Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Notiek Valda Vikmaņa simtgades noslēguma konference


atlikušas 250 zīmes


Notiek Valda Vikmaņa simtgades noslēguma konference

Pirmdienā, 25. janvārī, 2016 | BIRKAS: Valdis Vikmanis , LiepU , konference
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Varis Sants

Pirmdien, 25.janvārī, pulksten 14 Liepājas Latviešu biedrības namā ievērojamā Liepājas mūzikas kultūras un izglītības darbinieka Maestro Valda Vikmaņa simtgades noslēguma konference.

Liepājas Universitātes organizētajā konferencē priekšlasījumus par V. Vikmaņa (25.01.1915. – 20.12.2011.) personību, nesavtīgo ieguldījumu Liepājas jauno mūziķu izglītošanā un Liepājas simfoniskā orķestra attīstībā, nenogurstošo darbu ar amatierkolektīviem sniegs muzikoloģe, ilggadēja E. Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas pedagoģe un V. Vikmaņa līdzgaitniece Aija Engelmane un Liepājas Universitātes mācībspēki prof. Ilze Valce, asoc. prof. Inese Lūsēna – Ezera, lekt. Arturs Medveckis.

Konference notiks ar Liepājas Kultūras pārvaldes un VKKF Kurzemes kultūras programmas atbalstu. Sadarbības partneri – E. Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskola, Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka, Latvijas Nacionālā arhīva Liepājas zonālais valsts arhīvs.

Gatavojoties Latvijas simtgadei, Liepājas Universitāte aizsākusi projektu, kura ietvaros ilgākā laika posmā tiek apzināti un izcelti ar Liepāju un tās apkaimi saistīti cilvēki, kuru devums dažādās jomās – gan kultūrā, gan izglītībā, ir īpaši nozīmīgs, un kuru 100 gadu jubileja tiek svinēta tuvākajos gados.

2014.gads Liepājā tika pasludināts par izcilā matemātiķa un ilggadējā Liepājas Universitātes pasniedzēja, profesora Jāņa Menča piemiņas gadu. Godinot prof. J. Menci, tika rīkota virkne pasākumu – atklāta piemiņas plāksne pie Liepājas Universitātes, rīkota matemātikas didaktikas konference “Matemātikas mācīšana: pagātne un perspektīvas" un vairākas izstādes, kā arī nāca klajā Indras Imbovicas grāmata “Dzīves svinētājs Jānis Mencis" un Liepājas Universitātes izdevums "Profesors Jānis Mencis (1914–2011). Bibliogrāfija".

Savukārt ievērojamā diriģenta, pedagoga, ilggadēja EmiļaMelngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas direktora un Goda liepājnieka atceres pasākumi aizsākās 2015. gada sākumā ar koncertu ciklu “Sava mūža diriģents Valdis Vikmanis", ko ar Liepājas Kultūras pārvaldes atbalstu rīkoja Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, E. Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskola, kā arī Aizputes kultūras nams, un izstādi "Liela personība lielās mūzikas lappusēs" Liepājas Centrālajā Zinātniskajā bibliotēkā.

Nākošaisprojekta posms ietvēra Valda Vikmaņa pēdējās vēlēšanās piepildījumu – L. van Bēthovena 9. simfonijas atskaņojumuLiepājā, kas kā vairāku gadu iecere realizējās koncertzāles "Lielais Dzintars" Lielās zāles atklāšanas koncertā2015. gada 6. novembrī Liepājas simfoniskā orķestra, VAK "Latvija", koru "INTIS", "Kamēr", Ventspils filharmonijas kamerkora "Ventspils" un diriģenta Atvara Lakstīgalas izpildījumā. L. van Bēthovena 9. simfonijas Finālu V. Vikmanispēdējo reizi pats diriģēja koncertā Liepājas LBN 2011. gada 14. jūnijā96 gadu vecumā – kopā ar sev uzticīgajiem ilggadējiem dziedātājiem no koriem Nerimtība" un "Līva", bijušajiem audzēkņiem, Liepājas TMKC jauniešu kori "INTIS" /mākslinieciskā vadītājaIlzeValce/ un koncertmeistarēm Līnu Andrejevu un Kristīni Kuļikovu – Grifinu.

Pēc noslēguma konferences realizēšanas šogad plānots izdot Valdim Vikmanim veltītu LiepUzinātnisku krājumu, kurā būtu apkopoti gan konferencē prezentētie referāti, gan vēsturiskas liecības no arhīva materiāliem un laikabiedru atmiņas.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki