Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Noslēgušās "Liepājas Jauno Vanagu" apmācības


atlikušas 250 zīmes


Noslēgušās "Liepājas Jauno Vanagu" apmācības (2)

Trešdienā, 01. novembrī, 2017 | BIRKAS: Jaunie Vanagi , Erasmus , brīvprātīgie
Izdrukāt Ziņot

Ir noslēgušās Bērnu un jauniešu biedrības "Liepājas Jaunie Vanagi" ar programmas "Erasmus+" atbalstu rīkotās starptautiskās apmācības "Inclusion+EVS+...= make it possible!"

Oktobra noslēgumā 26 dalībnieki no 14 valstīm bija ieradušies Liepājā lai piedalītos apmācībās par to kas tad īsti ir Eiropas brīvprātīgais darbs (EBD), kā ir būt brīvprātīgajam, mentoram, kā iegūt akreditāciju, lai kļūtu par vienu no Eiropas brīvprātīgā darba organizācijām, kas var uzņemt un nosūtīt brīvprātīgos. Un pats galvenais – kā, izmantojot EBD, kā rīku, veicināt sociālo iekļaušanu, it sevišķi izglītības iestādēs.

Apmācības vadīja starptautiska treneru komanda ar treneriem no Latvijas un Portugāles. Atskatoties uz paveikto, var teikt, ka apmācības izdevās par visiem 100%. Bija ieradušies cilvēki, kuri pārstāv dažādas jomas, gan bijušie brīvprātīgie, gan tādi kas par EBD tikai domā, organizāciju pārstāvji ar EBD pieredzi, gan tādi kas vēlas kļūt par EBD organizāciju. Apmācībās uzsvars tika likts arī uz sociālo iekļaušanu, lai parādītu ar kādām grupām var darboties veicot šo darbu. Liela uzmanība apmācībās tika vērsta uz individuālo stratēģiju izstrādi savām organizācijām, ar konkrētiem rīcības plāniem. Tajos aicinājām dalībniekus izmantot programmas "Erasmus+" sniegtās iespējas.

Īpaši emocionāla un noderīga bija viesošanās Liepājas neredzīgo biedrībā, kuru visi dalībnieki atzina par vienu no noderīgākajām apmācību daļām, jo lielākai daļai dalībnieku nebija iepriekšējas pieredzes darbam ar neredzīgiem cilvēkiem.

Bez teorētiskām apmācībām, bija arī praktiskās daļas, kur dalībnieki iegūtās zināšanas varēja pielietot praksē. Iesākumā, dalībniekiem bija jāveic nakts izaicinājums, kuru varēja paveikt tikai darbojoties komandā. Ar to dalībnieki veiksmīgi tika galā, pēc tam atzīstot, ka tas bija ļoti svarīgs, pirms viņi devās uz praktiskajām daļām, jo iepazina viens otru un katra lomu komandā. Nelielās grupās bija iespēja pastrādāt Liepājas internātpamatskolā, Liepājas speciālajā internātpamatskolā, pirmskolas izglītības iestādē "Mazulītis" un A.Puškina Liepājas 2.vidusskolā. Arī šī daļa bija ļoti vērtīga tieši no praktiskā viedokļa. Daudzi dalībnieki pēc prakstiskā darba atzina, ka tikai tagad saprot cik nopietnu sagatavošanos un plānošanu prasa it kā pavisam viegls darbs.

Protams, ka tika padomāts arī par viesu izklaidi, tāpēc katru vakaru katra no dalībvalstīm prezentēja savu valsti ar atraktīvām dejām, dziesmām, spēlēm, vai vienkāršām video prezentācijām. Bija arī pēcpusdiena Liepājā ar organizētām ekskursijām pa Liepājas veco daļu un Karostu, kā arī vakara noslēgums pie “Atštaukām", kur viesiem bija iespēja iepazīt latviešu kultūru un ēdienu.

Arī no organizācijām, kuras nosūtīja savus dalībniekus uz šīm apmācībām, sūta pateicības vārdus par to, ka pilnībā ir mainījies dalībnieku skatījums uz dzīvi, runājot par sociālo iekļaušanu. Un viņi ir atgriezušies apņēmības pilni un ar konkrētām idejām. Tagad tikai esot jāsāk reālais darbs, informē biedrības "Liepājas Jaunie Vanagi" ārlietu sekretārs Žigimants Krēsliņš


Sludinājums

vanagu dižvaronim
19:27 | 01/11/17
ZIŅOT
(-3)
(0)
+

Nevajag cilvēkus mudināt strādāt bez atlīdzības. Laiks ir nauda. Un savs laiks, spējas , spars ir jāciena! Tikai nekam nederīgie strādās bez atlīdzības!
Es varētu Krēsliņa kungu uzaicināt ik mēnesi pie manas mājas nopļaut zāli un izravēt dārzu! Ar cepumiem un tēju pabarošu, lai nenoģībst! Būs arī izklaide - uzlikšu magnetafonu ar Ilmāra Dzeņa dziesmu izlasi un aizvedīšu ekskursijā uz ezeru!

Andrea Maur
21:59 | 01/11/17
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Nodrošiniet labumu no aizdevuma.
Sveiki,
Lai apmierinātu visas jūsu finansiālās problēmas. Es izsniedz aizdevumus ar gada procentu likmi 3% jebkurai nopietnai personai, kurai ir vajadzīga nauda, ​​un kas spēj atmaksāt ikmēneša maksājumus. Klients ir drošāks ar maniem nosacījumiem, lūdzu, sazinieties ar mani, lai saņemtu sīkāku informāciju tieši pa e-pastu: andreamaur3@gmail.com

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki