Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Notiks Centrālās zinātniskās bibliotēkas konference


atlikušas 250 zīmes


Notiks Centrālās zinātniskās bibliotēkas konference

Ceturtdienā, 29. novembrī, 2018 | BIRKAS: konference , bibliotēka , Promenade Hotel
Izdrukāt Ziņot

Piektdien, 30.novembrī, viesnīcas "Promenāde" Hika zālē notiks Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas 241. gadskārtas konference, kurā pulcēsies Kurzemes publisko bibliotēku bibliotekāri.

Konferenci atklās Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas direktore Ilga Erba un Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes Kultūras pārvalde vadītājs Juris Jirgens, informē Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālā mācību centra vadītāja Gita Švarce.

Konferencē ar lasījumiem piedalīsies tulkotājs un izdevējs Pēteris Jankavs "20 iedvesmas gadi. Ideālo grāmatu meklējot."  un Rīgas Lutera draudzes mācītājs Kaspars Simanovičs "Grāmatas nozīme garīgajā izaugsme – izaicinājumi un ieguvumi".

Konferences otrajā daļā svinīgi tiks pasniegta Voldemāra Caunes balva "Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem". Šogad konkursam uz balvu tika pieteikti 8  kandidāti no dažādām Latvijas vietām – Krāslavas novada, Rundāles novada, Jelgavas, Viesatu pagasta, Iecavas novada, Jūrmalas, Valkas, Preiļiem.

Konkursa komisija, izvērtējot katra pretendenta sasniegumus, radošumu un inovatīvo  risinājumu pielietojumu bibliotekārajā darbā ar bērniem un jauniešiem, piešķīrusi Voldemāra Caunes balvu Jūrmalas Centrālās bibliotēkas Dubultu bērnu bibliotēkas vadītājai Ingunai Radziņai un Valkas novada Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas galvenajai bibliotekārei Unai Grāvei.

Inguna Radziņa par sava darba pamatmērķi uzskata radīt bērnā patiesu interesi par grāmatām un lasīšanu, sniedzot  bērniem pozitīvas, gaišas un skaistas emocijas. Viņa uzskata, ka rotaļa ir tuvākais ceļš no grāmatas uz bērnu sirdīm, padarot interesantāku un radošāku lasītmācīšanos. Ļoti lielu uzmanību  darbā ar bērniem viņa pievērš radošajam procesam.  

Una Grāve pēc kolēģu teiktā gada laikā Bērnu literatūras nodaļas darbu ir sagriezusi ar kājām gaisā! Ar lielu entuziasmu un prieku viņa  iesaistījusies lasīšanas veicināšanas programmas "Skaļās lasīšanas sacensība" un "Grāmatu starts" aktivitātēs Viņa ir biežs viesis gan bērnudārzā, gan arī skolā, kur bērniem stāsta par grāmatām, par rakstniekiem, par informācijas meklēšanu datubāzēs, par drošu internetu.

Par Voldemāra Caunes balvu
2007. gadā, atzīmējot Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas 230.gadskārtu un godinot Voldemāra Caunes ieguldījumu bērnu bibliotekārajā apkalpošanā, Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka nodibināja izsludina konkursu Voldemāra Caunes balvai „Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem", kuru piešķir reizi gadā bibliotekāriem, kuri vispārliecinošāk, aktīvāk un sekmīgāk veicina jaunās paaudzes iesaistīšanu bibliotēku pakalpojumu izmantošanā, motivējot bērnus un jauniešus vairāk lasīt, mācīties un attīstīt savas radošās spējas.

Voldemārs Caune, bibliotekārs, bibliogrāfs un žurnālists, no 1919. gada līdz 1923. gadam strādāja par pārzini Liepājas pilsētas bibliotēkā, kur 1919. gada 16. decembrī atklāja pirmo bērnu literatūras nodaļu. 1947. gadā, paplašinot pilsētas 1.bibliotēkas bērnu nodaļu, tika izveidota Liepājas 1.bērnu bibliotēka.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki