Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Otrdien, 10.janvārī, sveicam visas Tatjanas, Dorisas!


atlikušas 250 zīmes


Otrdien, 10.janvārī, sveicam visas Tatjanas, Dorisas!

Autors: Eva Millere
Otrdienā, 10. janvārī, 2012 | BIRKAS: Līga Jaunzeme , Mārtiņš Bergholcs , Imants Strads , dzimšanas diena , vārdadiena
Izdrukāt Ziņot
Imants Strads.
Imants Strads.
Imants Strads. Mārtiņš Bergholcs. Līga Jaunzeme.

Pēc pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā pašlaik ir 966 Tatjanas un divas Dorisas.

Šodien dzimšanas dienā sveicam bijušo liepājnieku, Valmieras teātra aktieri Imantu Stradu. "Liepājā pavadītie gadi bija ļoti intensīvi un raibi, šo pilsētu vienkārši nevar neiemīlēt," saka aktieris. 13.janvārī Valmieras teātrī  ir pirmizrāde uzvedumam "Advents Silmačos", kur aktieris iejutīsies Dūdara lomā. Savdabīgi, bet šai pašā dienā arī liepājnieki varēs redzēt "Advents Silmačos" pirmizrādi... Liepājas teātrī.
Uz Valmieras teātri aktieris pārgāja 1999. gadā, kad juta, ka Liepājas teātris kases pildīšanai sāka zvejot viesstrādniekus Rīgā un vietējiem spēkiem atlika radīt fonu, kas viņu īpaši neiepriecināja. Kā jaukāko dzimšanas dienas sveicienu Imants atcerās 30 gadu jubilejas ballīti Valmieras teātrī, taču šo dzimšanas dienu diez vai svinēs, jo tuvojas pirmizrāde.

Imants Strads: "Nesen dzirdēju interesantu tostu, ka cilvēkam piedzimstot, viņā mīt 100 velniņu, bet ar katru nākamo gadu, vienu no velniņiem aizstāj eņģelītis, lūk manī jau vairs tikai divas trešdaļas velniņu."  "No dzīves vajag ņemt visu, ko tā dod, nebaidīties kļūdīties un pieņemt arvien lielākus izaicinājumus," savu moto definē Imants. Liepājai viņš novēl attīstīt aktīvo atpūtu un izmantot vairāk ģeogrāfisko stāvokli un dabas dotās iespējas, kā arī izkonkurēt Palangu.

Šodien dzimšanas dienā sveicam ūdens motosportistu Mārtiņu Bergholcu. Jubilārs ir īstens liepājnieks, kas aktīvi sporto un ir šī gada Latvijas un Baltijas čempions O–500 laivu klasē. Paralēli ūdens motosportista  karjerai viņš strādā "UPB energy", kur būvē koģenerācijas stacijas, kas ražo cilvēkiem siltumu un strāvu. "Darbs ļoti patīk, nav rutīna, vienmēr jauni izaicinājumi paralēli sportam," saka jubilārs. Tieši 2007.gads liepājniekam bija ražens gan profesionālajā, gan personīgajā dzīvē – viņš ieguva Latvijas, Baltijas, pasaules čempiona titulu, kļuva par Gada liepājnieku Īpašajā nominācijā un gada noslēgumā piedzima dēls.

Jautājot par spilgtāko epizodi no bērnības, jubilārs atzīst, ka tādas esot daudzas, jo jau bērnība aizvadīta ļoti aktīvi pie ūdeņiem un nodarbojoties ar velobraukšanu. Paralēli aktivitātēm "Vadugunīs" apguvis akordeona spēli un Emiļa Melngaiļa mūzikas vidusskolā dziedājis zēnu korī.

Par savu profesiju Mārtiņš sauc ūdenssportu. Nopietni tam pievērsies jau kopš 1997. gada. Savas dzimšanas dienas jubilārs parasti nesvin, taču viss atkarīgs no tās dienas noskaņojuma; kā viss iegrozās. "Svinības mūsdienās var noorganizēt ļoti ātri," skaidro Mārtiņš. "Jaukākais pārsteigums bijis pilns telefons ar sms no sveicējiem vēl laikā, kad nebija draugiem.lv," stāsta liepājnieks. Apsveikumi bijuši ļoti daudz, salīdzinājumā ar vārda dienu: "Mani kā Mārtiņu sveica nosacīti maz cilvēku, tas arī ir sava veida kuriozs," smaida jubilārs.

Mārtiņš vairākkārt intervijā uzsver to, ka cilvēkam jānovērtē, kas ir apkārt, kas pašam dots. Kā arī jādara lietas, kas pašam patīk, iedvesmo, jābūt gribai un neatlaidībai. Liepājnieks stāsta, ka ne vienmēr atpūtai ir vajadzīga nauda. Varot taču vienkārši atpūsties pie dabas. Mārtiņš Bergholcs: "Tieši ģimene, attiecības, bērni ir tas, kas padara cilvēku laimīgu. Kāda var būt laime karā?" retoriski jautā sportists. Jubilāra iemīļotākā filma ir "Vāģi" un "Vāģi 2", kas esot ar dziļu domu apakšā, tā arī esot viņa dēla iemīļotākā filma. No mūzikas žanriem neesot viens noteikts, kas patīk daudz un dažādi. Bet mīļākā izrāde nemainīgi ir "Kaupēn, mans mīļais!" "Izrāde aizķērusies, jo galvenajā lomā bija Mārtiņš Freimanis," teic viņš. Citiem šīs dienas svinētajiem viņš novēl veselību, jo tad varot gāzt kalnus. "Ja paskatās 1997.gada video ierakstus, tad Liepāja ir krasi mainījusies," stāsta Mārtiņš. "Gribētu pozitīvāku attieksmi no liepājniekiem, lai novērtē katra cilvēka darbu un biežāk esot jācenšas strādāt "komandā"," pārdomās dalās jubilārs.

Šodien sveicam arī liepājnieci Līgu Jaunzemi. Par sevi teic, ka esot pusliepājniece, jo pusi nedēļas dzīvo Liepājā, pusi – Rucavā. "Tas tāpēc, ka strādāju četrās darba vietās," skaidro Līga. Viņa strādā par speciālo un pirmskolas skolotāju, skolotāju – logopēdu. Papildus viņa Liepājas Universitātē apgūst pedagogu konkurētspējas veicināšanas tālākizglītības kursus, kas ir Eiropas projekts. Jaukākais apsveikums, ko viņa saņēmusi? "Tuvākie cilvēki atrod laiku un atbrauc pie manis, neskatoties un ziemīgajiem laikapstākļiem un  lielo siegu, kas bieži ir janvārī." "Es ļoti augsti novērtēju cilvēcisko īpašību," atzīst Līga. Jauniete uzskata, ka cilvēku laimīgu padara savstarpējās attiecības, protams, ģimene un draugi un veselība. Līga ļoti radoši pieiet dzimšanas dienas orgaizēšanai. "Pagājušajā gadā dzimšanas dienas svinību tēma bija "Saldie  80-tie", šogad plānā ir: "Sarkans" ar ballītes noslēgumu klubā "Ne tikai zvaigznes spīd," plānos dalās jubilāre. Līga teic, ka vajagot svinēt ar glanci, tematiski, jo tas esot laiks, kad var plānot ko īpašu un citiem tas jāņem vērā. "Tad arī rezultāts ir superīgs," skaidro Līga.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki