Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

No Liepājas dodas uz Baltijas valstu mācībām Igaunijā


atlikušas 250 zīmes


No Liepājas dodas uz Baltijas valstu mācībām Igaunijā

Ceturtdienā, 18. maijā, 2017 | BIRKAS: mācības , Jūras spēki
Izdrukāt Ziņot
"Varonis" uz mācībām Igaunijā devās no Liepājas.
"Varonis" uz mācībām Igaunijā devās no Liepājas.
FOTO: JIC/Normunds Mežiņš

No 19. līdz 27.maijam Igaunijas ūdeņos notiks ikgadējās Baltijas valstu Jūras spēku mācības "Baltic Fortress 2017", kurās piedalīsies Baltijas valstu jūras eskadra (BALTRON).

Baltijas valstu četru kuģu grupu komandēs komandleitnants Kaspars Miezītis, kurš ir Liepājā bāzētā mīnu kuģa M-06 "Tālivaldis" komandieris, informē Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Veita.

Mācībās piedalīsies Jūras spēku flotiles štāba un apgādes kuģis A-90 "Varonis", Lietuvas mīnu kuģis M51 "Kuršis" un Igaunijas mīnu kuģi M314 "Sakala" un M313 "Admiral Cowan". Vienlaikus mācībās piedalīsies arī nacionālās kuģu grupas no Lietuvas un Igaunijas. Kaut arī "Varonis" ir pierakstīt Rīgā, pirms šīm macībām tas atradās Liepājā un uz Igaunijas ūdeņiem devās pa taisno no Liepājas.

Mācību "Baltic Fortress" mērķis ir sniegt iespēju Baltijas Jūras spēku vidējā līmeņa štābu kursa  studentiem patstāvīgi plānot un vadīt operācijas jūrā, kā arī kuģu personālam veikt uzdevumu izpildi krīzes operāciju gadījumā. Mācībās Baltijas valstu vidējā līmeņa štāba virsnieka kursa virsnieki tiks integrēti dažāda līmeņa štābos, ar uzdevumu veikt praktiskos treniņus jūras operāciju plānošanā un izpildē.

Mācības "Baltic Fortress" notiek kopš 2008.gada, un ir Baltijas valstu Jūras spēku kopējās mācības BALTRON sastāvā. To organizēšanu katru gadu pēc rotācijas principa nodrošina viena no trim Baltijas valstīm. Nākamgad tās organizēs Lietuvas Jūras spēki.

Baltijas valstis BALTRON sastāvā kuģus deleģē rotācijas kārtībā uz 6 līdz 12 mēnešiem, veidojot vienību ar diviem mīnu kuģiem un štāba un apgādes kuģi.

Viens no galvenajiem BALTRON mērķiem ir paaugstināt kuģu personāla profesionalitāti, piedaloties ikgadējās mīnu meklēšanas mācībās un operācijās, tostarp NATO pretmīnu vienības realizētajās operācijās, vienlaikus veicinot savstarpējo savietojamību starp Baltijas valstu Jūras spēkiem.

Šī gada laikā BALTRON kuģi piedalīsies astoņās mācībās Baltijas jūrā.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki