Pirmdien, 15. maijā, pulksten 17 muzeja ekspozīcijas "Liepāja okupāciju režīmos" svinīgi pasniegs pateicības rakstus 37 1991. gada janvāra barikāžu dalībniekiem.

Lai pateiktos par piedalīšanos Latvijas neatkarības aizstāvēšanā 1991. gada janvārī –  augustā, 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrības pārstāvis, bijušais Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Romualds Ražuks pasniegs pateicības rakstus 37 barikāžu dalībniekiem no Liepājas pilsētas, Grobiņas, Durbes un Priekules novadiem.

Pateicības rakstu barikāžu dalībniekam piešķir par 1991. gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī par barikāžu dalībnieku morālo un materiālo atbalstīšanu. To piešķir tikai tādai personai, kas nav apbalvota ar 1991. gada barikāžu dalībnieka Piemiņas zīmi.

Vairāk nekā 30 tūkstoši barikāžu dalībnieku jau ir apbalvoti ar 1991. gada barikāžu dalībnieka Piemiņas zīmi, taču, ņemot vērā aizvien lielo cilvēku interesi godināt un izteikt pateicību par paveikto barikāžu laikā, Barikāžu Piemiņas zīmes valde nolēma iedibināt pateicības rakstu.

Patlaban 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrība saņēmusi vairāk nekā 450 ierosinājumus piešķirt šādus pateicības rakstus. Ierosinājumu par pateicības raksta piešķiršanu var iesniegt jebkura persona, izņemot pašu apbalvojamo.
Svarīgi pateikt paldies cilvēkiem, kuri riskēja ar dzīvību, lai barikādēs nosargātu Latvijas valsts neatkarību. Kad Latvijai tuvojās X stunda, viņi pašaizliedzīgi cēla barikādes Rīgā, Liepājā un Kuldīgā, lai neļautu PSRS ideju piekritējiem ieņemt stratēģiski nozīmīgas ēkas, diennaktīm dežurēja pie ugunskuriem, bet sievietes gādāja pārtiku un vārīja tēju.

Iepriekš barikāžu dalībniekus apzināja un godināja Saeima, bet tad šo tradīciju pārņēma Barikāžu dalībnieku fonds. Lielākā daļa barikāžu dalībnieku patlaban ir apzināti, un viņu ieguldījums novērtēts ar Piemiņas zīmi vai pateicības rakstu.

Barikāžu fonda priekšsēdētājs Renārs Zaļais atgādina, ja daudzi agrāk domāja, ka medaļas nav nepieciešams, tad tagad viedoklis ir manījies. "Pateicības raksti nav tikai katram konkrētam cilvēkam, bet visai viņa dzimtai. Lai atgādinātu, ka dzimtā ir kāds, kurš nosargāja Latvijas valsti. Stāstiet bērniem un mazbērniem par barikādēm," saka Renārs Zaļais un piebilst, ka būtu brīnišķīgi, ja pateicības rakstu pasniegšanas reizē klāt būtu arī jaunā paaudze.