Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"No sirds Latvijai" noskaidro, kas liepājniekiem uz sirds


atlikušas 250 zīmes


"No sirds Latvijai" noskaidro, kas liepājniekiem uz sirds (6)

Autors: Dmitrijs Kostojanskis, "No sirds Latvijai" Liepājas nodaļas pārstāvis
Trešdienā, 02. decembrī, 2015 | BIRKAS: No sirds Latvijai , aptauja
Izdrukāt Ziņot

Partijas "No sirds Latvijai" Liepājas nodaļas jaunieši veikuši liepājnieku aptauju, lai noskaidrotu, kas turpmāk paveicams Liepājā, lai te dzīve kļūtu pievilcīgāka.

Pilsētas vadības darba kvalitātes un pašvaldības darbinieku valodu zināšanu uzlabošana, "Liepājas metalurga" darbības stabilizēšana, daudzdzīvokļu māju renovācijas paātrināšana, medicīniskās palīdzības kvalitāte uzlabošana pašvaldības medicīnas iestādēs, Liepājas kā tūrisma un kultūras pilsētas popularizēšana, bezmaksas autostāvvietu izveidošana pilsētas centrā un mikrorajonos.

Tie ir tikai daži no priekšlikumiem Liepājā turpmāk paveicamajam, kas noskaidrots partijas "No sirds Latvijai" Liepājas nodaļas jauniešu veiktajā liepājnieku aptaujā.

Visvairāk Liepājas iedzīvotāji vēlas redzēt lielāku atpūtu vietu skaitu un jaunu rūpnīcu izveidi. Bieži anketās tika minēta bērnu izklaides vietu skaita palielināšana, iedzīvotāju skaita pieauguma sekmēšana, ūdens atrakciju parka izveidošana, sanatorijas dibināšana, kā arī citi priekšlikumi, piemēram, zooloģiskā dārza izveide, ostas paplašināšana, veco arhitektūras pieminekļu saglabāšana, Liepājas ezera pludmales izveidošana un papildu laukumi pastaigām ar suņiem.

Savukārt aktuālākā problēma liepājnieku skatījumā ir darba vietu trūkums, kas tika minēts vairāk nekā divās trešdaļās aptaujas anketu. Vēl liepājnieku ieskatā aktuāla problēma ir sabiedriskā transporta cenu palielināšanās, prakses vietu trūkums studentiem, vidējais algu līmenis strādājošajiem, kas krietni atpaliek no galvaspilsētas, kā arī augstas cenas veikalos, nekustāmajiem īpašumiem un komunālajiem maksājumiem. Tika atzīmēts arī migrantu jautājums, kas uztrauc liepājniekus, maksas autostāvvietas centrā, lielais bezpajumtnieku skaits, veco ēku sliktais stāvoklis.

Liepājnieku neapmierinātību izraisa arī nesaprotamās skolu reformās, nepietiekams atbalsts uzņēmējdarbībai, nepietiekamā tūrisma attīstība, salīdzinot ar kaimiņpilsētām.

Visbiežāk minētais trūkums domes darbā ir situācija ar rūpnīcu "Liepājas metalurgs" un pašvaldības nepietiekamā reakcija uz strādnieku problēmām. Atbildēs bieži minēts arī nepietiekamais pašvaldības atbalsta veidu skaits maznodrošinātām personām, jaunām ģimenēm un grūtībās nonākušiem cilvēkiem, kā arī liepājnieku viedokļa ignorēšana un nepieciešamība pēc paplašinātām publiskām apspriešanām iedzīvotājiem svarīgos jautājumos. Atsevišķi aptaujātie arī uzskata, ka pilsētas līdzekļu izmantošana nav saprotama, skaidra un caurspīdīga.

Tajā pašā laikā pilsētas vadība tika slavēta par vērienīgiem ceļu remontiem, veloceliņu izveidošanu, Liepājas vizuāla tēla uzlabošanu, jauno koncertzāli, pasākumiem ģimenēm, Eiropas līdzekļu piesaistīšanu pilsētas dzīves uzlabošanai, kultūras pasākumiem un pilsētas sakopšanai, jauniem bērnu laukumiem. Vienlaikus no domes vadības liepājnieki sagaida jaunu darba vietu radīšanu, emigrācijas apturēšanu, darba algu paaugstināšanos pilsētā.

"No sirds Latvijai" Liepājas nodaļa jaunieši mēnesi veica apjomīgu pētījumu, kura laikā noskaidroja liepājnieku viedokli par savu pilsētu, tās aktuālām problēmām un aicināja sniegt ieteikumus pilsētas vadībai par situācijas uzlabošanu.

Pētījumā piedalījās vairāk nekā 200 liepājnieki, vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Aptauja mērķis bija rast priekšstatu, kādu liepājnieki redz savu pilsētu, ko uzskata par aktuālākajām problēmām šodien. Tas būs sākums Liepājas attīstības
plāna izveidošanai, ko izstrādās un virzīs "No Sirds Latvijai" Liepājas nodaļa.

Liepājnieki tika aicināti atzīmēt gan pozitīvos, gan negatīvos Liepājas pilsētas attīstības piemērus, aicinot atbildēt uz 5 jautājumiem:
Ko jaunu Jūs vēlāties redzēt Liepājā?
Kādas, Jūsuprāt, ir aktuālas problēmas Liepājā?
Ko Liepājas domes darbā vērtējat pozitīvi un ko negatīvi?
Ko Jūs vēlētos mainīt Liepājā?
Kam pilsētas vadībai jāpievērš vairāk uzmanības?

Aptaujas dati liecina, ka liepājnieki ir uzmanīgi un aktīvi pilsētas iedzīvotāji, kas seko līdzi izmaiņām pilsētā, cilvēkiem ir viedoklis par pilsētu. Pētījuma rezultāti tiks nodoti gan Liepājas pilsētas domes atbildīgajiem speciālistiem, gan "No Sirds Latvijai" Saeimas frakcijas pārstāvjiem, lai informētu pie varas esošos politiķus par pilsētas iedzīvotāju viedokli, aktuālajām problēmām un jomām, kur pilsētnieki sagaida lielāku artavu no Saeimā ievēlētajiem deputātiem. Plānots, ka pētījums tiks veikts regulāri, lai sekotu līdzi iedzīvotāju noskaņojuma izmaiņām un apkopotu bnoderīgas idejas pilsētas attīstībai.


Sludinājums

trusis
08:52 | 02/12/15
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

kāda smuka reklāma. Kesenfelda kūrētajai partijas nodaļai būs sadarbības partneri?

labāk
12:17 | 02/12/15
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

nekā Liepājas partija+Saskanas Centrs

asais
11:58 | 02/12/15
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Kas i, garausi, Seskulis labi baro pirms kaušanas? :))))))))))))))))

un
10:36 | 02/12/15
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

kāpēc gan ne?

krievu rubulis
14:44 | 02/12/15
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

kesenfelds un sudraba smuks pāris

sudrabina lietins lija
15:49 | 02/12/15
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

es balsosu par ingunu sudrabu....

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki