Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Pirms 100 gadiem dzimis literāts un žurnālists Jēkabs Rūsiņš


atlikušas 250 zīmes


Pirms 100 gadiem dzimis literāts un žurnālists Jēkabs Rūsiņš

Otrdienā, 28. martā, 2017 | BIRKAS: grāmata liepājnieki , Jēkabs Rūsiņš , dzeja
Izdrukāt Ziņot

Kā vēsta Liepājnieku biogrāfiskā vārdnīca, pirms 100 gadiem dzimis literāts, žurnālists un novadpētnieks Jēkabs Rūsiņš, populārās dziesmas "Liedagā" vārdu autors.

Jēkabs Rūsiņš dzimis 1917.gada 28.martā Bārtā. Beidzis Liepājas Komercskolu. Bijis rēķinvedis kolhozā un sešus gadus grāmatvedis zvejnieku kolhozā Bernātos. No 1959.gada bija laikraksta "Komunists" līdzstrādnieks, vēlāk pārgāja uz rajona avīzi "Ļeņina Ceļš". Kopumā žurnālistikā darbojies vairāk nekā 30 gadus. Veidojis laikrakstā pieminekļu un dabas aizsardzībai veltītu ikmēneša lappusi "Lai mirdz mana tēvu zeme".

Pārzinājis arī literatūras un mākslas ikmēneša lappusi "Daiļrade". Latvijas Kultūras fonda Liepājas novada kopas Kursas varavīksne vadītājs.

Rakstījis dzeju un atdzejojis no lietuviešu valodas. Zināmi 153 Rūsiņa dzejoļi, tie publicēti periodikā. 1938.gada 13.novembrī laikrakstā "Kurzemes Vārds" publicēts pirmais viņa dzejolis, un pēdējais 1994.gada 17.jūnijā laikrakstā "Kursas Laiks".

Dziesmu "Liedagā" ar J.Rūsiņa vārdiem komponējis Imants Kalniņš un tā skanējusi kā rokfestivāla "Liepājas dzintars" noslēguma dziesma. Rūsiņa nozīmīgs darbības piemineklis ir 1985.gadā atvērtais Bārtas muzejs.

Miris 1994.gada jūnijā, apbedīts Bārtas vecajos Plostnieku kapos.

Otrdien, 28. martā, pulksten 16 ikviens interesents gaidīts Bārtas kultūras namā uz dzejnieka un žurnālista Jēkaba Rūsiņa simtgades svinībām un grāmatas atvēršanu.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki