Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Pašvaldības stipendiju piešķir diviem medicīnas studentiem


atlikušas 250 zīmes


Pašvaldības stipendiju piešķir diviem medicīnas studentiem

Otrdienā, 07. oktobrī, 2014 | BIRKAS: stipendija , Attīstības pārvalde , studenti , medicīna
Izdrukāt Ziņot

Pašvaldības stipendiju piešķiršanas komisija nolēma atbalstīt pašvaldības stipendiju piešķiršanu diviem 6. studiju gada studentiem – topošajam sporta ārstam un neirologa.

Kā informē sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele, Pavisam pašvaldības stipendijai bija pieteikušies 5 pretendenti. Komisija lēmumu pieņēma, balstoties uz informāciju par Liepājā akūti trūkstošiem speciālistiem, kā arī budžeta iespējām. Saskaņā ar Liepājas pilsētas domes saistošajiem noteikumiem Nr. 13 "Par Liepājas pilsētas pašvaldības stipendiju piešķiršanu" maģistrantūrā studējošajiem stipendija tiek piešķirta 75% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas stipendijas piešķiršanas brīdī un tā tiek izmaksāta 9 mēnešus.

"Pašvaldības stipendiju piešķiršana ir viena no motivācijas sistēmām, lai pilsētai piesaistītu prioritāri nepieciešamos speciālistus, kuri pēc profesijas iegūšanas apņemas atgriezties un strādāt Liepājā. Šogad ir pirmā reize, kad pēc ekonomiskās krīzes esam atjaunojuši stipendiju fondu. Arī nākamajā gadā sadarbībā ar Attīstības pārvaldi rūpīgi izvērtēsim atbalstāmās specialitātes, lemsim par stipendiju apmēru un atbalsta intensitāti," skaidro domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Vilnis Vitkovskis.

Jau ziņots, ka 21. augustā Liepājas domes sēdē pieņēma lēmumu atjaunot stipendiju fondu, lai sekmētu Liepājas studējošās jaunatnes atgriešanos savā pilsētā un nodrošinātu Liepāju ar augsti kvalificētiem speciālistiem no visas Latvijas.

Deputāti, ņemot vērā Attīstības pārvaldes ieteikumus un pilsētas plānošanas dokumentus, nolēma, ka šogad atbalstāmās ir ārsta (izņemot ģimenes ārstus) un rehabilitologa specialitātes.

Vienam stipendiātam, sākot no otrā kursa, mēnesī var tikt piešķirta stipendija šādā apmērā: pilna laika augstākās izglītības programmās studējošajiem – 50% no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas, maģistrantūrā studējošiem – 75% no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas, savukārt doktorantūrā un rezidentūrā studējošajiem – 100% no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas stipendijas piešķiršanas brīdī.

Bakalaura, maģistrantūras un doktorantūras studiju programmās studējošajiem pašvaldība stipendiju izmaksā 9 mēnešus, savukārt rezidentūras studijās stipendija tiek piešķirta 11 mēnešus. Pēc studiju beigšanas stipendiātam pašvaldībā būs jānostrādā vismaz 3 gadi.

Stipendijas paredzēts piešķirt studentiem, kuri apgūst zināšanas Latvijas valsts akreditētajās izglītības iestādēs, neatkarīgi no deklarētās dzīves vietas.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki