Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Parakstīs Stradiņa universitātes rosinātu sadarbības līgumu


atlikušas 250 zīmes


Parakstīs Stradiņa universitātes rosinātu sadarbības līgumu (1)

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 21. februārī, 2019 | BIRKAS: Dome , domes sēde , Slimnīca , LiepU , RSU
Izdrukāt Ziņot

Deputāti ceturtdien, 21.februārī, pieņēma lēmumu slēgt četru pušu sadarbības līgumu par sadarbības veidošanu izglītības, zinātnes un cilvēkresursu attīstībā.

Līgums tiks slēgts starp pašvaldību, divām augstskolām – Rīgas Stradiņa universitāti un Liepājas Universitāti, ka arī SIA "Liepājas reģionālā slimnīca".

Sadarbības līguma parakstīšana plānota 5.martā, un no pašvaldības puses to parakstīs domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.

Kā portālam irliepaja.lv skaidroja domes Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāja Elīna Tolmačova, sadarbības iniciators ir Rīgas Stradiņa universitātes jaunais rektors Aigars Pētersons, taču tajā ieinteresēta esot gan pašvaldība, gan slimnīca, kas cer uz studentiem rezidentiem, gan Liepājas Universitāte, kuru interesē sadarbība zinātnes un cilvēkresursu jomā.

Līguma ietvaros paredzēts attīstīt medicīnas pēdējo kursu studentu un rezidentu praktisko apmācību Liepājas reģionālajā slimnīcā, sekmējot jauno ārstu darba izvēli Liepājā un nodrošinot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti. Tāpat līgums paredz sadarbību izglītības un zinātnes procesu daudzveidošanā, efektivitātes palielināšanā un kvalitātes celšanā, kā arī jaunu, dažādu jomu speciālistu kvalitātes celšanā un piesaistē Kurzemes reģionā un dažādu Eiropas Savienības vai citu finanšu instrumentu projektu īstenošanā.

Kā teikts lēmuma anotācijā, projekts atbilst Liepājas pilsētas attīstības programmas 2015. – 2020.gadam Rīcības plānā definētajam "Veicināt Liepājas augstāko izglītības iestāžu starptautisko konkurētspēju, sasniedzot augstus studiju kvalitātes rādītājus un attīstot zinātnisko darbību" un "Piesaistīt veselības aprūpes speciālistus, nodrošinot augstu veselības aprūpes kvalitāti, atbilstoši nacionālas nozīmes pakalpojumu centram", kā arī Liepājas pilsētas politisko vadlīnijās 2017.– 2020.gadam sacītajam "Turpināsim jauno mediķu piesaisti, nodrošināsim veselības aprūpes pieejamību un kvalitāti" un "Atbalstīsim kvalitatīvu profesionālo un augstāko izglītību Liepājā".

Sadarbības līgums neuzliek finansiālas saistības, kā arī neuzliek par pienākumu iesaistīties kādās konkrētās piedāvātās aktivitātēs, bet nosaka līgumslēdzēju labo gribu un apņemšanos pielikt pūles savstarpējās sadarbības potenciāla efektīvākā izmantošanā uz visiem līgumslēdzējiem izdevīgiem noteikumiem.

Sludinājums

Luīze
19:41 | 21/02/19
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Buutu jauki ja RSU Liepaajas filaale paplashinaatu arii studiju programmu klaastu, ne tikai mediciinas maasas.Tas arii veicinaatu jauno speciaalistu palikshanu Liepaajaa.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki