Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Peldūdens kvalitāte Liepājā laba, peldēties drīkst


atlikušas 250 zīmes


Peldūdens kvalitāte Liepājā laba, peldēties drīkst

Piektdienā, 07. jūlijā, 2017 | BIRKAS: pludmale , drošība , jūra , veselības inspekcija
Izdrukāt Ziņot
Šajās dienās pludmalē Liepājā tiek attīrīta no jūraszālēm.
Šajās dienās pludmalē Liepājā tiek attīrīta no jūraszālēm.
FOTO: irliepaja.lv

Pēc veiktajām peldūdens kvalitātes pārbaudēm, oficiālajās peldvietās Liepājā ir atļauts peldēties – tajās nav noteikti peldēšanās ierobežojumi, informē Veselības inspekcija.

Oficiālo peldvietu ūdens kvalitātes rezultāti pieejami Inspekcijas tīmekļvietnes www.vi.gov.lv sadaļā Vides veselība/ Peldūdens/ Peldūdens monitorings.

Veselības inspekcija (turpmāk – Inspekcija) informē, ka pēc 3. un 4. jūlijā veiktajām peldūdens kvalitātes pārbaudēm ir noteikts aizliegums peldēties Tūjas peldvietā "Krimalnieki", Liepupes pagastā, Salacgrīvas novadā, kurā konstatēts  augsts mikrobioloģiskais piesārņojums, bet pārējās 55 oficiālajās peldvietās peldēties ir atļauts.

Savukārt atbilstoši pašvaldību pasūtītajam un finansētajam monitoringam neoficiālajās peldvietās, paaugstināta mikrobioloģiskā piesārņojuma dēļ noteikts ieteikums nepeldēties peldvietā Daugavā pie a/s "Kvadrāts" un aizliegums peldēties Daugavā, peldvietā Daugavmalas ielas un 15. līnijas krustojumā, Rīgā, Dārziņu apkaimē.

Ieteikums nepeldēties galvenokārt attiecas uz jutīgām iedzīvotāju grupām - maziem bērniem, vecākiem cilvēkiem un ar hroniskām slimībām slimojošiem cilvēkiem,  kuru imūnā sistēma ir novājināta. Par peldvietu ūdens izmeklējumu rezultātiem turpmāk regulāri tiks informēts peldvietas apsaimniekotājs, kā arī sabiedrība ar plašsaziņas līdzekļu un Inspekcijas tīmekļa vietnes www.vi.gov.lv starpniecību.

Visa informācija par oficiālajām un neoficiālajām peldvietām, kurās tiek pārbaudīta ūdens kvalitāte, pieejama Inspekcijas tīmekļa vietnes www.vi.gov.lv sadaļā Vides veselība – Peldūdens - Peldūdens monitorings,  kā arī atsevišķu pašvaldību tīmekļa vietnēs.

Ūdens kvalitāti 56 oficiālajās jūras un iekšzemes peldvietās Inspekcija pārbaudīs visu peldsezonu – no 15. maija līdz 15. septembrim, ņemot ūdens paraugus peldvietās katru mēnesi. Nākamās plānveida analīzes tiks veiktas 7. un 8. augustā, informē Veselības inspekcijas Vadītāja biroja sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Jeroščeva sadarbībā ar Sabiedrības veselības uzraudzības nodaļu.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki