Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Notiek konference "Laiks. Cilvēki. Bibliotēka."


atlikušas 250 zīmes


Notiek konference "Laiks. Cilvēki. Bibliotēka."

Autors: Gita Švarce, Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālā mācību centra vadītāja
Piektdienā, 24. novembrī, 2017 | BIRKAS: bibliotēka , konference , Voldemārs Caune , jubileja
Izdrukāt Ziņot

Piektdien, 24. novembrī, Kurzemes publisko bibliotēku bibliotekāri pulcējas Latviešu biedrības namā uz Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas 240. gadskārtas konferenci.

Konferenci "Laiks. Cilvēki. Bibliotēka." atklāja Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas direktore Ilga Erba, Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Atis Deksnis un Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors  Andris Vilks. Konferencē ar lasījumiem piedalās Latvijas institūta direktore Aiva Rozenberga – "Latvija, Eiropa: pirms 100 pēc", dr. philol. Viesturs Zanders – "Georgs Haralds Jēgers un apgāds Astra".

Konferencē notiks saruna par Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas vietu Liepājas kultūrvidē.

Konferences otrajā daļā svinīgi tiks pasniegta Voldemāra Caunes balva "Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem". Šogad konkursam uz balvu tika pieteikti 9 kandidāti no dažādām Latvijas vietām – Pāvilostas, Kuldīgas, Preiļiem, Rīgas, Ventspils, Saldus, Dobeles novada, Talsiem un Daugavpils. Konkursa komisija ir izvērtējusi pretendentu pieteikumus un piešķīrusi Voldemāra Caunes balvu Talsu pilsētas bērnu bibliotēkas vadītājai Ilzei Jaunbērziņai un Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles Bērnu bibliotēka "Zīlīte" vadītājai Annai Pakerei.

Ilze Jaunbērziņa  savā darbā par galveno prioritāti izvirzījusi bērnu un jauniešu Lasīšanas veicināšanas aktivitātes. Viņa ir  apveltīta ar izcilu organizatora talantu,  spējām un prasmi radoši organizēt lielus, pilsētas mēroga pasākumus bērnu un jauniešu auditorijai. Katrs viņas veidotais pasākums tiek organizēts tā, lai mazie un lielie bibliotēkas apmeklētāji iepazītu un iemīlētu rakstīto vārdu.

Anna Pakere apveltīta ar izcilām darba spējām, pozitīvu domāšanu, viņas darbu raksturo augsta profesionalitāte, komunikācijas prasme un liela mīlestība pret literatūru.   Viņa veic lielu darbu, vadot un koordinējot daudzveidīgus lasītveicināšanas pasākumus, sadarbojoties ar skolām un ar dažādām metodēm motivējot visu vecuma bērnus lasīt. Annas Pakeres vadībā Daugavpilī tiek ieviesti inovatīvi un mūsdienīgi risinājumi bērnu un jauniešu bibliotekārajā apkalpošanā, savukārt Bērnu bibliotēkas "Zīlīte" bagātā pieredze tiek nodota izglītības iestāžu bibliotekāriem  un skolotājiem.
 

Par Voldemāra Caunes balvu
Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka no 2007. gada izsludina konkursu Voldemāra Caunes balvai „Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem", kuru piešķir reizi gadā bibliotekāriem, kuri vispārliecinošāk, aktīvāk un sekmīgāk veicina jaunās paaudzes iesaistīšanu bibliotēku pakalpojumu izmantošanā, motivējot bērnus un jauniešus vairāk lasīt, mācīties un attīstīt savas radošās spējas.

Voldemārs Caune, bibliotekārs, bibliogrāfs un žurnālists, no 1919. gada līdz 1923. gadam strādāja par pārzini Liepājas pilsētas bibliotēkā, kur 1919. gada 16. decembrī atklāja pirmo bērnu literatūras nodaļu. 1947. gadā, paplašinot pilsētas 1.bibliotēkas bērnu nodaļu, tika izveidota Liepājas 1.bērnu bibliotēka.

2007. gadā, atzīmējot Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas 230.gadskārtu un godinot Voldemāra Caunes ieguldījumu bērnu bibliotekārajā apkalpošanā, Liepājas CZB nodibināja ikgadēju balvu bibliotekāriem darbā ar bērniem.

2016. gada Voldemāra Caunes balvas ieguvējas:
Inese Majore,  Cēsu Centrālās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas vadītāja;
Ligita Pušpure, Balvu Centrālās bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas vadītāja.

Plašāka informācija šeit.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki