Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Notiks bezmaksas seminārs par kritisko domāšanu


atlikušas 250 zīmes


Notiks bezmaksas seminārs par kritisko domāšanu

Pirmdienā, 05. novembrī, 2018 | BIRKAS: seminārs , Europe Direct , Latviešu biedrības nams , LTRK
Izdrukāt Ziņot

"Europe Direct" informācijas centrs Liepājā sadarbībā ar LTRK Kurzemes nodaļu 7.novembrī pulksten 11 Liepājas Latviešu Biedrības  namā piedāvā bezmaksas semināru par kritisko domāšanu.

Kā informē "Europe Direct" informācijas centra Liepājā vadītāja Kristīne Zabe, semināra nosaukums ir "Informācijas izvērtēšana un kritiskā domāšana interneta laikmetā". To vadīs Artis Svece, filozofs un publicists, Dr. phil., Latvijas Universitātes docents.

Mūsdienās tiek runāts par pēcpatiesības un viltus ziņu laikmetu. Varētu iebilst, ka viltus ziņas vienmēr ir pastāvējušas. Tomēr pašreizējo apjukumu rada nevis vienkārši meli vai propaganda, bet informācijas tehnoloģiju revolūcija un jaunie mediji. Lai nepazustu informācijas plūsmā, mūsdienu cilvēkam ir gribot negribot jāmācās pašam menedžēt informāciju. Kritiskā domāšana ir viens no veidiem, kā to darīt. Būtībā tā ir rīku komplekts, kuru var apgūt un pielietot.
Sarunas gaitā pievērsīsimies vairākiem jautājumiem.

Kristīne Zabe: "Pirmkārt, noskaidrosim, kas ir kritiskā domāšana un kāpēc tā mūsdienās ir tik aktuāla, otrkārt, pievērsīsimies veidiem, kā izvērtēt informācijas ticamību, tai skaitā pārrunāsim paņēmienus, ar kuru palīdzību informācijas radītāji mēģina ietekmēt informācijas uztvērēju, un aplūkosim galvenos negodīgos paņēmienus, kādus cilvēki izmanto, lai ietekmētu klausītājus un lasītājus."

Lūgums pieteikties šeit vai e-pastā: kristine.zabe@chamber.lv


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki