Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Noslēgusies pirmā pilsētas attīstības apspriešanas nedēļa


atlikušas 250 zīmes


Noslēgusies pirmā pilsētas attīstības apspriešanas nedēļa

Piektdienā, 17. janvārī, 2014 | BIRKAS: Attīstības pārvalde , sabiedriskā apspriešana , Dome , pilsētvide
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Liepājas dome

Noslēgusies pirmā nedēļa publiskajām apspriešanām pilsētas attīstības dokumentiem, kuru laikā notikušas trīs tikšanās ar iedzīvotājiem.

Tikšanās bija par izglītības, jaunatnes, sporta, veselības un atpūtas tēmām. Publiskās apspriešanas turpināsies līdz 21. februārim, informē Dace Ķēde, Liepājasdomes sabiedrisko attiecību speciāliste.

Šonedēļ publiskās apspriešanas apmeklējuši vairāk kā 120 cilvēku, aktīvi izsakot savu viedokli ne tikai par tēmām konkrētām mērķgrupām, bet par jebkuru jautājumu, kas skar liepājniekus kā pilsētas iedzīvotājus.

Kā uzsver Attīstības pārvaldes p.i. Mārtiņš Ābols, svarīgs ir ikviena iedzīvotāja viedoklis un  visas izteiktās idejas un priekšlikumi tiek uzklausīti un ņemti vērā. Tāpat publiskās apspriešanas var radīt korekcijas un izmaiņas esošajos attīstības dokumentos.

Pirmajā publiskajā apspriešanā, kas tika veltīta izglītības tēmai, diskusijās iesaistījās visdažādāko izglītības iestāžu pārstāvji un citi interesenti, aktīvi pārstāvot savu viedokli par attīstības dokumentu esošo redakciju, ierosinot gan precizējumus terminos, gan iniciējot konkrētas idejas. Tāpat plaša diskusija izvērtās par jauniešu bezdarbu, uzņēmējdarbības sasaisti ar izglītību un citām tēmām.

Diskusija par jauniešu nodarbinātību un izglītību turpinājās nākamajā tikšanās reizē ar jauniešiem. Jaunieši ierosināja stiprināt sadarbību starp pašvaldību, uzņēmumiem un izglītības iestādēm, veicinot jauniešu interesi par profesijām un darbu kādā konkrētā jomā. Tika izteikts ierosinājums paplašināt aktīvās atpūtas iespējas mikrorajonos, izveidojot un atjaunojot sporta laukumus pie skolām.

Diskusijas par aktīvo atpūtu un sporta iespējām pilsētā turpinājās arī trešajā tikšanās reizē ar iedzīvotājiem, kas pārstāv sporta, veselības un aktīvās atpūtas jomu. Par atpūtas iespējām Liepājā izvērtās plašas diskusijas, izsakot dažādas idejas, kā ar lielākiem un mazākiem ieguldījumiem veicināt iedzīvotāju sportisko aktivitāti.

Jebkuras jomas pārstāvji un interesenti var apmeklēt ikvienu sabiedrisko apspriešanu bez iepriekšējas pieteikšanās. Tuvākās no tām notiks 20.janvārī pulksten 10 Liepājas Latviešu biedrības nama kamerzāle (Kultūra un tūrisms), 21.janvārī pulksten 10 Liepājas domes lielajā zāle (Uzņēmējdarbība) un 24.janvārī pulksten 17 Liepājas domes lielajā zāle (Nevalstiskās organizācijas).

Vēršam uzmanību, ka atsevišķi publiskās apspriešanas laiki un vietas vēl tiks precizētas. Aktuālāko kalendāru skatīt pašvaldības mājas lapā www.liepaja.lv sadaļā "Sabiedrība” – "Sabiedrības līdzdalība”.

Arī Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas (IAS) 2030 un Attīstības programmas (AP) 2020 un Vides pārskata dokumentiem var apskatīt turpat – pašvaldības mājas lapā www.liepaja.lv sadaļā "Sabiedrība” – "Sabiedrības līdzdalība”


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki