Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Noslēdzies konkurss par jaunu eksponātu izveidi ZIIC


atlikušas 250 zīmes


Noslēdzies konkurss par jaunu eksponātu izveidi ZIIC (1)

Ceturtdienā, 16. maijā, 2019 | BIRKAS: konkurss , ZIIC
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Noslēdzies Izglītības pārvaldes rīkotais konkurss par jaunu, pašu bērnu veidotu eksponātu radīšanu Zinātnes un izglītības inovāciju centrā (ZIIC) par tēmu "Daba un ūdens".

Iesniegtie radošie darbi no šodienas izvietoti apskatei izstādē – "Daba un ūdens" ZIIC, bet uzvarētāju apbalvošana plānota sestdien, 18.maijā pulksten 17, informē Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Konkursā bija aicināti piedalīties bērni vecumā no 3 līdz 13 gadiem. Visvairāk darbu iesniegti pirmsskolas grupā, bet vecākajā grupā – viens darbs.

Vecākajā grupā pirmo vietu ieguvis projekts "Bebru dambis". Projekta īstenotāji  ir ģimene – Gregors (4 gadi), Žanete (9 gadi), Rodrigo (10 gadi) un Leons (13 gadi) kopā ar vecākiem Ingu un Uldi, kuriem "kaimiņos dzīvo vieni no lielākajiem dabas hidrobūvju inženieriem, par kuriem mēs patiesībā tik maz zinām", teikts konkursa pieteikumā. Projekta mērķis bijis ne tikai rosināt tuvāk iepazīt šos dzīvniekus, bet arī labāk saprast hidrobūvju pamatus un savienoto trauku principu. Ģimene izveidojusi īstu bebru mītni ar visiem tās iemītniekiem.

Pirmsskolas grupā pirmo vietu 1.vietu ieguvis projekts "Daba un ūdens". Projekta īstenotāji – Kristofers (2 gadi) un Emīlija (4 gadi) kopā ar vecākiem Kristīni un Kasparu.
Otro vietu ieguvis projekts "Kāpēc līst lietus", kuru īstenojuši PII "Mazulītis" audzēkņi Eva (5 gadi), Sofija (5 gadi) un Anna Marija ( 5 gadi) kopā ar skolotāju  Anželiku Gorčanovu, trešo vietu - projekts "Daba un ūdens", kura autore ir  Amanda kopā ar mammu Baibu.

Papildus balvas tiks piešķirtas Martai par darbu "Dabas košums" un Karlīnai par darbu "Daba un ūdens".

Konkursa mērķis bija attīstīt bērnu zinātkāri un pētīšanas prasmes. Radošajam darbam – projektam bija jābūt saistītam ar dabu un ūdeni, uzskatāmam un zinātniski pamatotam vienkāršā valodā. Radošos darbus varēja iesniegt individuāli vai izstrādātus grupā, piemēram, pirmsskolas izglītības iestādēs.

Katrā vecuma grupā 1. vietas ieguvējs balvā iegūs grāmatu "365 zinātnes eksperimenti",  bet visu godalgoto vietu ieguvēji - zinātkāres centra ZINOO nodarbību bezmaksas apmeklējumu.


Sludinājums

Skuju taka
13:49 | 16/05/19
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Tas tiešām ir nopietni? Sevi pieteica, kā inovāciju centru, bet rīko šāda līmeņa konkursiņus?

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki