Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Notiks profesora Kurauska meistarklases ģitāras spēlē


atlikušas 250 zīmes


Notiks profesora Kurauska meistarklases ģitāras spēlē

Otrdienā, 26. janvārī, 2016 | BIRKAS: mūzikas vidusskola , meistarklase , ģitārspēle , Lielais Dzintars
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no plus.google.com

Trešdien, 27.janvārī, no pulksten 11 līdz 17 Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā, "Lielā dzintara" semināru telpā notiks profesora Juliusa Kurauska meistarklases ģitāras spēlē.

Meistarklasēs profesors strādās ar Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas sešiem audzēkņiem. Visi viņi pēc reģionālās atlases ir izvirzīti uz valsts konkursa finālu, kas notiks 16.un 17.februārī Rīgā.

Visi interesenti ir aicināti uz meistarklasēm kā vērotāji, jo tieši praktiskā darba laikā iespējams gūt ļoti daudz vērtīgas atziņas, kuras pēc tam sekmīgi pielietot gan savā pedagoģiskajā darbībā, gan profesionālā izaugsmē

Meistarklašu noslēgumā to dalībnieki saņems apliecību par profesionālo pilnveidi 8 stundu apjomā.

Dalība meistasklasēs ir bez maksas. Lai reģistrētos, interesenti līdz 26.janvāra vakaram aicināti nosūtīt savu vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas metodiķei Iritai Kalējai uz e-pastu: iritaka@inbox.lv

Ģitārists Julius Kurausks beidzis Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmiju 1988.gadā. Pēc tam apmēram 12 gadus mācījies pie Aleksandra Frauči Krievijas Mūzikas akadēmijā. A.Frauči izveidojis savu spēles skolu, kura ir viena no spēcīgākajām pasaulē, par ko liecina kaut vai tas, ka viņam ir bijuši vairāk kā 100 studenti no dažādām valstīm, un visi bez izņēmuma ir kļuvuši par dažādu gan Krievijas, gan starptautisku konkursu laureātiem, tostarp arī pašu prestižāko.

Aleksandrs Frauči mūsdienās tiek dēvēts par Krievijas ģitāras patriarhu, lai arī padomju gados, savas darbības sākumā, iemantoja daudz ienaidniekus, jo viņa spēle ārkārtīgi atšķīrās no padomju skolas. A.Frauči bija sliktais un nepareizais, "melnā avs".

Pēc studiju beigšanas pie Aleksandra Frauči, Julius Kurausks apmeklējis klasiskās ģitāras kursus Vācijā, Čehijā un Austrijā, piedalījies dažādos starptautiskos mūzikas konkursos Vācijā, Krievijā un Ukrainā, kur ieguvis godalgotas vietas.

Julius Kurausks ir liels mūzikas entuziasts un izcils ģitāras spēles skolas sekmētājs gan Lietuvā, gan tagad jau arī Latvijā, mācot klasiskās ģitāras spēli Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Viņa audzēkņu vidū minami Latvijas vadošie ģitāristi un ģitāras spēles pedagogi. Viņu vidū arī Kaspars Zemītis un liepājnieks Māris Kupčs. Mūziķi atzīst, ka mācības pie lietuviešu ģitāras spēles meistara ir ļoti aizraujošas un interesantas. Viņi akcentē, ka J.Kurauskim patiešām piemīt spēja aizraut un ieinteresēt, viņš esot skolotājs ar lielo burtu.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki