Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Otrdien, 1.septembrī, sveicam Ilmārus un Ilutas!


atlikušas 250 zīmes


Otrdien, 1.septembrī, sveicam Ilmārus un Ilutas!

Autors: Ieva Kaija Ozola
Otrdienā, 01. septembrī, 2015 | BIRKAS: vārdadiena , dzimšanas diena , Rihards Sobols , pilsētvide
Izdrukāt Ziņot

Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārda dienu svin 64 Ilmāri un 13 Ilutas. Dzimšanas dienā sveicam Rihardu Sobolu.

Pastāstiet nedaudz par sevi un savu ikdienu!
Esmu liepājnieks, bet šobrīd mācos un strādāju Oksfordā, Anglijā, kaut arī vismaz reizi gadā braucu atpakaļ uz Liepāju. Šobrīd mana ikdiena tiek sadalīta starp maģistra studiju pabeigšanu Oksfordas Bruksas Universitātē un pilsētvides dizainera darbu kompānijā "LDA Design" . Kad atrodu brīvu laiku, cenšos to pavadīt ar draugiem, vai arī sportojot.

Kā nolēmāt doties studēt ārpus Latvijas? Ko tas jūsu dzīvē ir mainījis?
Biju izlēmis, ka, tā kā studijām tāpat nāktos pārvākties uz dzīvi uz citu vietu, teiksim uz Rīgu, kāpēc lai neizceļotu tālāk un neizbaudītu jaunu kultūru. Jau no vidusskolas beigām zināju, ka gribu studēt pilsētplānošanu un pilsētvides dizainu, un Anglijā tam bija stipra tradīcija un slavenas skolas.

Kopš aizbraucu mācīties, esmu iepazinis ne tikai Anglijas, bet arī daudzas citas kultūras, jo sanāca pavadīt arī gadu Edinburgā (Skotijā), un cilvēki man apkārt bieži bija no visdažādākajām valstīm un kontinentiem. Izņemot šīs tradīcijas un vērtības, dzīve ārzemēs iemācīja būt daudz patstāvīgākam, bet pieņēmu, ka tas arī nāk ar vecumu. Visvairāk pietrūkst siltu un saulainu vasaru un Liepājas pludmales.

Kura jums šķiet visinteresantākā, skaistākā vai funkcionālākā ēka Liepājā?
Patīk ļoti daudzas ēkas Liepājā, pārsvarā vecā apbūve ap Kūrmājas prospektu un Graudu ielā, kā arī krustojumā pie vecā Pasta nama. Ja tomēr vajadzētu izvēlēties vienu, tad tā būtu mana vecā skola – 1.ģimnāzija, jo ar šo ēku ir saistīts tik daudz foršu atmiņu.

Kas jūs iedvesmo?
Mani iedvesmo mūzika, manuprāt, vēl nav bijusi diena, kad to nebūtu klausījies. Citreiz arī patīk palasīt mini-biogrāfijas par cilvēkiem, kuri ir bijuši veiksmīgi vai atraduši citādāku pieeju “nerisināmai problēmai”, un no kuriem būtu vērts mācīties. Iedvesmo arī manu radu un draugu darbi un sasniegumi. Daļēji iedvesmoju arī pats sevi, man ir augstas prasības pašam pret sevi un neapmierinātība ar saviem rezultātiem vienmēr motivē censties vairāk nākamreiz.

Kāds ir vislabākais dienas sākums?
Labi gulēta nakts, stipra kafija un gardas brokastis dārzā, saulainā un siltā laikā.

Kas jums šobrīd ir aktuāls?
Šobrīd esmu pēdējā savas disertācijas rakstīšanas posmā, kas arī ir noslēdzošais darbs maģistra studijās. Vēl notiek pēdējie plānošanas darbi ceļojumam uz Vīni šajā nedēļas nogalē.

Kāds ir bijis interesantākais 1.septembris?
Nāk prātā 23.dzimšanas diena, kuru sagaidīju Edinburgā. No paša rīta ar draudzeni devāmies kāpt Artūra Krēsla kalnā (Artur’s Seat), kas ir izdzisis vulkāns pie Edinburgas centra. Apmēram pēc pusotras stundas kāpiena sasniedzam virsotni, no kuras pavērās perfekts skats pāri visai pilsētai. Vakaru pavadījām vakariņojot itāļu restorānā – perfekta diena!

Ja jums būtu iespēja tūlīt kaut kur aizceļot, kurp jūs dotos un ko ņemtu līdzi?
Sen gribēju aizbraukt ceļojumā pa Centrāleiropu – Budapeštu, Varšavu, Prāgu, Zagrebu, Cīrihi... Tas noteikti ir ceļojums, kurā nebrauktu bez draudzenes.

Kāds ir bijis pēdējā laika spilgtākais piedzīvojums?
Atmiņā nāk brauciens ar kursu uz Amsterdamu, bija iespēja iepazīt jaunu un interesantu pilsētu, kā arī pietika piedzīvojumu ar pazaudētām pasēm, nokavētiem autobusiem un skaļiem tūristiem lidmašīnā.

Jūsu novēlējums visiem, kam šodien ir svētki!
Novēlu visiem daudz laimīgu momentu, kurus būtu vērts atcerēties pēc vairākiem gadu desmitiem! Novēlu sekot saviem sapņiem, bet arī pievērst vairāk laika tiem un tam, kas mums jau ir!


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki