Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Opozīcijai iebildumi pret 21,8 miljonu eiro sadali


atlikušas 250 zīmes


Opozīcijai iebildumi pret 21,8 miljonu eiro sadali (12)

Autors: Sarmīte Pujēna
Piektdienā, 16. februārī, 2018 | BIRKAS: budžets , Valērijs Agešins , Ludmila Rjazanova , Pāvels Sereda , Uldis Sesks , Gunārs Ansiņš , Ronalds Fricbergs , domes sēde
Izdrukāt Ziņot
Interjera muzejs jeb Hoijeres viesnīca ir finansiāli ietilpīgākais šā gada projekts.
Interjera muzejs jeb Hoijeres viesnīca ir finansiāli ietilpīgākais šā gada projekts.
FOTO: no projekta dokumentācijas

Sadalot papildu ieņēmumus – gandrīz 21,8 miljonus eiro – 2018.gada budžetā, četri opozīcijas deputāti balsoja "pret" koalīcijā panākto vienošanos.

Pirms dot vārdu izpilddirektoram Ronaldam Fricbergam, mērs Uldis Sesks sacīja, ka, budžeta papildu līdzekļus sadalot, uzklausīti iedzīvotāju priekšlikumi, tāpat ievērojamus līdzekļus paredzēts investēt pilsētas infrastruktūrā, un šīs "investīcijas ir ar paliekošu tendenci".

Tomēr opozīciju sacītais nepārliecināja, lai gan domes sēdē izteiktie argumenti, kāpēc budžeta grozījumi netiek atbalstīti, neizklausījās pārāk spēcīgi.

Deputāte Ludmila Rjazanova būtu gribējusi, lai Karostā tiek sakārtots ietves posms Pulkveža Brieža ielā, nevis, piemēram, teritorija pie Karostas cietuma. Iebilda Uldis Sesks, norādot, ka priekšlikumi jāiesniedz savlaicīgi, un cietums ir visapmeklētākais tūrisma objekts, tāpēc sakārtot teritoriju pie tā, ir prioritāte. Deputāts Pāvels Sereda, kuru interesēja lietus ūdens novadīšanas problēma Jūrmalas parkā, šķita apmierināts ar saņemto atbildi, ka budžetā iekļauts šīs problēmas risinājums.

Savukārt Valērijs Agešins, norādot, ka šie nav vienīgie opozīcijas neapmierinātības iemesli un ka savus priekšlikumus sniedzis jau rudenī, izcēla divas problēmas. Proti, arī šogad, tāpat kā visu iepriekšējās domes sasaukuma laiku, nav plānots savest kārtībā Rojas ielas ietves posmā no Ķempes ielas līdz Dunikas ielai, kas ir svarīgi gan bērniem, gan baseina apmeklētājiem, kuri “soļo pa braucamo daļu”. Atbildot uz šo pārmetumu, vicemērs Gunārs Ansiņš aicināja “iedziļināties budžeta dokumentos”, jo tur esot paredzēta tehniskā projekta izstrāde šim ielas posmam. Tas prasīšot 4 – 5 mēnešus, un pēc tam varēs “spert nākamos praktiskos soļus”. Fricbergs apstiprināja, ka ir aplēstas projektēšanas un ietvju izbūves izmaksas – ap 30 000 eiro, un augustā, pēc projekta izstrādes, varētu būt precīzi zināms, kas un kur jādara.

Otra problēma, ko akcentēja Agešins, ir Dunikas ielas posms pretī bērnudārzam “Mazulītis”, kur no rītiem un vakaros, kad bērni tiek vēsti uz šo iestādi, veidojoties automašīnu kolona un neesot, kur novietot automašīnas, tiekot izbraukāta zaļā zona. Agešins rosinājis vai nu noasfaltēt parka daļu vai mainīt satiksmes noteikumus. Pēc Fricberga sacītā, Transporta komisija apspriedusi Agešina priekšlikumus un speciālisti tos noraidījuši.

Vēsturiski lielākais budžets
Fricbergs atgādināja, ka par budžeta grozījumiem daudz diskutēts gan Finanšu, gan Budžeta komisijās. Iepazīstinot ar grozījumiem, izpilddirektors norādīja, ka kopā ar sadalāmajiem papildu ieņēmumiem – gandrīz 21,8 miljoni eiro – 2018.gada budžets ir lielākais, kāds pašvaldībai līdz šim bijis.

Kam tad paredzēts sadalīt papildu ienākumus?

Lielāko daļu no tiem – 12, 2 miljonus eiro – veido valsts mērķdotācija izglītībai: pedagogu un sporta pedagogu algām, kā arī lielajiem valsts finansētajiem projektiem. Gandrīz 5,3 miljoni ir papildinājums atlikumam uz gada sākuma, un kopā ar jau iepriekš plānotajiem 2 miljoniem eiro atlikums uz gada sākumu ir 7 miljoni eiro.

Papildu ienākumus veido arī aizņēmums – 3,24 miljoni eiro, kas pēc Fricberga sacītā, galvenokārt paredzēts diviem lieliem projektiem – Tramvaja tilta rekonstrukcijai, kas jau tuvojas nobeigumam, un Vieglatlētikas manēžai. Vēl šajā sadaļā ir paredzēts “Daugavas” stadiona labiekārtojums un daži mazāki projekti.

Vēl vienu papildu ienākumu daļu veido ieņēmumi no maksas pakalpojumiem “Lielajā dzintarā” – 537 315 eiro.

Līdz ar to pašvaldības precizētie ienākumi 2018.gadā ir 102 660 849 eiro. Taču gada otrā pusē ieņēmumi vēl palielināsies, uzsvēra Fricbergs, jo tiks saņemtas dividendes, mērķdotācijas u.tml., un tad šā gada budžets būs "vēsturiski lielākais, cik man zināms".

Tas sadalās šādi: 33 miljoni eiro ir valsts mērķdotācijas, 44 miljoni – nodokļu ieņēmumi; 21,4 miljoni nenodokļu ieņēmumi (pārdotie pašvaldības objekti u.c.); 7,9 miljoni eiro – budžeta iestāžu ieņēmumi; aizdevumi – 9, 9 miljoni eiro; atlikums uz gada sākumu – 7 miljoni eiro.

Lielākās plānoto izdevumu pozīcijas: tradicionāli izglītība – 33,45%; pilsētas labiekārtošana un ekonomiskā darbība – 27,52%; kultūra un sports –14,45%.

Lielākie projekti, ko šogad par valsts naudu gatavojas īstenot pašvaldība, ir tenisa halle (1,55 miljoni eiro); Grīzupes ielas pārbūves turpinājums (2,5 miljoni eiro); Kapsēdes iela (1 miljons eiro); Hoijeres viesnīca (Pētera I namiņš) – 8 miljoni eiro; degradētās teritorijas sakārtošana Vecajā ostmalā – 1,5 miljoni eiro un krasta aizsardzības būnas izbūve – 1 miljons eiro.


Sludinājums

Vilnis
07:21 | 16/02/18
ZIŅOT
(-1)
(13)
+

Mērķdotācijas, mērķdotācijas, mērķdotācijas ... bet cik pilsēta pati spēj "nopelnīt"?!?

Juris
15:06 | 16/02/18
ZIŅOT
(-2)
(8)
+

Pilsēta neko nenopelna - visus ieņēmumus noķērnā + vēl parazitizē uz pašvaldību izlīdzināšanas fonda rēķina + vēl patstāvīgi audzē pašvaldības parādus pret valsts kasi.

Lbbb
07:52 | 16/02/18
ZIŅOT
(-6)
(7)
+

Ja būtu iespējams nodokļus nemaksātu,jo nodokļa naudas izlietojums tiek izšķērdēts.

Dace
10:03 | 16/02/18
ZIŅOT
(-2)
(9)
+

Laiks padomāt par kolumbārija izveidi,lai mirušo pelnus nekaisa jūrā,rožu laukumā u.c.publiskās vietās.

miljonārs
11:12 | 16/02/18
ZIŅOT
(-3)
(8)
+

8 miljoni Pētera pirmā namiņam,laikam no zelta taisīsim.

tagad būs kak skažu
11:16 | 16/02/18
ZIŅOT
(-8)
(4)
+

Sagādniece nu gan ir baigā spriedēja. Pat zirgiem jāiezviedz!

M.
15:09 | 16/02/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Ko par 1 miljonu Kapsēdes ielā veidos? :)

Ko?
19:58 | 16/02/18
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Āaaaas! 8.miljoni!!!!??? Astoņi???? Hojeres viesnīcai??? Tā taču ir zagšana augstâkajā pilotāžā!!!

Atkal blēņas raksta...
07:52 | 17/02/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

1,8 nevis 8!!!

Hmmmmm
23:07 | 16/02/18
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Liepājas Olimpiskais centrs 2003.gadā Liepājas pašvaldībai izmaksāja 7,5 miljonus latu. Veselu kvartālu apbūvēja ar sporta zālēm un LOC koncertzāli .Te viena maza koka ēka Pētera pirmā namiņš par 8 miljoniem?

Atkal blēņas raksta...
07:53 | 17/02/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

1,8 nevis 8.

https://www.rituel-de-retour-affectif-rapide.com
16:34 | 19/02/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Je suis a votre disposition pour vous aidez a résoudre tous ces problèmes, même les cas les plus désespère : Amour, Retour Affectif Rapide, Retour de l'être aimé, Retour d'Affection , protection contre les ennemies et les mauvais sorts, guérit l’impuissance, fidélité absolue (affection retrouvé). Fait venir ou revenir la personne que vous aimez, attraction de la clientèle pour les vendeurs, chance dans tous les domaines, réussite dans les affaires, examens, permis de conduire etc…. Contactez par ces informations suivante :


Contact Maître SANTOS :

SiteWeb : https://www.marabout-vaudou-occulte.com
SiteWeb : https://www.rituel-de-retour-affectif-rapide.com
SiteWeb : https://www.richesse-rapide.wixsite.com/devenir-riche
SiteWeb : https://www.retour-affectif-ex.wixsite.com/marabout-vaudou
SiteWeb : http://www.sorcier-vaudou.onlc.be
Blog : http://www.magieretouraffectif.unblog.fr
E-Mail : Contact@marabout-vaudou-occulte.com
Tél Bénin :(+229) 97-45-85-00 (Joignable aussi sur Whatsapp)

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki