Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Notiks labdarības koncers katoļu baznīcas atjaunošanai


atlikušas 250 zīmes


Notiks labdarības koncers katoļu baznīcas atjaunošanai (2)

Piektdienā, 17. augustā, 2018 | BIRKAS: labdarība , Vaiņode , koncerts , teātris , baznīca
Izdrukāt Ziņot

Svētdien, 26.augustā, ar Liepājas teātra aktieru piedalīšanos notiks labdarības koncerts Vaiņodes katoļu baznīcas atjaunošanai. Pasākuma laikā darbosies arī amatnieku tirdziņš.

Atjaunošanas projekta darba grupas vārdā koordinatore Ārija Čerņavska: "Viena no unikālajām celtnēm Vaiņodes pagastā atrodas Elkoņu ielā 2, kura 1927.–1929. gadā uzbūvēta un arī līdz 2. pasaules karam darbojusies kā ebreju sinagoga. Kopš kara beigām šī celtne kļuva par baznīcu, pie tam vairākām konfesijām – katoļiem, 1950.–1957.gados luterāņiem, 1962.–1983.gados baptistiem. Tā ir vienīgā sinagoga Latvijā, kura turpina kalpot kā dievnams.

1983. gadā baznīcai ielikta koka grīda, kura laika gaitā sapuvusi. Pašreiz tur ir betona segums. Sagaidot šīs celtnes 90. gadadienu nākamgad, vēlamies to sapost. Viens no lielākajiem darbiem būs grīdas flīzēšana. Pagasta padome piešķīrusi finansējumu mūsu projektam "Darīsim paši", katoļu draudze kopš pavasara vāc ziedojumus.

Aicinām novada iedzīvotājus piedalīties projektā, iesaistoties labdarības pasākumā, kurš notiks 26. augustā pēc dievkalpojuma pulksten 12 dievnama dārzā (lietus gadījumā – baznīcā). Labdarības koncertu pret ziedojumiem sniegs Liepājas teātra aktieri Sigita Jevgļevska un Edgars Pujāts, aktieri Ivonda un Ēriks Vilsoni, ģitārists Māris Kupčs, mūziķis Toms Bokums, Juris Volkovs, ja nebūs aizņemts mēģinājumā – arī Nacionālās Operas un Baleta tenors Juris Jope.

Pasākuma laikā darbosies arī amatnieku tirdziņš, kurā aicināti piedalīties pagasta iedzīvotāji ar saviem izstrādājumiem (adījumiem, tamborējumiem, gleznām utt., arī dārzā izaudzēto un sagatavoto ziemai). Pārdodot savus ražojumus koncerta apmeklētājiem, naudu lūdzam ziedot baznīcai. Ja vēlaties piedalīties tirdziņā ar saviem darinājumiem, lūdzu dariet to zināmu projekta vadītājai pa telefonu 26632735. Būsim priecīgi un pateicīgi, ka mūs atbalstīsiet!"


Sludinājums

Vaiņodnieks
21:29 | 19/08/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kad sāks kaut ko darīt pie Liepājas katedrāles?

labs padoms
11:02 | 21/08/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Ja tik unikala celtne Vainodei, tad nevajag mainit interjera dalas ar neatbilstosiem materialiem ,koku pret flizem, tas ir barbarisms attieciba pret interjera saglabasanu vesturiska veidola. Vajag atjaunot kvalitativas koka gridas no labiem un izturigiem deliem, atbilstosa sakotnejo gridas delu platuma un toni.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki