Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Notiks Kurzemes plānošanas reģiona padomes sēde


atlikušas 250 zīmes


Notiks Kurzemes plānošanas reģiona padomes sēde

Otrdienā, 10. decembrī, 2013 | BIRKAS: Kurzemes plānošanas reģions , Attīstības padome , Jurijs Hadarovičs
Izdrukāt Ziņot

Trešdien, 11.decembrī, Kuldīgā tiek sasaukta kārtējā Kurzemes plānošanas reģiona attīstības padomes 2013.gada noslēdzošā sēde.

Liepājas domi tajā pārstāvēs domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Hadarovičs.

Noslēdzoties gadam, sēdē tiks skatīti jautājumi, kas būtiski skar Kurzemes plānošanas reģiona turpmāko darbu. Jau šobrīd ir redzams, ka nākamais gads reģionam iezīmē trīs būtiskus uzdevumus: 1) izstrādāt reģiona ilgtermiņa plānošanas dokumentus; 2) iespēju robežās noturēt un maksimāli aizstāvēt sabiedriskā transporta pakalpojuma pieejamību regiona iedzīvotājiem; 3) sagatavoties Eiropas Savienības struktūrfondu 2014.–2020.plānāošanas periodam.

Plānošanas reģions decembrī plāno uzsākt Norvēģu finanšu instrumenta projekta „Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana” ieviešanu, kura ietvaros tiks izstrādāta reģiona Ilgtspējīgas attīstības stratēģija un Attīstības programma, līdz ar to sēdē tiks lemts par Kurzemes plānošanas reģiona Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas un Attīstības programmas darba uzdevumu apstiprināšanu un Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas un attīstības programmu vadības grupas izveidi. Plānots apstiprināt aktualizēto Kurzemes plānošanas reģiona Rīcības plānu 2010.–2014.gadam, tādējādi nodrošinot reģiona plānošanas dokumentu savstarpēju sinerģiju laika ietvarā.

Būtisks jautājums lemjams saistībā ar tikko apstiprinātajiem grozījumiem Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā, ar kuru sabiedriskā transporta organizēšana reģionālā vietējās nozīmes maršrutu tīklā tiks nodota jaunveidojamās Sabiedriskā transporta padomes un VSIA „Autotransporta direkcijas” rokās, kas nozīmē funkcijas centralizāciju.  Lai jaunveidojamajā Sabiedriskā transporta padomē būtu pārstāvētas Kurzemes pašvaldību un to iedzīvotāju intereses sabiedriskā transporta pakalpojumu saņemšanas jautājumā, sēdes laikā tiks apstiprināts Kurzemes plānošanas reģiona pārstāvis. Sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanā sākot ar 2014.gadu ir paredzamas būtiskas izmaiņas, kas paredz veidot vienotu plānošanas sistēmu gan starp reģionālajiem vietējiem, gan starppilsētu, tai skaitā dzelzceļa, maršrutu tīkliem, līdz ar to ir būtiski nodrošināt kvalitatīvu reģiona pārstāvniecību.

Sēdes turpinājumā plānots lemt par Kurzemes plānošanas reģiona Darba plānu 2014.gadam, kā arī par Kurzemes plānošanas reģiona budžetu 2014.gadam apstiprināšanu.

Ņemot vērā 2013.gada 6.novembra attīstības padomes sēdes laikā izradīto lielo interesi no pašvaldību puses, sēdes laikā ir ieplānota diskusija ar LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvjiem. Par pašvaldību sistēmas attīstības virzieniem ziņos LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietniece reģionālās attīstības jautājumos Ilona Raugze.

Plašāku informāciju par paredzēto AP sēdi skatīt www.kurzemesregions.lv sadaļā „KPR Attīstības padome”, „AP dokumentu vietne”.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki