Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Nosvin neatkarības atjaunošanu pie balti klātiem galdiem


atlikušas 250 zīmes


Nosvin neatkarības atjaunošanu pie balti klātiem galdiem (49) Baltā galdauta svētki muzeja dārzā

Autors: irliepaja.lv
Sestdien, 04. maijā, 2019 | BIRKAS: Brīvības svētki , 4.maijs , muzejs , Maija Kalniņa , Ivo Fomins , Atis Deksnis , Kultūras pārvalde
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Modris Helds

Lai gan laikapstākļi nelutināja, gana liels pulks liepājnieku bija izvēlējušies svinēt Neatkarības atjaunošanas dienas svētkus Liepājas muzeja dārzā.

Svētki sākās pulksten 12 un turpinājās līdz astoņiem vakarā. Tie notika divās vietās – muzeja dārzā un muzeja iekštelpās. Muzeja dārzā uzstājās mūziķis Ivo Fomins ar grupu un Līgas Libertes dejas teātris, visas dienas garumā svētkus vadīja režisore un dziesminiece Maija Kalniņa.

Deviņi draugu un ģimeņu pulciņi bija atsaukušies arī aicinājuma svinēt svētkus pie pašu klātiem svētku galdiem, turklāt piedaloties ar savu galda klājumu konkursā, balvā saņemot ceļojumu uz Franciju. Par uzvarētāju godīgā loterijā tika atzīts galdiņš, ko bija klājušas "Avotu nama" saimnieces, portālam irliepaja.lv pastāstīja muzeja direktore Dace Kārkla.

Visas dienas garumā Muzeja dārzā tika demonstrētas jaunās latviešu filmas, kuras jau saņēmušas publikas atzinību – pārpratumu komēdija "Homo Novus", piedzīvojumu filma visu laiku bērniem "Paradīze 89" un filma visai ģimenei "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" un Liepājā uzņemtā vēsturiska piedzīvojumu filma "1906". Bērni varēja aizraujoši pavadīt laiku Liepājas zinātnes un inovāciju centra "ZiiC" radošajās aktivitātēs.

Paralēli norisēm muzeja dārzā iekštelpās ikviens varēja izzināt Kurzemes un Liepājas vēstures lapaspuses un tradīcijas. Rucavas sievas piedāvāja nogaršot balto sviestu, maizi un medu, un uzdziedāja arī rucavnieku dziesmas, muzeja gids vadīja ekskursiju pa ekspozīciju "Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs", Kurzemes tautastērpu un informācijas centra vadītāja Lia Mona Ģibiete vadīja lekciju par Dienvidkurzemes tautastērpu valkāšanas tradīcijām un to pielietojumu mūsdienās, notika ekskursija pa jauno muzeja ekspozīciju "Latvijas Pagaidu valdības seši mēneši Liepājā" un īpaša eksursija un stāsts par Pagaidu valdības laiku Liepājā, ko vadīja vēstures entuziasts Juris Raķis.
 Attēli:

Sludinājums

mierīgais
19:59 | 04/05/19
ZIŅOT
(-11)
(10)
+

Ak Maija Kalniņa, njaaa ........Kur nu bez šīs mūžam eksaltētās kundzītes.

Jjjj
20:09 | 04/05/19
ZIŅOT
(-10)
(9)
+

Paldies par skaistajiem svētkiem! Bija ļoti skaisti un labi. Programma ideāla.

pagaidu valdība
20:11 | 04/05/19
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Cerēju jau, ka beidzot man būs miers. Neben! Plivina un plivina mani, kam tikai nav slinkums. Pilnīgi glābiņa vairs nav.
Ir taču tagadējās pagaidenes, varētu taču ar tām arī kādu plikumu aizklāt.

taisnaisdeguns
20:59 | 04/05/19
ZIŅOT
(-8)
(25)
+

Kāpēc jāuzsver, ka loterija godīga? Vai tāpēc, ka tajā uzvarēja komanda, kurā ir pašvaldībā strādājošais Lazdānu pāris, bet arī balvu nodrošināja pašvaldība. Bezkaunības augstākais kalngals būs, ja pāris patiešām aizlidos uz Parīzi!

mazpilsēta
22:47 | 04/05/19
ZIŅOT
(-4)
(8)
+

Pa lielam Liepājā jau visi viens otram kaimiņi :)

Avotu ielas kaimiņi
22:13 | 04/05/19
ZIŅOT
(-23)
(9)
+

Visos portālos centīsies anonīmi uzrakstīt šo klaču? Vaari nepūlēties par šo intrigot un necenties izplatīt baumas par šo ģimeni, Lazdāni neplāno braukt uz Parīzi. Avotu namā vēl bez šiem pašvaldības darbiniekiem ir ģimenes, kuras piedalījās šajā konkursā un ar savam idejām un izpildījumu klāja svētku galdu. Ja jau tik ļoti seko līdzi Lazdānu ģimenei, būsi noteikti informēta, ka Avotu nama kaimiņi svin visus svētkus kopā - dekorē māju, stāda puķes, draudzējas ar bērniem. Šie svētki nebija izņēmums un kaimiņi kopā ar ģimenēm atpūtās. Žūrija novērtēja, loterijā izvilka 1. vietu, Lazdāni nevienā brīdī neplānoja nemaz izmantot šo balvu. Bet atceries, ka šajā namā dzīvo vēl vairākas ģimenes, kurām ar pašvaldību nav nekāda sakara un viņām ir tiesības piedalīties tādos konkursos, kādos viņas vēlas! Neskatoties uz to, ka vienā no mājas dzīvokļiem dzīvo pašvaldības darbinieki ar kuriem viņiem ir labas attiecības. Nevajag apzināti censties izplatīt baumas un intrigot.

Zeta
22:08 | 04/05/19
ZIŅOT
(-9)
(20)
+

Pietuvinātie slauc nodokļu maksātāju naudu. Tas arī viss. Ar svētkiem nekāda sakara.

09:00 | 05/05/19
ZIŅOT
(-7)
(21)
+

Pat ja loterija bija godīga(lai tas paliek uz Kārklas sirdsapziņas),tik mazā pasākumā,kas tiek rīkots par pašvaldības(liepājnieku) naudiņu,vērts piedomāt,lai tas neradītu aizdomas un sliktas sajūtas.Ja ceļojumu izlozē domes amatpersona,veselais saprāts liktu vismaz iziet no situācijas saprātīgi.Tas netika izdarīts.

Rita
18:15 | 05/05/19
ZIŅOT
(-2)
(15)
+

Paskatījos galdu, paskatījos ēdienus un noformējumu - gaumīgi. Tikai viena niansea - ja paši negatavo, tad onkursā nepiedalās.

Ābece
10:33 | 05/05/19
ZIŅOT
(-17)
(10)
+

Par ko vērts padomāt? Par to, ka tie kaimiņi, kuri dzīvo kopā ar kādu pašvaldības darbinieku, nedrīkstēja piedalīties 4. maija svinībās un godīgi saņemt balvu? Padomā pats pirms raksti stulbības. Apskaties fotogalerijā avotu galdu un sapratīsi, ka cilvēki tiešām godam pelnījuši uzvaru.

to ābece
12:05 | 05/05/19
ZIŅOT
(-2)
(11)
+

jautājums-Tas ir tas galds ar melnajiem šķīvjiem un kafejnīcā pasūtītiem ēdieniem??

haha
16:29 | 05/05/19
ZIŅOT
(-4)
(7)
+

Avotu nams ļoti pūlējies. Smiltis un akmeņus salasījuši!:D

To nesmuki gan
15:19 | 05/05/19
ZIŅOT
(-11)
(6)
+

Ja būtu klātiene redzējis Avotu nama galdu, tādas muļķības nerakstītu. Tur bija gan dzintari un oļi lasīti, gan pludmales smiltis un smilgas gādātas, gan skaisti dekorēts. Un kas Tev liek domāt, ka ēdienu paši nemāk taisīt? Tev šķiet, ka skaisti un gaumīgi servēt uzkodas māk tikai restorāni? Tiešām nespēj iedomāties, ka cilvēki māk glīti pasniegt paši? Kāpēc Tu uzskati, ka Avotu nams nav pūlējies? Varbūt pūlējies daudz vairāk nekā citi, tāpēc tas galds arī izskatījās tik labi?

nesmuki gan
15:12 | 05/05/19
ZIŅOT
(-8)
(15)
+

Cilvēki pūlējās, centās, paši gatavoja, bet te, švirksteles pasūta jau gatavu ēdienu un dabūn braucienu uz Franciju par šķīvju uzlikšanu uz galda! Kauna nemaz nav?

Žūrija
13:33 | 05/05/19
ZIŅOT
(-7)
(6)
+

Vispār jau šis nebija kulinārijas un ēdienu konkurss, bet vērtēja skaistāko galda klājumu.

Svetku apmekletajs
13:32 | 05/05/19
ZIŅOT
(-13)
(11)
+

Prieks par skaisti noorganizētajiem svētkiem un skaisti klātajiem galdiem. Diena bija izdevusies un programma lieliska. Muzeja dārzā skatīties filmas bija lieliski, atmosfēra bija jauka. Kā vienmēr atradīsies kādi īdētāji, kuri mēģinās pieliet darvas karoti medus mucā, bet tādi nav jāņem vērā, viņiem viss mūždien ir slikti. Muzeja dārzs tik skaisti bija izdekorēts, vajag biežāk tur rīkot dažādus pasākumus.

To 15:15
15:12 | 05/05/19
ZIŅOT
(-12)
(9)
+

Neapnīk intrigot? Neviens no domes un pašvaldības nekādā ceļojumā nemaz taču netaisās braukt! Un kaimiņiem nav jāatceļ svētku svinēšana kopā tikai tāpēc, ka pāris komentētājiem kaut kas šķiet. Guli mierīgi un vari nesatraukties - uz Parīzi aizbrauks skaistākā galda klājēji, bez pašvaldības darbiniekiem.

To 15:15
15:12 | 05/05/19
ZIŅOT
(-10)
(8)
+

Neapnīk intrigot? Neviens no domes un pašvaldības nekādā ceļojumā nemaz taču netaisās braukt! Un kaimiņiem nav jāatceļ svētku svinēšana kopā tikai tāpēc, ka pāris komentētājiem kaut kas šķiet. Guli mierīgi un vari nesatraukties - uz Parīzi aizbrauks skaistākā galda klājēji, bez pašvaldības darbiniekiem.

15:05 | 05/05/19
ZIŅOT
(-6)
(12)
+

Protams,ka vajag rīkot svētkus,tikai vajag arī kādreiz pastāstīt,cik tas maksā.Ka tik nesanāk,ka pa liepājnieku pārdesmit tūkstošiem pārdesmit domes darbinieku izbauda brīvdienas un ceļojumu uz Parīzi,bet pilseta bija klusa un tukša.

Arī neticīgais
13:33 | 05/05/19
ZIŅOT
(-6)
(18)
+

Nu neticu ka Avotu nams ar visiem saviem kaimiņiem saklāja tik profesionāli noformētu galdu bez “Šarmants” paīdzīgās rokas. Bet lai nu katra sirdsapziņa atļauj viņam mierīgi gulēt!

tautas sirdsapziņa tautas balsij
00:33 | 06/05/19
ZIŅOT
(-5)
(8)
+

Neesi sajaucis konkursus? Cik saprotams no informācijas liepaja.lv šis pavisam nebija kulinārijas konkurss, bet gan vērtēja skaistāk klātos galdus. Galda klājumu. Lietas būtība ir tāda, ka kādam ļoti domes sabiedrisko attiecību vadītāja personīgi nepatīk, tādēļ pierakstīts gan te, gan liepajniekiem.lv komentārus ar apzināti sagrozītu informāciju, lai tikai uzmetu kādu ķengu viņai. No sākuma bija satraukums par Parīzi, kad saprata, ka nebrauks, tad izrādās lietas būtība ir ēdienā uz galda? Šis jau sāk kļūt smieklīgi. Par apzinātu nomelnošanu var vienā dienā pie durvīm arī policija pieklauvēt.

tautas balss
18:29 | 05/05/19
ZIŅOT
(-5)
(22)
+

Lazdāne visos portālos jau otro dienu Avotu nama vārdā drukā komentārus, bet neiebrauc būtībā. Neskatoties uz dalībnieku sastāvu, galvenais par ko cilvēkiem ir netaisnības sajūta, tas ir galda saturs, kas nav pašu rokām darināts. Un vēl svarīgāk, ko aizmirst visi, ka Latvijas neatkarības cīnītāji bija par latvisku, nacionālu,tautisku valsti, ne šiku. Šie tiešām nav īstie svētki, lai demonstrētu savu "smalkumu", maka "biezumu" un šikotu.

Avotu nams
15:45 | 05/05/19
ZIŅOT
(-20)
(5)
+

Paldies par rūpēm un to, ka tik atzinīgi novērtējat mūsu sniegumu. Guļam mēs tiešām ļoti labi, jo sirdsapziņa tīrāka par tīru. Jums novēlam tikpat tīru, lai nav anonīmi jācenšas izplatīt dažādas puspatiesības un izdomājumi. ;)

Kur ejam?
15:46 | 05/05/19
ZIŅOT
(-6)
(13)
+

Vai tiešām līdz šādam iekšējo orgānu baudas līmenim jānonivelē Latvijas neatkarības svētki? Skatos un neticu savām acīm! Muzejā uztaisīta kārtējā restoorānu nedēļa. Dievs, piedod tiem, kas redz tikai laicīgās dzīves kārdinājumus un saskandina vīna glāzes!

tautietis
18:35 | 05/05/19
ZIŅOT
(-5)
(12)
+

Dejotājas tiešām ļoti piedauzīgas un neglītas. Svētkiem 100% neatbilstošas. Kauns par ko tādu Neatkarības svētkos.

tautietis
18:35 | 05/05/19
ZIŅOT
(-5)
(15)
+

Dejotājas tiešām ļoti piedauzīgas un neglītas. Svētkiem 100% neatbilstošas. Kauns par ko tādu Neatkarības svētkos.

kārais
16:30 | 05/05/19
ZIŅOT
(-9)
(4)
+

Dejas bija foršas. Plikas pakaļas latviešu svētkos varēja aplūkot!

Katrs redz ko grib saredzēt
15:53 | 05/05/19
ZIŅOT
(-7)
(6)
+

Neko vairāk par galdiem tā arī nesaskatīji? Ne koncertu, ne dejas, ne latviešu filmas, ne lekcijas un ekskursijas muzejā?

Kur ejam?
15:46 | 05/05/19
ZIŅOT
(-4)
(9)
+

Vai tiešām līdz šādam iekšējo orgānu baudas līmenim jānonivelē Latvijas neatkarības svētki? Skatos un neticu savām acīm! Muzejā uztaisīta kārtējā restoorānu nedēļa. Dievs, piedod tiem, kas redz tikai laicīgās dzīves kārdinājumus un saskandina vīna glāzes!

Kur ejam?
15:46 | 05/05/19
ZIŅOT
(-4)
(11)
+

Vai tiešām līdz šādam iekšējo orgānu baudas līmenim jānonivelē Latvijas neatkarības svētki? Skatos un neticu savām acīm! Muzejā uztaisīta kārtējā restoorānu nedēļa. Dievs, piedod tiem, kas redz tikai laicīgās dzīves kārdinājumus un saskandina vīna glāzes!

Jaunliepāja
18:10 | 05/05/19
ZIŅOT
(-14)
(7)
+

Man ,savā laikā ,skolā mācīja ka cilvēks, kas redz tikai slikto un visus uzskata par krāpniekiem un zagļiem ,pēc savas būtības, atklāj viņam iekša sēdošo mazvērtības kompleksu. Iespējams,ka cilvēks izdara secinājums pēc savas audzināšanas un domāšanas veida!

tā viš i tā viš i
18:23 | 05/05/19
ZIŅOT
(-5)
(9)
+

Man savā laikā arī mācīja, ka mēs traucamies vienīgi uz gaišo komunismu. Izrādījās - ka uz sabrukšanu. Jo vajadzēja izlikties neredzam ne zagļus, ne krāpniekus, ne melus, ne stukačus. Par seksu jau bijām ``aizmirsuši``. Un ``gods``, kam ``gods`` - izlikāmies arī. Bez kompleksiem, bez mazvērtības sajūtām. Tas jāturpina?

Jaunliepāja!
18:38 | 05/05/19
ZIŅOT
(-4)
(5)
+

Negribu kļūt rupjš,bet vajag tomēr mācēt atšķirt lietas pēc būtības! Nevajag jaukt pirkstu ar citu orgānu, ja kas! Ka saka krievi: семъе не без урода! Nevajag mest visus pār vienu kārti!

Avotunams
18:58 | 05/05/19
ZIŅOT
(-7)
(14)
+

Atkal Lazdāne pati notērē tūkstošus, lai uztaisītu svētkus sev. Kad beidzot kāds atklās, cik šī īsti pelna? Ļoti nesmuki šī štancē

Zaķpastalnieks
00:25 | 06/05/19
ZIŅOT
(-6)
(6)
+

Tev taču ir viņas telefona numurs, piezvani un paprasi, kāsda viņai alga. Drosmes pietiek tikai anonīmi uzrakstīt komentārā?

m
19:43 | 05/05/19
ZIŅOT
(-4)
(13)
+

Cik šie neliepājnieces Lazdānes svētki izmaksāja liepājniekiem?

Rīts
07:36 | 06/05/19
ZIŅOT
(-8)
(4)
+

Paldies svētku organizatoriem par skaisto dienu. Bija ne tikai saturiski piepildīta, bet arī vizuāli skaisti noformēts. Labs veids, kā svinēt svētkus. 100 reizes labāk nekā 4. Maijā Pēdu ķēmi. Bijām kopā ar bērniem un vecākiem, visām paaudzēm bija saistoši.

Dita, Liepājas pēdu dalībniece, māmiņa
10:40 | 06/05/19
ZIŅOT
(-5)
(11)
+

Jūtams snobiskas riebeklītes komentāriņš... Tad nu kā dalībniece varu atgādināt, ka pādējā 4.maija pasākumā Liepājas pēdās Latvijā piedalījās gandrīz 1500 liepājnieku, vairums ģimenes ar bērniem. Varēja nepatikt, taču pilsētas ielās bija svētku sajūtas un svētku rīkotāji neorganizēja loterijas, kurās paši uzvarēja un arī mieles pēc svētkiem nevienam nebija. Nākamgad būs 4.maija jubileja un novēlu jaunajiem Liepājas vadītājiem atcerēties, ka skaisti svētki var notikt arī bez lieliem izdevumiem, ārišķībām un loterijām!

jaukums
09:06 | 06/05/19
ZIŅOT
(-5)
(4)
+

Ļoti patika svētki. Paldies tiem, kuriem šī ideja. Sirsnīgi

vai vai
10:25 | 06/05/19
ZIŅOT
(-4)
(13)
+

Avotu stūra sērkokkastes iedzīvotāji ārdās kā traki, ņema pa komentāriem aizelsušies. Draud pat ar policiju!:D Tagad redzam inteliģences līmenīti.
Iedzīvotājiem ir un paliks netaisnīguma sajūta par šo konkurseli. Fui un pē Liepājas pilsētas pašvaldībai.

Apmeklētāja no jūras puses
11:33 | 06/05/19
ZIŅOT
(-9)
(4)
+

Biju aizgājusi līdz Liepājas muzeja dārzam. Tiešām patika tas, ko redzēju. Vēlējos pateikt paldies visiem svētu rīkotājiem un tiem liepājniekiem, kuri bija klājuši tik skaistus galdus. Ar tādu izdomu un kvalitatīvi. Šie daži negatīvie komentētāji, kuri ļoti uzkrītoši savu subjektīvo viedokli, cenšas pasniegt par vairākuma viedokli, nav jāņem vērā, jo neko
vairāk par negācijām nav spējīgi izdarīt. Visi apbalvotie galdi bija ļoti skaisti un ar izdomu dekorēti. To vienu aktīvistu, kurš raksta par kaut kādām mielēm un rūgtumu, jāignorē, jo no visiem manis satiktajiem cilvēkiem muzeja dārzā bija tikai pozitīvas atsauksmes. Arī galerijās bildēs redzami tikai pozitīvi un smaidīgi cilvēki. Ļoti nesmuki no šī viena cilvēka apzināti censties rakstīt muļķības un radīt negācijas. Svētki bija izdevušies, paldies muzeja kolektīvam.

s
11:48 | 06/05/19
ZIŅOT
(-6)
(11)
+

vēl viens avotu ielas iedzīvotājs?

Akmens lauks
12:30 | 06/05/19
ZIŅOT
(-7)
(4)
+

Svētku programma bija interesanta, gribu izteikt komplimentu par latviešu filmām un muzeja lekcijām. Kopumā bija ne tikai skaisti, bet arī izglītojoši, ja vien būtu laiciņš bijis siltāks. Galdu klājumus neredzēju, bet dīvaini šķiet pārmest, ka uzvarējušais galds bijis pārāk skaists. Cilvēki savā skaudībā paliek dumji. Būtu priecājušies par to, ka citi var, nevis skatījušies svešu cilvēku makos un pārmetuši, ka saklājuši pārāk skaistu galdu.

pārspīlējums
09:38 | 07/05/19
ZIŅOT
(-2)
(1)
+

nevajag pārspīlēt, ka visi šūmējas. šūm;ejas precīzi 2 galdiņi, kuriem klājums bija paviršs, bet kuri uzskata, ja uzcepuši paši kūku un uzsmērējušii sviestmaizes, uzreiz automātiski peln;iju;si uzvaru. uzvarēja skaistākais un gaumīgākais galdiņš un ir jāsamierinās ar to, ka citi bija labāki, nevis jāvērpj intrigas.

kartupeļu vaga
18:05 | 06/05/19
ZIŅOT
(-3)
(5)
+

Šis taču nebija nekāds kulinārijas konkurss un kāpēc gan dažām ģimenēm būtu jābaro bezmaksas ikviens atnācējs? Tam, kurš gribēja kādu kārumu vai padzerties, pats varēja to nopirkt kafejnīcā. Kā vispār var rasties doma iet pie svešas ģimenes galda un domāt, ka citiem visi bezmaksas jābaro? Šajā portālā tiešām laikam kaut kādi dīvaini cilvēki pulcējas. Man nenāktu ne prātā doma, ka varētu pieprasīt, lai citi mani pabaro no sava svētku galda.

17:27 | 06/05/19
ZIŅOT
(-3)
(4)
+

Nemaz nevajag izdomāt ko jaunu. Neatceros kādos svētkos, bet reiz bija kūku gatavošanas sacensības, ko rādīja arī televizorā. Visas kūkas pēcāk tika skatītājiem, nevis apkārtējie siekalojās.

zemeņu lauks
14:56 | 06/05/19
ZIŅOT
(-2)
(11)
+

Ja nezini, cilvēki šūmējas par to, ka iespējams, konkurss nebija godīgs, par domes darbinieces piedalī'šanos domes rīkotajā konkursā. Galds ar kafejnīcā pasūtītiem ēdieniem noteikti nebija labākais. Žūrijai vajadzēja ņemt vērā, ka citu galdu saimnieces bija daudz vairāk centušās un gatavojušas. Lai ar šis nebija kulinārijas konkurss. Tomēr ir atšķirība- pašu centīgi gatavots, vai nepūloties pasūtīts kafejnīcā. Par ko skaust? Vienkārši nepatīkami.

pārspīlējumam
10:47 | 07/05/19
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Pasaki , kas uz pašvaldības darbinieces komandas galdiņa bija labāks? Nekas!

Sievietes nebija pat ēdienu pašas gatavojušas! Žūrijai to vajadzēja ņemt vērā. Pašu gatavots ēdiens tomēr ir uzskatāms par papildus plusiņu pie vērtēšanas!

doms
13:21 | 09/05/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

ir tāda lieta,kā ētika,proti-pēc likuma neviens nevar aizliegt pašvaldības darbiniekam(cei) piedalīties(arī uzvarēt) pašvaldības rīkotā konkursā(loterijā),BET...tas nebūtu ētiski,un tas jau uz katra sirdsapziņas...)))

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki