Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Nolemts, ka pirmo jauno cietumu būvēs Liepājā


atlikušas 250 zīmes


Nolemts, ka pirmo jauno cietumu būvēs Liepājā (12) Amatpersonas apskata cietuma būvniecības vietu Alsungas ielā 29

Otrdienā, 22. jūlijā, 2014 | BIRKAS: cietums , Alsungas 29 , Gaidis Bērziņš
Izdrukāt Ziņot
Jaunā cietuma vizualizācija.
Jaunā cietuma vizualizācija.
Jaunā cietuma vizualizācija. Jaunā cietuma vizualizācija. Jaunā cietuma vizualizācija. Jaunā cietuma vizualizācija.

Papildināts. Ministru kabinets nolēmis pirmo jauno cietumu Latvijā būvēt Liepājā, tiekoties ar domes vadību, pavēstīja Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Gaidis Bērziņš.

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Gaidis Bērziņš un Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure šodien, 22.jūlijā, viesojās Liepājā, lai klātienē apskatītu cietuma būvniecībai paredzēto zemes gabalu Alsungas ielā 29, kā arī parakstītu nodomu protokolu ar Liepājas pašvaldības vadību par iespējamo sadarbību cietuma būvniecībā. Protokols apliecina abu pušu gatavību sadarboties un sniegt savstarpēju atbalstu jaunā cietuma būvniecības procesa un nepieciešamās infrastruktūras nodrošināšanā, atbalstīt efektīvu ieslodzīto resocializāciju, nodrošinot ieslodzīto sociālās uzvedības korekciju, nodarbināšanu un iesaisti visu veidu izglītības apguvē, kā arī veicināt ieslodzīto nodarbinātību ar mērķi sniegt legālajam darba tirgum noderīgu pieredzi un darba prasmes, tādējādi veicinot integrāciju darba tirgū un samazinot atkārtota noziedzīga nodarījuma risku.

Papildināts. Jauno cietumu Liepājā plānots uzbūvēt līdz 2018.gadam, preses konferencē žurnālistus informēja Tieslietu ministrijas (TM) parlamentārais sekretārs Gaidis Bērziņš (VL-TB/LNNK).

Jaunā cietuma būvprojektu divu gadu laikā izstrādās Igaunijas TM speciālisti, ar kuriem noslēgts attiecīgs sadarbības līgums, sacīja Bērziņš, norādot, ka Igaunijā uzbūvēti jau divi šāda tipa, moderni cietumi, tāpēc "mēs nemēģinām izgudrot velosipēdu no jauna", raksta LETA.

Cietuma kopējā teritorija būs 40 000 kvadrātmetru, un tas būs sadalīts vairākos blokos, lai dažādu kategoriju ieslodzīto ceļi nekrustotos, sacīja Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure. Viņa arī norāda, ka jaunajā cietumā paredzēts izvietot 1200 visu kategoriju ieslodzītos, izņemot sievietes un nepilngadīgos. Speciāli paredzētas telpas ar īpašu uzraudzību būs arī ieslodzītajiem ar psihiskās veselības traucējumiem.

Pārvietošanās cietuma teritorijā plānota galvenokārt pa apakšzemes tuneļiem, lai mazinātu izbēgšanas riskus, kā arī iespēju nodot ieslodzītajiem kādas neatļautas lietas, pārmetot tās pār žogu, sacīja Spure. Savukārt pastaigu laukumus paredzēts izveidot uz ēku jumtiem.

TM un Liepājas dome šodien parakstīja nodomu protokolu par sadarbību jauna cietuma būvniecības procesā, ieslodzīto resocializācijas veicināšanu un atbalstu ieslodzīto nodarbinātības veicināšanai.

Jau vēstīts, ka Liepāja izvēlēta par vietu, kur tuvāko gadu laikā TM plāno celt pirmo jauno un moderno cietumu.Attēli:

Sludinājums

Nešaubos, ka
19:28 | 22/07/14
ZIŅOT
(-3)
(8)
+

Pilsēta paliks vēl kriminālāka!

Latgolas šakālis
20:03 | 22/07/14
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Uz katru iedzīvotāju būs trīs kriminālisti..tiesa gan, cietumā..

!!
20:12 | 22/07/14
ZIŅOT
(-2)
(1)
+

Gan jau uzlauzīs arī jauno cietumu!

...
09:48 | 23/07/14
ZIŅOT
(-2)
(8)
+

Vai šādām lietām nav jāprasa iedzīvotāju piekrišana? Liepāja ir norakstījusi visus attīstības plānus, norakstījusi Kururtoloģijas sapni, diezin vai arī investori gribēs atvērt ražotnes blakus cietumam! Liepāja varēs pieskaitīt klāt pie iedzīvotāju skaita lielu daļas padibenes, kas atradīsies cietumā! Un pa ielāk staigās psiholoģiski traumēti apsargi un pēc izlaišanas no cietuma Karosta atkal būs vieta, kur nieziedzniekiem paslēpties un dzīvot tālāk. Drīz Liepāja, pēc iedzīvotāju skaita paliks 5 lielākā aiz Jelgavas un Venspils un pēc šāda cietuma atvēršanas, samaiznāšanās tikai paātrināsies!

Zeks
11:09 | 23/07/14
ZIŅOT
(-7)
(0)
+

Tà arî Liepàjai vajag...

L.Grantiņš
11:55 | 23/07/14
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Laikam jau būvē priekš sevis, lai varētu ar konfortu atpūsties. Bet būs savādāk, kā stabu ielā, kur visiem noziedzniekiem, sākot ar sesku un beidzot ar godmani, būs vienvirzienu tunelis, kurā pēc sprakšķa, kuru pats vairs nesadzirdēs, tiks pa tuneli pa tiešo aiztranspurtēts uz Elli. Kungi, katram pēc nopelniem.... .

Jūlis
15:06 | 23/07/14
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Vai Seskam vajag vēl vienu privātmāju?

Jūlis
15:06 | 23/07/14
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Vai Seskam vajag vēl vienu privātmāju?

Vai var?
20:39 | 23/07/14
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Vai var vēl pieteikties uz vietu jaunajā cietumā? :)

diespas!
21:41 | 24/07/14
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Nu nahren vajaga? Jau tā pilns ar našaraša. Ja taisnība, ka tos cietumus pa lielam piepilda našaraša un romuraša, tad vakars klāt. Atjēdzieties taču, biedri seski ! Vai arī - esat jau pārdevušies.

vienalga
22:21 | 24/07/14
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

kur,tikai ne te...kur lai tos burlakus liek?

slap
10:14 | 25/07/14
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

skolas un slimnīcas ver ciet ,cietumus būvē...loģika?

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki