Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Patmalnieces rokmuzikanta mistiskais ceļojums


atlikušas 250 zīmes


Patmalnieces rokmuzikanta mistiskais ceļojums (8)

Autors: Sarmīte Pujēna
Piektdienā, 01. martā, 2019 | BIRKAS: muzejs , izstāde , Elita Patmalniece , Kursas putni , Gints Purgailis , pop/rok skola , galerija Romas dārzs
Izdrukāt Ziņot

Dīvainā un nesaprotamā veidā līdz Rīgas galerijai "Jēkabs" nonācis mākslinieces Elitas Patmalnieces gleznojums, ko Liepājas pop/rok skolai dāvināja Liepājas muzejs.

Nesen rakstījām par Elitas Patmalnieces krāšņo lielformāta gleznojumu "Līvi mūžam dzīvi", kas skatāms galerijā "Romas dārzs" un kuru tai nodevusi Rīgas galerija "Jēkabs", cerot, ka Liepājā par to būs lielāka interese.

Izlasot šo ziņu, satraukums bija pārņēmis Liepājas muzeju, jo, kā savulaik rakstīja arī portāls irliepaja.lv, "noslēdzoties izstādei par rokgrupu "Līvi", muzejs Liepājas Pop/Rok skolai uzdāvinājis Elitas Patmalnieces gleznu, kurā māksliniece centusies attēlot Liepājas rokmūziķa tēlu".

Kā vēstīts pieminētajā publikācijā "Liepājas muzeja kolektīvs ir pārliecināts, ka Elita Patmalnieces autordarbs iedvesmos Pop/Rok skolas audzēkņus un pedagogus, kas ar lielu entuziasmu un mīlestību audzina jaunos rokmūzikas sekotājus".

Elitas Patmalnieces darbs ar Ainara Virgas sejas vaibstiem, kas tapa speciāli Liepājas muzeja veidotajai un vēlāk godalgotajai izstādei "Dzelzgriezēj, šī pasaule mums jāsagriež" (bija skatāma no 2016. gada 19. augusta līdz 2017. gada 2. martam), kādu brīdi arī iedvesmoja Pop/Rok skolas audzēkņus un pedagogus, taču... ne uz ilgu laiku.

Pop/Rok skolas dibinātājs un vadītājs Gints Purgailis pastāstīja, ka pagājušā gada pavasarī skolai bijis jāizvācas no toreizējām telpām Avotu ielā 6, un bijis jādomā, ko darīt ar mantām, jo jaunajā vietā – Peldu ielā 9 – telpas neesot tika plašas.

"Domājām arī, kur atrast jaunas mājas muzeja dāvinātajam darbam – gleznojumam uz finiera, kas bija kalpojis kā izstādes dekorācija. Gribējām, lai tas būtu publiski redzams, un atrodas vietā, kur skan mūzika un pulcējas jaunieši. Darbs mums bija uzdāvināts bez nekādiem nosacījumiem, tāpēc uzskatījām, ka varam to dāvināt tālāk, un likās, ka kultūrvieta "Kursas putni" būs piemērota un tas tur iederēsies."

Tobrīd "Kursas putnu" īpašnieks Artūrs Butāns atradies ārzemēs, un kafejnīcā saimniekojuši Inga un Guntars Maziks. Purgailis noskaidrojis, ka Patmalnieces trīsdaļīgais darbs uz "Kursas putniem" ticis aizgādāts, un tur kādu laiku arī atradies, šķiet gan tikai atsliets pret sienu. Taču tad no Austrālijas atgriezies Artūrs Butāns, un pārdevis "Kursas putnus" jauniem īpašniekiem, jo bija izlēmis mesties politikā (Butāna kungs portālam atzina, ka neko pat dzirdējis nav par šādu Patmalnieces darbu un to, ka tas atvests uz "Kursas putniem").

Kā Elitas Patmalnieces gleznojums nokļuvis kāda dīlera rokās, kurš to aizvedis uz Rīgu un aiznesis uz galeriju "Jēkabs", pagaidām paliek noslēpums.

Tā kā māksliniece šajā darbā mēģinājusi radīt asociāciju ar Liepājas rokmūziķa tēlu, piešķirot tam mūziķa Ainara Virgas sejas vaibstus un tā kā darbs faktiski nepieder nevienam, varbūt galerija "Jēkabs" to varētu uzdāvināt "pēdējam "Līvam"" 55.dzimšanas dienā, kas nav aiz kalniem?

Sludinājums

MM
08:41 | 01/03/19
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Johaidī,nospēra man ideju....galvenais lai nonāk īstajas rokās kur viņai jābūt …..

MMc
12:43 | 01/03/19
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Un kur jābūt?

09:10 | 01/03/19
ZIŅOT
(-2)
(1)
+

Jā, manā garāžā!

ectb
09:19 | 01/03/19
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Sev par lielu izbrīnu, šo trīsdaļīgo gleznojumu ieraudzīju Sotheby's London mākslas priekšmetu 5.& 6. marta izsoles katalogā. Pierasta lieta, no senseniem laikiem slavenu mākslinieku darbi tiek zagti, desmitām reižu pārdoti un atkal zagti. Cerams, Platmalnieces šedevrs nonāks cienījama cilvēka kolekcijā. Varam lepoties, ka dzīvojam vienā laikā un valstī ar pasalslaveniem un pieprasītiem māksliniekiem.

skaties un brīnies
11:02 | 01/03/19
ZIŅOT
(-3)
(1)
+

Ne tamā bildē Virga, ne roks. Var vienīgi uzsvilpot - ``tādēļ es mīlēju visu, kas ir sarkans, jo mans mīļais komunists``. Drīzāk jau pēc Fidela Kastro atsit.
Var kāds pateikt, kurš sektors no feisa varētu jauniešus iedvesmot? Varbūt Sarkanās Armijas zvaigzne apvienojumā ar Valentīndienas sirsnīti pa vidu varoņa acē?

Jritais
12:45 | 01/03/19
ZIŅOT
(-4)
(2)
+

Paēdi, paguli, nokārtojies. Tā ir tava dzīves pozīcija.

14:09 | 01/03/19
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Tā Kunga ceļi ir neizdibināmi...

Elvis
14:41 | 05/03/19
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Tas kurš to bildi notirgoja Jēkabam varētu pats pieteikties

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki