Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Pirms 70 gadiem dzimis operators Jānis Mūrnieks


atlikušas 250 zīmes


Pirms 70 gadiem dzimis operators Jānis Mūrnieks (1)

Sestdien, 23. septembrī, 2017 | BIRKAS: kino , teātris , grāmata liepājnieki , Jānis Mūrnieks
Izdrukāt Ziņot
FOTO: www.kino-teatr.ru

Kā vēsta Liepājnieku biogrāfiskā vārdnīca, pirms 70 gadiem Liepājā dzimis kinooperators Jānis Mūrnieks,  filmējis kinožurnālus, dokumentālas un populāri zinātniskas filmas.

Kinooperators Jānis Mūrnieks dzimis 1947.gada 23.septembrī Liepājā, režisora Nikolaja Mūrnieka un aktrises Irmgardes Mitrēvices ģimenē. Māsa – aktrise Ieva Mūrniece, sieva – aktrise Lāsma Kugrēna.

1966.gadā absolvējis Liepājas Mākslas vidusskolas Scenogrāfijas nodaļu, kur viņa skolotājs bija Valters Uzticis.

1971.gadā Maskavā absolvējis Vissavienības Kinematogrāfijas institūta Kinooperatoru fakultāti. No 1970.gada Rīgas kinostudijā, filmējis kinožurnālus, dokumentālas un populāri zinātniskas filmas. 1977.gadā debija mākslas kino – filma "Atspulgs ūdenī"; 1979.gadā "Gaidiet Džonu Graftonu"; 1981.gadā "Ilgais ceļš kāpās" (PSRS Valsts prēmija); "Salavecīša personīgā dzīve" (1982); "Mirāža" (1983).

Miris 1984.gada 29.jūlijā, apbedīts Rīgas Meža kapos.

 


Sludinājums

VICTORIA
12:55 | 23/09/17
ZIŅOT
(-2)
(1)
+

Labdien!
Vai jums ir nepieciešams aizdevums? Vai jums ir nepieciešams ārkārtas finansējums jūsu projektam vai citiem mērķiem? Vai jums ir parāds, un jums ir nepieciešams parādu konsolidācijas aizdevums? Mēs esam šeit, lai palīdzētu jums finansiāli, jo mēs piedāvājam ātrus un uzticamus aizdevumus ar procentu likmi 2% apmērā cilvēkiem, uzņēmumiem un sabiedrībām visā valstī. Mūsu noteikumi un nosacījumi ir skaidri un ļoti saprotami. Mūsu ilgums ir līdz 30 gadiem atkarībā no nepieciešamā aizdevuma apjoma un darījums ir 100% drošs un drošs visiem klientiem. Plašākai informācijai un, lai pārbaudītu, vai jūs varat sazināties ar mums pa e-pastu
(victoriasalgadoloanfirm@gmail.com)

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki