Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Pārvalde: "Dzintariņš" remonts mācību procesu netraucēs


atlikušas 250 zīmes


Pārvalde: "Dzintariņš" remonts mācību procesu netraucēs (6)

Autors: Gunta Jākobsone, Izglītības pārvalde sabiedrisko attiecību speciāliste
Pirmdienā, 31. jūlijā, 2017 | BIRKAS: bērnudārzs Dzintariņš , remonts , energoefektivitāte , UPTK , DanSan , siltināšana , Mārtiņš Tīdens , Kristīne Niedre-Lathere
Izdrukāt Ziņot

Lai gan bērnudārzs "Dzintariņš" 1. septembrī netiks atvērts, remonts tā darbības atsākšanu būtiski neietekmēs, skaidro Izglītības pārvalde.

26. jūlijā Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija parakstījusi līgumu ar SIA “UPTK” par projekta “Energoefektivitātes paaugstināšana Liepājas pirmsskolas izglītības iestādē “Dzintariņš” Dzintaru ielā 90” īstenošanu.  Ēka jau apsekota vasarā, un remontdarbi varētu sākties augusta sākumā.  

Tiek meklēti labākie risinājumi, kā uz laiku pārvietot mācību procesu citās telpās tajā pašā bērnudārzā, kuras remonts neskars vai arī tuvākajā skolā, pirmām kārtām domājot par bērnu drošību un labsajūtu. Arī bērnudārza darbinieki varēs atsākt ierastās darba gaitas uzreiz pēc vasaras atvaļinājuma.

"Plānotais remonts bērnu un vecāku dienas kārtību būtiski neskars, jo mācību process atsāksies, kā plānots, 1. septembrī. Tas varētu notikt turpat blakus esošajos korpusos, kurus remontēs pakāpeniski un pa daļām, un, iespējams, arī A. Puškina 2. vidusskolas telpās, no kurām mācību process šajā mācību gadā  pārcelts uz 8. vidusskolu dēļ plānotajiem remontiem skolu modernizācijas projektā," skaidro Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere. Jau nākamās nedēļas laikā bērnudārza "Dzintariņš" vecāki un pedagogi saņems precīzu informāciju par gaidāmajām pārmaiņām jaunā mācību gada sākumā.

Šobrīd tiek apspriesti iespējamie varianti, ka 5-6 gadīgie bērni, uz remonta laiku varētu tikt pārvietoti uz A.Puškina 2. vidusskolas telpām, bet pārējie bērni apmeklētu to bērnudārza daļu, kur remonts nenotiks.

Remontdarbus plānots veikt secīgi pa korpusiem, ievērojot visaugstākās drošības normas, jo šis ir 3.kategorijas būvobjekts, kas nozīmē daudz augstākas prasības un atbildību celtniekiem.  

"Dzintariņu" pavisam apmeklē 238 bērni, no kuriem ap 110 ir pirmsskolas, t.i. piecgadīgo un sešgadīgo  grupu audzēkņi.

Bērnudārzā “Dzintariņš’’, tāpat kā lielākā daļa pilsētas bērnudārzu, vasaras periodā bija pārtraukums, šajā laikā veicot visus nepieciešamos apsekošanas, izmērīšanas un sagatavošanās darbus, lai īstenotu projektu

"Energoefektivitātes paaugstināšana Liepājas pirmsskolas izglītības iestādē "Dzintariņš", kas paredz ēkas siltumizolācijas remontu bojājuma vietās, ēkas jumta, cokola, pagraba pārseguma siltināšanu, ārsienu atjaunošanu, energoefektīvu logu un ārdurvju nomaiņu un apkures sistēmas pārbūvi.

Darbu uzsākšanu uz pusotru mēnesi aizkavēja pārsūdzība būvniecības iepirkuma procesā. Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) pirms trim nedēļām sūdzību izskatīja, atzīstot to par nepamatotu. Konkursa rezultāti tika paziņoti 14. jūlijā, par uzvarētāju iepirkumā atzīstot SIA "UPTK".

Saskaņā ar līgumu būvdarbiem atvēlētais laiks ir 110 dienas. Tos par 445 137,36 eiro veiks firma "UPTK", kas paredzējusi piesaistīt arī apakšuzņēmēju – SIA "DanSan".

Projekta kopējās izmaksas, tajā skaitā būvuzraudzība, autoruzraudzība, kā arī PVN, ir 545 321,46 eiro.

"Dzintariņš" bija viena no pirmajām pašvaldības ēkām, kas ar Eiropas fondu finansiālu atbalstu tika siltināta 2011.gadā. Šā gada marta domes sēdē, kad pašvaldība lēma par aizdevuma ņemšanu šim mērķim, izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Tīdens skaidroja, ka kopš iepriekšējās siltināšanas ir mainījušies gan normatīvie akti, gan materiāli un tehnoloģijas.

"No šodienas viedokļa skatoties, būtu neiedomājami siltināt ēku bez jumta siltināšanas un cokola, arī logiem tagad ir pavisam citas prasības," sacīja Tīdens.

SIA "Proenergo" izstrādātais "Dzintariņa" ēkas pagaidu sertifikāts paredz, ka pēc projekta īstenošanas tiks sasniegts būtisks primārās enerģijas patēriņa samazinājums – 228 444,30 kwh/gadā. Tāpat ievērojami tiks samazinātas siltumnīcefekta gāzes.

Sludinājums

Kā var nesolīt!
12:22 | 31/07/17
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Kā var neietekmēt?

Kristīnei
16:22 | 31/07/17
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Tiešām tik muļķīgu atrunu labāk būtu paturējušas pie sevis. Bet ko gan var gribēt no Kristīnes Niedres, viņa kā strauss bāž galvu smiltīs, izliekas, ka problēmu nav un tik kladzina vienu un to pašu, ka viss kārtībā. Kad sāks risināt problēmas? Izskatās, ka jaunā paaudze pilsētai nav un nekad nebūs prioritāte. Ar tādu attieksmi nevar vadīt tik nozīmīgu iestādi.

Kā var neietekmēt?
14:08 | 31/07/17
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Kur bērni pavadīs laiku 2.vsk. ārpus telpām? Kur gulēs? Kā savietos māsas un brāļus vienā teritorijā? Pieaugušie spēlē spēlītes uz mazāko emocionālā rēķina. Kas aizstāvēs bērna intereses, lai būtu nodrošināta atbilstoša mācību/rotaļu vide? Vecāki?

fufelis
14:21 | 31/07/17
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

no atbildīgajām ierēdnēm - nekādas sajēgas, nekādas intereses...Bet miera traucētājiem - ka tikai kādu smukāku atbildi sakasīt... :( Un tagad, sociālās nozares nekompetentās dāmītes, varat sākt mī8nusot atspērušās,, cita jau nekā darba laikā jums nav ko darīt...

liepājnieks
20:53 | 31/07/17
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Kāpēc Vilnītis nevarētu godīgiem liepājniekiem iedot pabraukt ar to kruto mašīnu.

gjgjjg
07:24 | 01/08/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Nopelni un nopērc pats . Brauc .

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki