Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

No 15.aprīļa skolēni varēs pieteikties darbam vasarā


atlikušas 250 zīmes


No 15.aprīļa skolēni varēs pieteikties darbam vasarā

Piektdienā, 12. aprīlī, 2019 | BIRKAS: NVA , Izglītības pārvalde , skolēnu darbs
Izdrukāt Ziņot

No 15. aprīļa līdz 7. maijam Liepājas skolēni vecumā no 13 līdz 14 gadiem varēs pieteikties darbam vasarā, reģistrējoties pie savu skolu sociālajiem pedagogiem.

Šovasar plānots nodarbināt 250 skolēnus. Savukārt jaunieši vecumā no 15 līdz 19 gadiem darbam vasarā, tāpat kā iepriekšējos gadus, varēs reģistrēties NVA mājas lapā, informē Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Skolēniem no 13 –14 gadiem algotais darbs tiks organizēts no 3. jūnija līdz 9. augustam piecās maiņās – katrā pa divām nedēļām. Skolēni strādās skolu  labiekārtošanas darbos, Komunālajā pārvaldē pilsētas uzkopšanā, citos pašvaldības uzņēmumos un iestādēs.

Skolas līdz 8. maijam iesniegs reģistrēto skolēnu sarakstus Izglītības pārvaldē. Tā kā katru gadu piesakās lielāks skolēnu skaits, nekā iespējams iesaistīt nodarbinātības projektā, katrai skolai tiks iedalīts noteikts darba vietu skaits jeb kvotas, proporcionāli pieteikušos skolēnu skaitam.

Skolā tiks izveidota komisija, kura, atbilstoši  iedalīto kvotu skaitam, izvērtēs pieteikušos pretendentus darbam vasarā, ņemot vērā šādus kritērijus: skolēnam ir labas sekmes un uzvedība, pozitīva attieksme pret darbu, skolēns ir no ģimenes, kurai ir trūcīgās ģimenes statuss,  skolēns atrodas aizbildnībā vai audžuģimenē, ir no daudzbērnu ģimenes. Priekšroka tiks dota arī skolēniem, kuri iepriekš nav piedalījušies vasaras nodarbinātības pasākumos.  

Skolēnu sarakstus, kuriem piešķirta darba vieta, apstiprinās izglītības iestādes vadītāja un līdz 2019.gada 14.maijam iesniegs Izglītības pārvaldē.

Pēc tam katras skolas sociālais pedagogs no 22.maija informēs skolēnus par piešķirto darba vietu un sniegs informāciju par skolēniem veicamajām turpmākajām darbībām.

Savukārt skolēni no 15 līdz 19 gadu vecumam par darba iespējām vasarā var interesēties Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) mājas lapā www.nva.lv.

Šogad Liepājas pašvaldība no NVA pieprasījusi 100 darba vietas jauniešiem no 15 līdz 19 gadiem – šie skolēni strādās pašvaldības iestādēs un uzņēmumos.

Liepājas pašvaldības līdzfinansējums skolēnu nodarbinātībai vasarā šogad ir ap 77 000 eiro.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki