Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

No dežūras NATO pretmīnu grupā Liepājā atgriežas "Imanta"


atlikušas 250 zīmes


No dežūras NATO pretmīnu grupā Liepājā atgriežas "Imanta" (6)

Autors: Līva Veita, Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste
Piektdienā, 16. decembrī, 2016 | BIRKAS: kuģis Imanta , Jūras spēki , NATO , Guntis Skunstiņš
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Modris Helds

Papildināts ar galeriju. Pēc dalības NATO 1.pastāvīgajā jūras pretmīnu grupā 16.decembrī, Liepājas ostā atgriezās Jūras spēku flotiles Mīnu kuģu eskadras mīnu kuģis M-04 "Imanta".

Kuģi komandē kuģa komandieris kapteiņleitnants Guntis Skunstiņš.

M-04 "Imanta" svinīgajā sagaidīšanas ceremonijā piedalīsies Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons un Jūras spēku flotiles komandieris flotiles admirālis Ingus Vizulis.

Mīnu kuģis M-04 "Imanta" 21.jūlijā Norvēģijā, Hākonsvernas ostā pievienojās NATO 1.pastāvīgajai jūras pretmīnu grupai, kas ir daļa no alianses Reaģēšanas spēku jūras komponentes, tādejādi uzsākot dežūras aktīvo fāzi.

NATO 1.pastāvīgās jūras pretmīnu grupas galvenais uzdevums ir būt gataviem veikt pretmīnu darbību jūrā noteiktā gatavības laikā. Ikdienā grupas kuģi piedalās apmācībā, veic manevrēšanas vingrinājumus, kuģošanas treniņu, piedalās arī militārajās mācībās, kurās iznīcina mīnas. Kā viens no pakārtotajiem uzdevumiem ir patrulēšana, kuras laikā NATO klātbūtne tiek demonstrēta gan jūrā, gan krastā, ostu vizīšu laikā. Šajā grupā iekļauti astoņi kuģi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Beļģijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Norvēģijas un Vācijas.

Dalības laikā šajā grupā kuģis apmeklējis Vāciju, Norvēģiju, Dāniju, Poliju, Franciju, Apvienoto karalisti, Lietuvu, Igauniju, Somiju, Zviedriju.

NATO 1.pastāvīgā jūras pretmīnu grupa ir viena no četrām NATO pastāvīgajām Jūras spēku grupām. NATO pastāvīgās Jūras spēku grupas veido NATO Reaģēšanas spēku jūras komponenti, kas darbojas kā tūlītējas reaģēšanas spēki. NATO 1.pastāvīgā jūras pretmīnu grupa ir viena no divām alianses jūras komponenta daudznacionālām vienībām, kas speciāli izveidota mīnu iznīcināšanas operāciju veikšanai, un NATO Reaģēšanas spēku sastāvā spēj nekavējoties veikt operācijas jebkurā vietā.

Latvijas bruņotie spēki NATO 1.pastāvīgajā jūras pretmīnu grupā piedalās kopš 2007.gada. 2016.gada jūlijā šīs grupas komandvadību pārņēma Igaunija, bet no 2017.gada jūlija Latvijai pirmo reizi tiks uzticēts pārņemt NATO 1.pastāvīgās jūras pretmīnu grupas komandvadību.

Jau ziņots, ka šogad maijā Latvijas ūdeņos notika ikgadējās starptautiskās Baltijas valstu Jūras spēku mācības "Baltic Fortress", kurās piedalījās ne tikai Jūras spēku flotiles un Baltijas valstu kuģu eskadras (BALTRON) kuģi un personālsastāvs, bet arī divas NATO kuģu grupas – NATO 1.pastāvīgā Jūras spēku grupa un NATO 1.pastāvīgā jūras pretmīnu grupa. Mācībās "Baltic Fortress" vienības trenējās veikt uzdevumu izpildi krīzes operāciju gadījumā. Šā gada novembrī notika NATO 1.pastāvīgās jūras pretmīnu grupas organizētās mācības "HODOPS", kurās piedalījās Latvijas Jūras spēku flotiles kuģi un ūdenslīdēju komanda. Mācību mērķis bija attīrīt kuģošanas ceļus un zvejošanas rajonus no Baltijas jūras dzelmēs esošajiem sprādzienbīstamajiem priekšmetiem, kas pārsvarā ir palikuši no iepriekšējās karadarbības šajā reģionā, tādējādi samazinot iespējamos riskus. Dalība šādās mācībās paaugstina kuģu personāla kaujas gatavību un spējas dežūrai NATO 1.pastāvīgajā jūras pretmīnu grupā.


Attēli:

Sludinājums

senči
09:08 | 16/12/16
ZIŅOT
(-1)
(7)
+

Gaidām mājās

Strenči
11:05 | 16/12/16
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Nu būs dzeršana šovakar....

baltā neļķe
20:17 | 16/12/16
ZIŅOT
(-8)
(6)
+

Drīzāk drāziens kārtīgs būs! Bildēs redzam, ka divi jau nekaunas bērnu priekšā zīsties! Bet tie jau nav nekādi varoņi. Nekāda kauja nav pievarēta. Parasti tālbraucēji!:DDD

vaidētāj
11:43 | 16/12/16
ZIŅOT
(-3)
(5)
+

Tev nabagam nav kas ielej

ilzhite t.
21:18 | 16/12/16
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

man patīk tas operaors ar 60.-o gadu mikrafonu. tik smieklīgs un bomzīgs. skaisti!:D

to ilzhite
10:27 | 17/12/16
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Tādi tagad ir modē. Ar lieliem. (mikrafoniem). bomzīgums un smieklīgums dod neatvairāmu šarmu.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki