Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Notiks diskusija par drošības aspektiem mūsdienu Eiropā


atlikušas 250 zīmes


Notiks diskusija par drošības aspektiem mūsdienu Eiropā

Otrdienā, 23. aprīlī, 2019 | BIRKAS: ES , drošība , diskusija , Lielais Dzintars
Izdrukāt Ziņot

Lai veicinātu iedzīvotāju izpratni par pārrobežu sadarbību dažādos drošības aspektos, Eiropas Komisija (EK) īsteno informatīvo kampaņu "#EUprotects/ ES – sargājam" kopā.

Tās ietvaros notiek arī drošības tēmai veltīts reģionālo publisko diskusiju cikls "Cik droši tu jūties, dzīvojot Eiropā?". Viena no diskusijām notiks 30.aprīlī, pulksten 12 Liepājā, "Liepājas Dzintara" kamerzālē. Diskusiju organizē Latvijas Ārpolitikas institūts (LĀI) sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, informē informē LĀI pētniece Sintija Broka.

Interesenti tiek aicināti pieteikt savu dalību iepriekš: https://ej.uz/EUprotectsLiepaja Dalība pasākumā ir bez maksas.

Tiks diskutēts par šādām tēmām: ES vērtības un to izmaiņas laika gaitā; indivīdi, kas rūpējas par drošību dažādās nozares, un viņu loma kopējās drošības uzturēšanā Eiropas Savienībā; par drošības "stingrajiem aspektiem" – ES kaujas grupām, PESCO, militārajām un civilajām misijām, kā arī terorisma un radikalizācijas draudiem un drošības “maigajiem" aspektiem – migrāciju, populismu, energodrošību un kiberdraudiem, un to ietekmi uz mūsu dzīvi Latvijā.

Diskusijā piedalās Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja p.i. Andris Kužnieks, Rīgas Stradiņa universitātes docents, LĀI pētnieks Māris Andžāns un Elizabete Vizgunova, LĀI pētniece.

Diskusiju vadīs Latvijas Ārpolitikas institūta pētniece Sintija Broka.
Diskusijas noslēgumā – sarunas pie kafijas.
Diskusija tiek īstenota Eiropas Komisijas informatīvās kampaņas "#EUprotects/ ES – sargājam kopā" un Latvijas Ārpolitikas institūta realizētā projekta “Eiropas Savienības sabiedrības un indivīda loma drošības veicināšanā Eiropā" ietvarā.

Tāpat ikviens liepājnieks un pilsētas viesis no 2019. gada 23. aprīļa līdz 14.maijam tirdzniecības namā “Kurzeme", Liepājā, tiek aicināts izzināt drošības dažādos aspektus, iepazīstot dažādu nozaru profesionāļu pieredzes stāstus multimediālā stendā. Tas ir daļa no kampaņas #EUprotects/ ES – sargājam kopā, ko realizē Eiropas Komisija.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki