Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Pedagogi apspriež aktualitātes un iedvesmojas pārmaiņām


atlikušas 250 zīmes


Pedagogi apspriež aktualitātes un iedvesmojas pārmaiņām (5) Jaunā mācību gada ieskaņas konference universitātē

Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Pirmdien, 27.augustā Liepājas Universitātē notika jaunā mācību gada ieskaņas konference, kurā piedalījās izglītības iestāžu vadītāji un viņu vietnieki kopā ar Izglītības pārvaldes speciālistiem.

Kā informē Liepājas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone, pasākumā tika pārrunātas jaunā mācību gada aktualitātes.

Liepājas Universitātes rektore Dace Markus savā apsveikuma uzrunā iezīmēja gaidāmās pārmaiņas arī augstākajā izglītībā, uzsverot, ka kompetenču pieejā balstītajā izglītībā būs nepieciešami gan jauni mācību līdzekļi, gan arī sagatavoti pedagogi. Tāpēc studenti jau tagad tiekot gatavoti šīm pārmaiņām, bet LiepU turpinās savu ceļu uz "nelielu, elegantu augstskolu", uzsvēra rektore.
 
Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis, sveicot visus ar jaunā mācību gada sākumu,  uzsvēra, ka  jaunieši ir mūsu pilsētas un valsts pamats, bet skolotāju galvenais izaicinājums ir motivēt skolēnus mācīties, atrodot to īpašo veidu, kā nodot zināšanas bērniem.

Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere iepazīstināja ar jaunā mācību gada aktualitātēm, aicinot izglītības iestāžu vadītājus aizdomāties, kā no mūsdienīgas vides un daudzpusīgām iespējām, ko modernizācijas rezultātā piedāvās Liepājas skolas, nonākt arī līdz augstākai izglītības kvalitātei.

Pasākuma otrajā daļā izglītības darbinieki smēlās iedvesmu sarunā ar domātāju un skolotāju, bijušo uzņēmēju un TV šovu vadītāju Zuargusu. Zuarguss aicināja pedagogus paskatīties uz savu dzīvi no cita skatupunkta, uzsverot spēju komunicēt, sadarboties, dzīvot optimismā, būt motivētiem, tajā pašā laikā saglabājot cilvēcību. Viņš īpaši uzsvēra sadarbību ar bērnu vecākiem, iepazīstinot skolu vadītājus ar vairākām noderīgām metodēm, kā mācīties pārvaldīt savas emocijas.

Pedagogus jaunajā mācību gadā sveica Liepājas izglītības arodorganizācijas priekšsēdētāja Simona Petrovica, novēlot būt atvērtiem idejām un sadarbībai.

Otrdien, 28. augustā koncertzālē "Lielais dzintars" notiks Latvijas izglītības darbinieku forums "Iespēju tilts", kuru Liepājā jau trešo gadu rīko izglītības apgāds "Lielvārds".

Savukārt 29. augustā uz Metodisko dienu Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā, O.Kalpaka Liepājas 15. vidusskolā un 8. vidusskolā pulcēsies vairāk nekā 700 dažādu mācību priekšmetu skolotāji, lai apspriestu  jauninājumus, kas saistīti ar komeptencēs balstītā izglītības satura ieviešanu.Attēli:

Sludinājums

Plānā galdiņa urbēji
18:05 | 27/08/18
ZIŅOT
(-0)
(10)
+

Zuarguss???? Tiešām? Nu i līmenis.

Līmenis ir visai sistēmai...
21:38 | 27/08/18
ZIŅOT
(-1)
(12)
+

Kā apnikusi šī tukšmuldēšana, kurā ''krutie eksperti''runā par lietām, par kurām nav ne sajēgas, ne redzējuma.Lektori un pamācītāji, kuri ne dienu nav strādājuši klases priekšā.Projektu bīdītāji vai partiju ielikteņi, kuri degošām acīm(kā Oliņa) vai trulām sejām(kā Šadurskis)gvelž totālas muļķības. Un viss šis grīļīgais kuģis zem uzraksta''Izglītības sistēma'', kurš lēni un pamatīgi iet uz burbuli no ikgadējām reformām un reformu reformām. Bet, diemžēl, sakostiem zobiem, brāļi un māsas, dosimies ikgadējā mācību gadā , kurā mūs sagaidīs ne jau normāls darbs ar bērniem, bet nepārtraukta dažādu frīku murgainu ideju īstenošana:(((!!!
Gribētos kolēģiem novēlēt reizi dzīvē mācību gadu bez šīm tukšajām frāzēm un vīzijām!

yariss
00:06 | 28/08/18
ZIŅOT
(-4)
(4)
+

Zivs pūst no galvas....."universitāte"=,klaunu bars.

Hai!
11:12 | 28/08/18
ZIŅOT
(-1)
(8)
+

Es negribētu savu bērnu šūtit šādās pārblīvētās skolās... ,Klasēs ir 30... bērnu ar dažādiem attīstības rādītājiem .kā šādos //kolhozos// izaudzināt personības?! Bez vecāku līdzdalības//jo daudzi vecāki uzskata ,ka viņiem tas nav jādara!/?Bez disciplīnas?!Kāpēc neviens nerunā par to?! Bez cieņas pret pedagogiem?!Tāda visatļautība skolniekiem,kāda pašreiz valda skolās, ir pilnīgs absurds!Skolniekiem ir jābūt PIENĀKUMIEM, ne tikai tiesībām!

kā vienmēr
18:55 | 28/08/18
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Ne tādas vien reformas pieredzētas, pārdzīvosim arī šo.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki