Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

No mūžībā aizgājušā Valda Vikmaņa atvadīsies Liepājā un Rīgā


atlikušas 250 zīmes


No mūžībā aizgājušā Valda Vikmaņa atvadīsies Liepājā un Rīgā

Ceturtdienā, 22. decembrī, 2011 | BIRKAS: Valdis Vikmanis , mūzikas vidusskola
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Varis Sants

No 96 gadu vecumā otrdien mūžībā aizgājušā ilggadējā izglītības darbinieka, mūziķa un diriģenta Valda Vikmaņa nākamnedēļ atvadīsies gan Liepājā, gan Rīgā.

Liepājas Kultūras pārvalde aģentūrai BNS pavēstīja, ka atvadīšanās no Vikmaņa notiks 27.decembrī no pulksten 9 līdz 11 Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā un pulksten 15  Rīgas krematorijas Lielajā zālē.

Vikmanis dzimis 1915.gadā Naukšēnu pagasta (Valmieras apriņķī) nomalē. No 1940.gada Vikmanis bija liepājnieks – 30 gadu strādāja par skolotāju Liepājas 1.vidusskolā, desmit gadu bija mūziķis Liepājas operā, bet no 1945.gada 9.maija četrdesmit divus gadus bija Liepājas Emiļa Melngaiļa mūzikas vidusskolas direktors un skolotājs.

Daudzus gadus viņš vadīja Liepājas pilsētas skolotāju kori, Liepājas pūtēju orķestri un Liepājas simfonisko orķestri. Dziesmu svētku simtgadē (1973) Vikmanis bija svētku virsdiriģents. Pensijas gados Vikmanis turpināja vadīt Liepājas rajona skolotāju kori "Lira". Vikmanis apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīmi.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki