reliģisko lietu komisijas, norādīts, ka svešvalodā sniegtajai informācijai bijis nodrošināts tulkojums. Līdz ar to VVC secina, ka Liepājas dome formāli nav pārkāpusi Valsts valodas likuma 11.panta pirmās daļas prasības, kas noteic, ka pašvaldību rīkotajiem pasākumiem jānotiek valsts valodā, bet, gadījumos, kad tiek lietota svešvaloda, rīkotājiem jānodrošina tulkojums valsts valodā.

Pasākumā uzrunas teikuši arī Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieki Jurijs Hadarovičs ("Liepāja kvadrātā") un Vilnis Vitkovskis (Liepājas partija). "Gan es, gan man man kolēģis uzrunas teicām valsts valodā. Pēc tam es dažus vārdus pateicu arī krieviski," skaidroja Hadarovičs.

VVC nav saprotams, kāpēc amatpersonām uzrunas jāsaka vai jātulko arī svešvalodā, jo kopš valsts valodas statusa nostiprināšanas Satversmē ir pagājuši gandrīz 20 gadi un esot jāpieņem, ka Latvijas iedzīvotāji saprot valsts valodā teiktās uzrunas. Kā atzina Pāvulēna, VVC ieskatā šī nav laba prakse, kas būtu vērsta uz latviešu valodas ietekmes palielināšanu Latvijas kultūrvidē, veicinot ātrāku sabiedrības integrāciju.


Sludinājums

Ops
13:46 | 06/02/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Te nu bija!

fašistos perditos
14:23 | 06/02/17
ZIŅOT
(-3)
(0)
+

nacionāļi aiz neko darīt ne to vien izdomās

bezpartejiskais
22:17 | 06/02/17
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Bet beidzot taču jāsāk domāt! Kas tad cits atliek, kā vienīgi steidzīgi rīkoties, ja nepakļaujas likumiem - krievu valodu pieprasa augstskolās, krievu valodu - uz etiķetēm un birciņām, krievu valodu - lielpasākumos, krievu valodu - skatlogos. Utt. utt. Gribas tad uzjautāt - kāpēc nevienā citā valstī krievi neignorē to valstu valodu? Kāpēc tur respektā valsts likumus un kārtību?

utaini pelēkie
19:19 | 06/02/17
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Turpmāk centrā uzrunas notiks varbūt muslimu valodā? Šis stulbums ir jāpārsūdz un krievu balagāna rīkotāji jāsoda.

lingvasta
00:14 | 07/02/17
ZIŅOT
(-3)
(0)
+

Pilns neprāts. latvieši vienmēr bija tauta, kas runāja daudzās valodās. Kāda vaina krievu valodai? Tad jau var teikt , ka vācu valoda, kurā runāja Hitlers ir jāaizliedz??? Tas ir pilnīgs absurds. Vaina ir cilvēkos, bet ne valodai. Apnicis. Maz kas jau paliek no latviešu valodas - virsraksti projektiem, kafējnicām un t.t. ir angļu valodā. Latviešiem vispirms pašiem ir jāciena savi dzimto valodu.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki