Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Par mirušiem dzīvniekiem jāziņo domei vai dzīvnieku patversmei


atlikušas 250 zīmes


Par mirušiem dzīvniekiem jāziņo domei vai dzīvnieku patversmei (5)

Piektdienā, 27. maijā, 2016 | BIRKAS: ronis , dzīvnieku patversme , Komunālā pārvalde , Dome , pludmale
Izdrukāt Ziņot
Beigtais ronis piektdien, 27.maijā, bija redzams jūrā aiz nūdistu pludmales.
Beigtais ronis piektdien, 27.maijā, bija redzams jūrā aiz nūdistu pludmales.
FOTO: Lasītāja

Kāda nūjotāja šodien Liepājas pludmalē sastapusies ar piekrastes ūdeņos peldošu, diemžēl mirušu roni. Kā rīkoties šādos gadījumos, vaicā liepājniece?

Šo jautājumu portals uzdeva pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas speciālistiem. Atbildi saņēmām no Komunālās pārvaldes Sabiedrisko attiecību speciālista Aigara Štāla:
"Jūras piekraste tiek apsekota regulāri, katru dienu, taču ne vienmēr izdodas pamanīt beigto dzīvnieku, ja tas nav izskalots krastā. Tāpēc ir labi, ja cilvēki, kas ko tādu pamanījuši, nekavējoties mūs informē. Par izskalotiem roņiem pamatā vajag ziņot dzīvnieku patversmei "Lauvas sirds" (14.novembra bulvāris 31/33, Liepāja, tel.6 34 43909, 26660552; e-pasts: dzivnieku.patversme@dome.liepaja.lv). Var arī informēt Komunālo pārvaldi, zvanot uz diennakts dežuranta tālruni: 22011963, vai rakstot e-pastu uz info@kpliepaja.lv. Tāpat  inofrmāciju var nodot ar sociālo tīklu starpniecību, piemēram, twitter.com konts: @kpliepaja".

Uzziņa
Nedzīvi roņi pludmalē tiek izskaloti diezgan bieži un šāda parādība nav nekas bīstams un neparasts. Gada laikā Latvijas piekrastē izskalo pat vairākus desmitus šo dzīvnieku, informē domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Dzīvnieku bojāejas iemesli var būt dažādi, piemēram, vecums, sapīšanās zvejnieku tīklos, murdos, savainojums u.c. Tāpat viens no iemesliem, kāpēc kādā konkrētā posmā izskaloti vairāki roņi, nereti saistīts ar vēja un jūras straumju plūšanas virzieniem.

Šobrīd ir grūti komentēt konkrētā roņa bojāejas iemeslus, jo mirušais dzīvnieks nav redzēts klātienē, nav veiktas analīzes, apskate.


Sludinājums

stulbums
16:14 | 27/05/16
ZIŅOT
(-6)
(6)
+

nu mēs esam kaut kur kreizi,mana vitālā vecmamma kādreiz teica:nosprāga suns,kaķis ,nobeidzās govs,sivēns,teļš, takš nekad-----nomira .Kaut kas nav kārtībā ar to mūsu pārspīlēto ,,cēlumu,toleranci,pārgudru terminu lietošanu" ! šodien piebeidzu spindzeli,un,man būtu jāsaka ,ka spindzele nomira ?

tam stulb
16:21 | 01/06/16
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Nē, tu spindzeli noslepkavoji. Tas ir noziegums, un pēc Krimināllikuma pantiem tev jāsēž cietumā - par neaizsargāta dzīvnieka tīšu nogalināšanu.

juras enkurs
18:09 | 27/05/16
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

ronis miris ar dzivibu nesavienojamu apstaklu rezultata- tas ir no vecuma atdeva dveseli dievam :)

Andron Mc
20:18 | 27/05/16
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

Tas dzīvnieks ir miris tapēc ka vecs?
Vai kas pa sūdiem?
Blyad, man zajebaļi šitie bezjēdzīgie raksti. 1reiz būs sekas!

diemžēl
17:43 | 30/05/16
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Arī šodien pusdienlaikā, tas beigtais dzīvnieciņš ir turpat..... Interesanti cik nedēļas viņš tur būs?

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki