Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Pirmajā ceturksnī vidējais atalgojums audzis par 2,6%


atlikušas 250 zīmes


Pirmajā ceturksnī vidējais atalgojums audzis par 2,6% (1)

Piektdienā, 22. jūnijā, 2018 | BIRKAS: Uldis Sesks , nodarbinātība , atalgojums , uzņēmējdarbība
Izdrukāt Ziņot

2018.gadā vidējā darba samaksa Liepājā ir 738 eiro, kas ir par 19 eiro vairāk nekā 2017.gada izskaņā, intervijā "Rietumu radio" atklāja Liepājas mērs Uldis Sesks ("Liepājas Partija").

Sesks norādīja, ka kopējās tendences ir pozitīvas. "Sevišķi labi tas redzams privātajā sektorā. Uzņēmumos, kuru darbinieku skaits pārsniedz 50, vidējā alga ir 1007 eiro, tas ir par 30 eiro vairāk nekā pērn. Vidējo algu rādītājs pirmo reizi Liepājā pārsniedz 1000 eiro," sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs, ziņo LETA.

Viņš skaidroja, ka ekonomiskais uzplaukums nav viennozīmīgs un ir nozares, kuras no citām atpaliek. "Šobrīd vērojams, ka aktīvi attīstās tūrisma sektors un būvniecība," atklāja Sesks, to skaidrojot ar Eiropas fondu plānošanas periodu. "Vērojams, ka būvniecībā darba algas visstraujāk pieaug un parādās darbinieku deficīts."

"Nākas arvien biežāk dzirdēt no uzņēmējiem jautājumus par darbinieku piesaisti. Tas ir liels darba lauks izglītības sektoram – gatavot speciālistus, kas tirgū visvairāk ir pieprasīti. Diezgan strauji jāpārorientējas arī izglītības darbiniekiem, jo šobrīd tiešām Liepājā ir lielāks darba roku pieprasījums nekā piedāvājums," uzsvēra Sesks.

Sabiedriskajā sektorā algas gan sarukušas vidēji par 20 eiro. Liepājas domes priekšsēdētājs to saista ar dažādām optimizācijām atsevišķās iestādēs. "Vairākas valsts institūcijas ir veikušas darbinieku koncentrāciju, samazinājušas vietas kā Rīgā, tā reģionos."

Viņš uzskata, ka rādītājs varētu būt pēctecīgs. "Šis ir pirmais ceturksnis, varbūt otrajā un trešajā ceturksnī šie rādītāji nedaudz pamainīsies. Es zinu, ka arī valsts sektorā strādājošajiem ir plānots palielināt darba algas. Arī to struktūru darbiniekiem, kas ir pašvaldības pārraudzībā, šogad tika palielināts darba atalgojums 5% – 10% apmērā," sacīja Liepājas mērs.


Sludinājums

8
07:57 | 25/06/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

HA HA HA HA HA HA
Liepāja vispār ir Latvijas Silīcija ieleja, vai ne , Uldi ?

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki