Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Piešķir naudu četru PIKC remontiem, arī Liepājai


atlikušas 250 zīmes


Piešķir naudu četru PIKC remontiem, arī Liepājai

Izdrukāt Ziņot
Alejas 18
Alejas 18
FOTO: no lmmdv.edu.lv

Lai vēl šogad varētu veikt infrastruktūras sakārtošanu un uzlabošanu četros profesionālajos izglītības kompetenču centros (PIKC), valdība 23. oktobra sēdē lēma piešķirt 1,1 miljonu eiro.

Šī nauda piešķirta Ventspils Mūzikas vidusskolai, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolai, Nacionālajai Mākslu vidusskolai un Rīgas dizaina un mākslas vidusskolai.

PIKC "Ventspils Mūzikas vidusskola" mācību process kopš 2014. gada tiek nodrošināts 4 dažādās ēkās; skolas darbības uzsākšanai jaunajā koncertzālē nepieciešamā aprīkojuma – kamerorķestra inventāra un mūzikas instrumentu iegādei – piešķirti 690 315 eiro.

Lai nodrošinātu audzēkņu, skolas darbinieku, pedagogu un skolas apmeklētāju drošību, abās PIKC "Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola" nekustamo īpašumu ēkās – gan Alejas ielā 18, gan Ausekļa ielā 11/15, Liepājā – tiks veikti remontdarbi ēku tehniskajā apsekošanā konstatēto defektu novēršanai, steidzamu pārbūves un atjaunošanas darbu veikšanai 314 600 eiro apmērā.

Savukārt PIKC "Nacionālā Mākslu vidusskola" struktūrvienības Emīla Dārziņa mūzikas skola ēkas kāpņu telpu remontam un struktūrvienības Rīgas Horeogrāfijas skola ēkas fasādes dekoratīvā apšuvuma un siltumizolācijas atjaunošanai, ar to saistīto darbu veikšanai piešķirti 104 431 eiro.

Lai veiktu datorprogrammu licenču iegādi PIKC "Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola" mācību procesa nodrošināšanai, novirzīti 50 000 eiro.

Šobrīd kultūrizglītības sistēmā ir izveidoti 5 profesionālās izglītības kompetenču centri. Divi no tiem Rīgā – Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola un Nacionālā Mākslu vidusskola, kurā kā atsevišķas struktūrvienības apvienojušās Rīgas Doma kora skola un Jaņa Rozentāla mākslas skola, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskola un Rīgas Horeogrāfijas skola. Trīs profesionālās izglītības kompetences centri izveidoti reģionos – Ventspils Mūzikas vidusskola un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola, kurā kā divas atsevišķas struktūrvienības apvienojušās Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskola un Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola, kā arī Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola "Saules skola".

Profesionālās vidējās kultūrizglītības tīkla attīstības koncepcija paredz veicināt izcilību veidošanu un konkurētspēju kultūrizglītībā, kā arī stiprināt mākslas un mūzikas vidusskolas Latvijas reģionos. PIKC statusa būtība ir profesionālās izglītības izcilības nostiprināšana un turpmāka attīstība. Kultūrizglītības kompetences centri ir izglītības iestādes, kas papildu kvalitatīvam izglītības procesam nodrošina metodisko darbību, mācību līdzekļu izveidi, tālākizglītību, veicina audzēkņu un pedagogu līdzdalību nacionālos un starptautiskos pasākumos, kā arī stiprina saikni ar nākamajiem darba devējiem un darba vidi, informē Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki