Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Noslēdzas domes atbalstīts Neredzīgo biedrības projekts


atlikušas 250 zīmes


Noslēdzas domes atbalstīts Neredzīgo biedrības projekts

Otrdienā, 04. decembrī, 2018 | BIRKAS: Neredzīgo biedrība , projekts
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

No februāra sākuma līdz decembra beigām Liepājas Neredzīgo biedrība ar Liepājas domes finansiālu atbalstu īsteno sociālās iekļaušanas projektu "Nāc darboties un piedzīvo pārmaiņas!".

Projekta mērķis bija veicināt cilvēku ar dažāda veida invaliditāti (tai skaitā redzes, funkcionāliem un garīgās attīstības traucējumiem) ilgtspējīgu zināšanu, prasmju un sociālo iemaņu attīstību, integrāciju sabiedrībā, vienlaikus mazinot sociālo nevienlīdzību, radot iespējas iekļauties darba tirgū un iegūt aktuālu informāciju, informē Liepājas Neredzīgo biedrības sabiedrisko attiecību speciāliste Amanda Anna Millere.

Pateicoties šim projektam, tika nodrošināta Liepājas Neredzīgo biedrības Dienas centra ilgtspējīga darbība, turpinot attīstīt un pilnveidot tajā piedāvāto aktivitāšu klāstu, lai  Liepājas Neredzīgo biedrības Dienas centrs jau tradicionāli būtu vieta, kur ik dienas tikties un jēgpilni darboties cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti, tai skaitā senioriem. Tādēļ Liepājas Neredzīgo biedrības biedriem un citiem Liepājā dzīvojošiem cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti projekta ietvaros bija iespēja piedalīties dažādos pasākumos un aktivitātes, kuras notika gan Liepājas Neredzīgo biedrības telpās, gan sociālās rehabilitācijas un izziņas centrā lauku vidē "Dvēseles Veldzes dārzs", Ziemupē.

Vērienīgākā no projekta ietvaros rīkotajām aktivitātēm bija Baltā spieķa dienas svinības, kuras tradicionāli tiek rīkotas katru gadu un šogad aizvadīja savu 20. gadadienu. Pasākuma ietvaros mērķtiecīgi tika uzrunāta plašāka sabiedrības daļa par cilvēku ar redzes traucējumiem vajadzībām, kā arī rosināta emocionālās inteliģences attīstība ikvienā uzrunātā sabiedrības pārstāvī. Kā ierasts līdz šim, svētku pasākums notika vairākās daļās ar muzikālo daļu un mielastu, Liepājas Neredzīgo biedrības biedriem, brīvprātīgajiem un atbalstītājiem.  Pasākums parasti pulcē vairākus simtus biedrības biedrus un arī šis gads nebija izņēmums. Pasākumā tika sniegts pārskats par biedrības darbu pēdējā gada garumā – projektiem, finansētājiem, atbalstītājiem, paveiktajiem darbiem, sasniegtajiem rezultātiem un plānotajām aktivitātēm nākotnē. Pasākuma ietvaros notika  arī plašākas sabiedrības, īpaši transportlīdzekļu vadītāju, informēšanas pasākums „Akcija ielās" par cilvēku ar balto spieķi pārvietošanos pilsētvidē. Svētku nedēļā, biedrības lielajā zālē, bija skatāma cilvēku ar invaliditāti darināto rokdarbu izstāde, kā arī notika atvērto durvju dienas, lai ikviens interesents varētu iepazīties ar Liepājas Neredzīgo biedrībā notiekošajām aktivitātēm, kā arī gida pavadībā izstaigāt biedrību ar aizvērtām acīm.

Projekta ietvaros tika turpinātas sociālā iekļaušanas kursa "Dzīves skolas" aktivitātes, kuras veidotas ar mērķi, lai veicinātu cilvēku ar invaliditāti savstarpējo kontaktu veidošanu, motivāciju un uzdrīkstēšanos iesaistīties savas dzīves kvalitātes uzlabošanā. Mērķa grupas dalībniekiem, cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti (ne tikai Liepājas Neredzīgo biedrības biedrībā esošajiem biedriem) pēc pieprasījuma tika rīkoti informatīvi izglītojoši pasākumi – lekcijas un tikšanās ar dažādu  nozaru speciālistiem. Šādas tikšanās tika rīkotas ar fizioterapeiti Sabīni Jančausku, nūjošanas instruktori Ilonu Kilu, kā arī Rīgas Stradiņa universitātes studenti Aneti Pelnu, kura pasniedza lekciju ciklu par "Vizuāli plastiskā mākslas terapiju", pārstāvjiem no Valodu vēstniecības, studentēm no medicīnas koledžas un taktilo atklātnīšu veidošanas pasniedzēju Agnesi Rudzīti.

Papildus lekcijām un tikšanās reizēm tika rīkotas dažādas ekskursijas uz vietām Kurzemes novadā, tādējādi dodot iespēju mērķa grupas dalībniekiem apskatīt mazāk zināmas vietas. Sākotnēji tika plānots, ka šāda veida aktivitāte tiks ieviesta, lai cilvēkiem sniegtu iespēju apmeklēt dažādas kultūras un sporta iestādes, kā arī pludmales pieejamības kompleksu gada siltajā sezonā. Projekta laikā tika sasniegti visi iepriekš minētie mērķi dodoties ekskursijās uz koncertzāli "Lielais dzintars", Grobiņas novadā esošo "Lavander Villu", Cīravas bišu dravu, Liepājas Olimpiskā centra manēžu, Ēdoles pili, Karostas vēsturisko apkārtni, kā arī "Piena muižu". Biruta Ķemere, kura biedrības piedāvātajās aktivitātēs piedalās jau ilgus gadus un nelaida iespēju doties arī vairākās no ekskursijām atklāj: "Piedalīties ekskursijās ir noderīgi, jo šādi ir iespējams aplūkot ne tikai jaunas vietas un gūt jaunas zināšanas un pieredzi, bet arī pavadīt laiku svaigā gaisā. Ekskursija vēl vairāk izdodas, ja to vada gids, kurš interesanti spēj pastāstīt par vietu uz kuru esam aizbraukuši. Novērtēju gides stāstījumu Ēdoles pilī, kur katru brīdi stāstījumā varēja klausīties ar aizrautību. Šajā vietā es labprāt atgrieztos vēlreiz. Papildus kādreiz vēlētos aizbraukt uz Rundāles pili, Kazdangas pili vai aplūkot Boju Meža muzeju."

Projekts nodrošināja cilvēkus ar plašu iespēju un aktivitāšu skaitu. Sešiem cilvēkiem, bezdarbniekiem ar invaliditāti, projekta ietvaros spējām nodrošināt arī subsidētās darba vietas. Viņu vidū arī šoferi, interešu pulciņu audzinātāji, viens būvnieks. Lai informētu ārstniecības iestādes, tai skaitā ģimenes ārstus un Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas Liepājas nodaļu, par pakalpojuma pieejamību Liepājas Neredzīgo biedrībā, projekta ietvaros tika sagatavots un šīm iestādēm nosūtīts informatīvs materiāls, kas sniedz Liepājas iedzīvotājiem zināšanas par Liepājas Neredzīgo biedrības sniegtajiem pakalpojumiem un piedāvātajām iespējam.

Kā jaunums tika ieviesta jauna rubrika biedrības izdevumā  "Gaisma Tumsā" ar nosaukumu "Mana biedrība", kurā tika atspoguļots tas, ko katram Liepājas Neredzīgo biedrības biedram, kā arī darbiniekiem un brīvprātīgajiem, nozīmē būt piederīgam biedrībai, tādējādi papildus motivējot biedrus iesaistīties biedrības darbā un novērtēt iespējas, kuras sniedz biedrība. Lieki piebilst, ka arī pēc projekta beigām jaunā rubrika būs lasāma katrā avīzes izdevumā un visos avīzes formātos.

Projektu līdzfinansēja Liepājas pilsētas pašvaldība. Par saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki