Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Notiks vispārattīstoša un koriģējoša vingrošana bērniem


atlikušas 250 zīmes


Notiks vispārattīstoša un koriģējoša vingrošana bērniem

Trešdienā, 13. jūnijā, 2018 | BIRKAS: vingrošana , veselības aprūpe , Slimnīca
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Liepājas dome

Liepājas pašvaldība un Liepājas Reģionālās slimnīcas atbalsta fondu aicina vecākus pieteikt bērnus un jauniešus bezmaksas vispārattīstošas un koriģējošas vingrošanas nodarbībām.

Nodarbību mērķis ir stiprināt dziļo muskulatūru, uzlabot stāju un bērnu fizisko un emocionālo veselību, informē domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Čabikina.

Nodarbības notiks četrās vecuma grupās: bērniem vecumā no 3–5 gadiem, no 6–10 gadiem, no 11–13 gadiem un no 14–18 gadiem.

Nodarbībās, kas paredzētas bērniem vecumā no 3–5 gadiem, ietilps vispārattīstošie vingrojumi visām muskuļu grupām. Vingrojumus izmanto stājas korekcijai un uztveres spēju palielināšanai. Vingrošana notiks bērniem piemērotā veidā, pielietojot spēļu elementus. Nodarbības norisināsies vienu reizi nedēļā Liepājas Reģionālajā slimnīcā, tas vadīs fizioterapeite Ieva Vasiļjeva.

Pārējām vecuma grupām notiks koriģējošā vingrošana, izmantojot speciālus vingrojumus savilktās muskulatūras stiepšanai un vājās muskulatūras stiprināšanai, lai likvidētu muskulatūras disbalansu un mazinātu kaulu deformācijas. Koriģējošās vingrošanas galvenais pamatuzdevums – nepareizas stājas korekcija un deformācijas tālākas veidošanās aizkavēšana. Šis vingrošanas veids paredzēts bērna stājas labošanai, kad deformācijas padodas korekcijai.

Nodarbības vecuma grupai no 6–10 gadiem notiks vienu reizi nedēļā Liepājas Reģionālajā slimnīcā, tas vadīs fizioterapeite Ieva Vasiļjeva. Savukārt vecuma grupām no 11–13 gadiem un no 14–18 gadiem vingrošana norisināsies vienu reizi nedēļā Liepājas Olimpiskajā centrā, un to vadīs fizioterapeite Santa Āboliņa.

Nodarbības sāksies 18. un 19.jūnijā un katrai grupai ilgs 3 mēnešus. Dalībnieku skaits visās vecuma grupās ir ierobežots, tādēļ nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 26591363 (Indra Grase).

Katru gadu arvien lielākam skaitam bērnu tiek konstatētas stājas problēmas, ko rada asimetrisks muskuļu noslogojums. Skoliotiska stāja ir 20% sākumskolas bērnu un 41% vidusskolēnu, bet nelielas stājas problēmas ir ap 40% sākumskolas bērnu. Sākumā stājas problēmas ir tikai vizuāli pamanāmas, bet, ilgstoši sēžot nepareizi, problēmas rodas iekšējiem orgāniem un lielajiem asinsvadiem, netiek pienācīgi apasiņotas smadzenes, kas rada virkni problēmu ilgākā laika posmā. Speciālisti norāda, ka nepareizu stāju veicina mūsu dzīvesveids, ieradumi un galvenokārt – ilgstoša nepareiza sēdēšana. Sēdēšana un staigāšana ir ieraduma kustības, ko var koriģēt, tādēļ ir būtiski bērniem un jauniešiem nodrošināt atbilstošu fizisku aktivitāti.

Nodarbības tiek finansētas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/088 "Liepāja. Vesels. Aktīvs. Laimīgs" ietvaros.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki